Stopař ZÁŘÍ 2020

August 31, 2020

Stopař ZÁŘÍ 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Je tady konec prázdnin. Utekly zase hrozně rychle. Zdravím vás všechny po prázdninách opět na první oddílové schůzce v klubovém roce 2020/2021. Měli jsme skoro půl roční nucenou přestávku, kdy jsme se nemohli scházet, o akcích jsme si mohli nechat leda tak zdát. Zákeřný virus se, zdá se, vrací zpět. Snad to nebude „tak horké“ jako před prázdninami.

      Do poslední chvíle – a to doslova – jsme nevěděli, jestli budeme moci letos uspořádat letní tábor. Nakonec tábor proběhl, a troufám si říci, že byl velmi úspěšný. Přes všechna opatření a zákazy jsme si užili další skvělý tábor a ten „coronavirirismus“ brali jako bláznivé zpestření či povyražení. Je pravda, že všichni vedoucí museli tentokrát makat na 150%. Mají můj velký dík a obdiv. Děti letos nesměly dělat prakticky nic. Dokonce jsme denně mazali dle přání všem rohlíky a housky k snídani…vydávali veškerou stravu (vždy měli na sobě roušky a gumové rukavice, případně ještě gumové zástěry), vedoucí myli, ale i utírali nádobí. Vytírali koupelny a toalety, utírali stoly…

Fotografie z letního tábora jsou již probrány a můžeme vám je nahrát na vámi donesenou flešku nebo jsou ke stažení. Informace na našich stránkách.

Zbylo nám po letním táboře – stříbrný (pravé stříbro) podnos a kulatý červený pekáč po koláči. Ponožky, slipy a trenky jsem vyhodil – k těm by se stejně nikdo nepřihlásil. Dále spacák se zelenými popruhy a stříbrná karimatka (tak toto už je u majitele), další spacák šedý Country (malý), mikina modrá (malá) s nápisem FEFL THE BASS!, dále modrá/ý deko/ručník flešový s oranžovým olemováním (pěkný, pokud se nikdo nepřihlásí, nechám si jej). Jinak snad už nic. Děkuji těm rodičům, kteří vrátili „cizí“ věci, které byly omylem zabaleny jejich dětem. Vězte, že ani děti neví, které věci jsou jejich (a posílat fotku mikiny na whatsap mamince, zda mikina je opravdu jeho, nebudu – opravdu se stalo). Příště prosím opravdu věci podepsat – potom už je to jednoznačné.

Zaplacené zálohy z minulého klubového roku. Již v březnu 2020 jste někteří zaplatili zálohy na akci „DDM Úštěk“, která se neuskutečnila. Jednalo se vždy o částku 200 korun. Byli to: Amálka M., Michal M., Elenka a Jáchym C., Anet B., Verča H., Káťa M., Hoďas a Bíbas. Tato částka není promlčená – můžete ji využít na kteroukoliv akci nebo na zaplacení části členských příspěvků (nebo vám můžeme peníze prostě vrátit). Můžete se rozhodnout sami. Stačí to sdělit na schůzce nebo poslat sms.

Akce v září a říjnu 2020. Kvůli nucené přestávce nám uteklo plno akcí, které jsme pro vás připravovali. Většina byla součástí projektu, na který jsme dostali přidělenou dotaci. Než abychom peníze vraceli, připravili jsme několik pěkných akcí na následující dva měsíce (peníze musí být vyčerpány do konce října 2020). Čtěte pozorně a hlavně se včas přihlaste, kdykoliv na jakoukoliv akci.

Členské příspěvky 2020/2021 budou opět ve výši 1.000,- korun na klubový rok (možno platit i pololetně – hotově nebo na oddílový účet 0102893313/0300). Platí pro děti mladší 18 let. Pro vedoucí budou příspěvky 600,- korun. Polovinu prosíme zaplatit do konce roku 2020, zbytek do konce února 2021.

Tajná výprava – proběhne již tento víkend, stihnete se domluvit, vše připravit, vymyslet a vyrazit? Bude to zkouška, zejména pro budoucí instruktory.

Zimní tábor 2021 – zdá se, že je ještě brzo, ale musíme přemýšlet a pak hlavně zaplatit zálohu na chalupu pro příští HORY. Promyslete si svou účast. Bereme děti bez rodičů ve věku 13+, jinak klidně v doprovodu rodičů (alespoň jednoho). Pojedeme opět do Rejdic, Chata U Lanovky, ski areál Rejdice, domácí kuchyně, vaříme si sami, chalupu máme sami pro sebe, jen asi 50 metrů od sjezdovky.

Termín: od soboty 27. února 2021 do soboty 6. března 2021.

Cena: 3.200,- korun pro děti do 15 let, starší a dospělí 3.500,- korun (členové oddílu mladší 18 let mají slevu 300 korun z uvedené částky).

V ceně je ubytování (včetně povlečení), energie, rekreační poplatek a strava.

Zálohu spolu s přihláškami prosím do konce října 2020. Zatím máme volno.

Stopař 2020/2021 – budu zatím psát a vydávat stále v „papírové“ podobě. Už jsem chtěl nechat pouze elektronickou verzi, ale zůstaneme u tisku, kopírování. Najdete zde tento měsíc „neoficiální“ bodování účasti na schůzkách a akcích na konci minulého kloubového roku (byl opravdu trochu jiný – zvláštní).  Dále pro vás přetiskuji náš článek z Tomíka, který vyšel na konci června a článek Tomáše Novotného, předsedy Asociace TOM, o srubu Psím zubem (krásné místo).

FunTom 2021 – upoutávku na tuto zajímavou akci pro vás přetiskujeme taky. Určitě se zeptejte Hoďase a Bíbase, zda má cenu se přihlásit a vyrazit do Svitav. Je to daleko, ale klukům se tam, myslím, dost líbilo.

INKU 2021 – údajně proběhne příští rok v květnu. Slíbil nám to i organizátor této akce Standa Preis (budete mít možnost se s ním osobně setkat ve Sloupu). Přemýšlejte o své účasti a včas nám dejte vědět, abychom vás mohli přihlásit. Kurzovné za vás zaplatí oddíl, vy si hradíte dopravu (vlakem převážně).

Tak doufám, že jsem na nic nezapomněl. Je toho na začátek září poměrně dost. Přeji vám úspěšný start do nového školního roku 2020/2021, někteří postoupili o „LEVEL“ výše, na střední školy, ostatní úspěšně „přežívají“ na svých školách. Snad se potvrdí předpovědi o teplém září (čemuž tedy konec srpna zatím nijak nepřidává – větrno, zataženo a deštivo – jakoby se blížil podzim).

V sobotu odpoledne nahlásil Hoďas návrat z LTŠ (letní táborová škola), kde byli s Bíbasem: „Jsme plni dojmů a nových nápadů a zážitků.“ Tak to je super, díky! Hned v neděli nám o celé akci vyprávěli, máte se na co těšit…

Vratislav Florián, Hroch, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share