Aréna II - Vybíjená

November 11, 2017


Pomůcky:

Balón, křída nebo kužely 

Popis: 

Hra zapojí všechny hráče všech družstev zároveň, což je její hlavní výhoda. Osvědčí se zejména při velkém počtu lidí, kdy není vhodné nechávat některé týmy na lavičce. 

Hráče rozdělíme do početně i výkonnostně vyrovnaných týmů. Kapitán rozdělí čísla od jedné do x, kde jedničku má kapitán, resp. nejmladší člen týmu, dvojku druhý nejstarší, resp. nejmladší atd... Křídou nebo kužely se na podlaze vyznačí aréna, tedy kruh nebo ovál, okolo kterého se všichni hráči postaví. Do arény je vždy vyslán jeden hráč z každého týmu – rozhodčí vybírá číslo. 

Hra odstartuje vhozením míče rozhodčím do arény. Poté se hráči v aréně snaží vybít jeden druhého. Musí mít ovšem nabito. K tomu jim slouží členové jeho týmu strategicky rozmístění kolem arény, ve zdi. Nabít si lze i chycením rány jiného hráče v aréně. Kdo je vybitý, okamžitě odchází z arény. 

Ostatní hráči, kteří nejsou přímo v aréně, ale tvoří její zdi, jsou také aktivní – mohou nahrávat svému zástupci v aréně i kazit nahrávky ostatním týmům. První vyřazený dostane jeden bod, druhý dva body atd.

Pravidla jsou jednoduchá: 

- hráči kolem arény nesmí přešlapovat

- hráči kolem arény mohou rukou, kam až dosáhnou 

- hráči si čísla rozdělí podle věku, velikosti nebo síly

- hra je bezkontaktní 

Na co si dát pozor: 

- hrubé chování, zejména strkání ve zdi

- přešlapy hráčů tvořících zeď

Variace: 

- Do arény pošleme různé jiné skupiny než podle čísel (malé dívky, velké chlapce…)

- Body nejsou udělovány za pořadí, ale za počet vybitých 

- Mladší děti mají pokaždé nabito


tehpisang

Share