Stopař Září 2021

September 08, 2021

Stopař září 2021Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Zdravím vás všechny na začátku měsíce září na zahájení klubového roku 2021/2022. Letos oslavíme 35 let od založení našeho turistického oddílu. Hned v úvodu se omlouvám, že se nebudu účastnit prvních schůzek a prvních akcí. Jsem na kondičním ozdravném pobytu v lázních, kam mě poslal zaměstnavatel. Věřím, že mě moji mladší kolegové hravě zastoupí. Oddílové schůzky budou zatím probíhat všechny na pozemku naší klubovny u Labe. Jak to bude v zimě se schůzkami v tělocvičně, se ale rozhodneme podle vývoje epidemiologické situace s coronavirem. Sledujte také aktuální zprávy na našich www stránkách.

Prokázání negativního testu na COVID19 – stále platí volnou formou psané čestné prohlášení. Prokazování bezinfekčnosti není třeba pro akce a skupiny do 20 osob (což my nesplňujeme – většinou je nás více), a to uvnitř i venku.

Platnost antigenního testu se pro potřeby volnočasových a spolkových aktivit prodlužuje ze 72 hodin na 7 dní. Platí i test ze školy. Pokud jste očkováni, tak vás prosím o kopii certifikátu (platí i pro vedoucí). Děkuji za pochopení.

Podzimní prázdniny – plánovali jsme strávit podzimní prázdniny na tomícké základně v Mezholezech. Neuvědomil jsem si, že kapacita základny je pro naši skupinu malá. V takovém počtu bychom ani nezaplatili autobus. Po dlouhých debatách jsme se domluvili, že pro letošní rok hromadnou akci na podzimní prázdniny zrušíme. Nabídneme vám ale další víkendovou akci ve Sloupu v Čechách, kde to velmi dobře známe a kam můžeme vzít většinu zájemců.

Bude to říjnový víkend od 8. do 10. října 2021. Pojedeme také autobusem.

Tomík – červen 2021. Na předposlední stránce Stopaře přetiskujeme naše odpovědi z ankety ve spolkovém časopisu Tomík. Fotografie si ze zaslaných dvaceti fotografií si vybral sám šéfredaktor.

Letní kempy 2021 – připravili jsme celkem dva kempy (pětidenní akce), které vyhlásilo a financovalo Ministerstvo školství v době prázdnin. První proběhl na tomícké základně ve Sloupu v Čechách (12. 7. – 16. 7.) a druhý na území naší oddílové klubovny u Labe (26. 7. – 30. 7.). Každého se zúčastnilo 15 dětí, které měly účast zcela ZDARMA. Škoda, že se kempů neúčastnilo více členů oddílu. Letní kempy připravila Jitka Floriánová a Jíťa Pomykaczová. A taky trochu já. Do Sloupu přijeli pomoci ještě Michal D., Tomáš B. a Emča F.

S roudnickým kempem pomohla ještě Verča H., Tomáš B. a Michal D. Všem patří velký dík a v září ještě dostanou malou finanční odměnu. Přetiskujeme pro vás „třídní knihy“ z obou kempů, které sepsala Jíťa.

Členské příspěvky 2021/2022 budou opět ve stejné výši jako v předchozích letech. Pro děti a instruktory budou ve výši 1.000 korun. Vedoucí budou platit příspěvky ve výši 600 korun. Možno platit i pololetně, první pololetí do 31. 10. 2021 a druhé pololetí do 28. 2. 2022. Upřednostňujeme platbu na účet oddílu:

0102893313/0300. Možno platit i hotově proti vystavení příjmovému dokladu.

Členové oddílu mají zajištěno předplatné Stopaře a slevy na zimní a letní tábory, přednostní účast na oddílové akce a úrazové pojištění na oddílových akcích.

Letní tábor 2021 – Bystřička – byl podle mého názoru úspěšný a povedený. Až na zpoždění autobusu při zpáteční cestě vše klaplo na výbornou. Ba ani kontrola z KHES Zlín neodhalila nějaké nedostatky – kontrola byla zaměřena hlavně na zdravotní dokumentaci dětí a vedoucích, kuchyně, třídění potravin v lednicích, trvanlivost a uložení potravin, dále na ubytování dětí což i zkontrolovali osobně při prohlídce chatiček. V dokumentaci odhalili u pěti dětí antigenní test místo námi požadovaného PCR testu na COVID19 (museli jsme děti v půlce tábora přetestovat – na náklady rodičů, kteří nám testy uhradili po táboře). Jinak bylo vše v pořádku.

Chyť je všechny – akce, která bude ukončena, platí do konce října 2021. Pro vyhodnocení budeme potřebovat vyplněné Lovecké karty, které si nezapomeňte podepsat. Pokud si je budete chtít nechat, bude nám stačit kopie Lovecké karty, stačí, když si ji doma okopírujete. Pošlete naskenované na oddílový email tom19029@seznam.cz kdykoliv budete mít „hotovo“. Vyhodnotíme všechny, kteří budou mít „chyceno“ alespoň 40 vrcholů Českého Středohoří nebo 30.000 výškových metrů nad mořem (součet nadmořských výšek navštívených vrcholů). Odměny budeme vydávat průběžně hned po odevzdání a přepočítání Lovecké karty. Nejpozději na první listopadové schůzce.

Prožít prázdniny na plno, byl název pro směs úkolů, které si pro vás připravila Jíťa ve spolupráci s dalšími vedoucími. Někteří poslali fotky z prázdnin – moc děkujeme, jinak se tato akce nesetkala s velkým zájmem. Škoda. Po jarních výzvách jste byli možná již asi „přeúkolováni“…

Velmi smutná zpráva nás zasáhla na letním táboře. V pátek 13. srpna zemřel tragicky při dopravní nehodě (jel na kole) vedoucí tomíckého oddílu Zlaté šípy z Valašského Meziříčí, skvělý člověk, kamarád Ivo Skoček – Hop, mimo jiné truhlářský mistr, zhotovitel sloupské herny (a všech poliček a skříněk na našich chalupách) a herního centra Vrtule, které jsme během letního tábora navštívili. Hop oslavil vloni padesáté narozeniny…

Na úvod prvního měsíce nového klubového roku je to informací až dost. Užijme si pěkný podzim a doufejme, že nám naše plány nic nezmaří. Došly mi konečně už od všech „válečných zpravodajů a fotografů“ fotografie z tábora. Trochu je uspořádám a potom dáme odkaz k jejich stažení. Těšte se, jsou jich „mraky“. Tak pěkné a slunečné září nám všem.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share