Stopař ZÁŘÍ 2019

October 02, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku září, kdy začíná nový školní i klubový rok 2019/2020. Rozloučení s prázdninami proběhlo poslední srpnový den v naší klubovně u Labe. Akce se, myslím, velmi vydařila. Prázdniny utekly jako voda. Doufám, že jste je všichni prožili podle svých představ. My jsme byli na rodinné dovolené ve Sloupu v Čechách na tomícké základně. Většinu letních horkých dnů jsme trávili v naší klubovně u Labe, kde je opravdu krásně. Občas se zde zastavila i Verča Hodková s Káťou Moravcovou (na titulní stránce).

Anička už zítra oslaví své první narozeniny. To je až neuvěřitelné, že už je to rok, co se narodila…a má za sebou i svůj první letní tábor.

Vydařil se nám i letní tábor. Po táboře strávil týden dovolené Michal D. s kamarády na tomícké základně v Mezholezích.

Lukáš H. a Tomáš B. se zúčastnili moravské letní táborové školy na tomícké základně Polana (od neděle 18. 8. do neděle 25. 8, 2018), což jsou Vsetínské vrchy. Verča H. vyrazila v pondělí 26. 8. na fotografický kurz pořádaný Asociací TOM kamsi do jižních Čech – a moc se jí tam líbilo.

 

      Letní tábor 2019 se opět velmi vydařil. Zvláštní vydání Stopaře vyjde v říjnu spolu s táborovým filmem. Program připravila Jíťa podle předlohy Jirky Choura a my všichni jsme se snažili, aby se vše vydařilo. O naše plná bříška se starala Jitka F., které druhý týden přijela na pomoc Jana Š. Zdravotnický dozor zajišťoval (již podruhé) Lukáš H. – a to vzorně, včetně „nočních“ mimořádných událostí. Velké poděkování si jistě zaslouží pan Luděk Jirman a jeho společnost. Zajistil dopravu na tábor jejich autobusem (se všemi zavazadly a hromadou materiálu). Dále nám zapůjčil firemní dodávku, kterou jsme dopravili na tábor (a zpět) velkou část táborového materiálu a rekvizit. Dodávka byla naložena „až po střechu“. A to jsem měl další hromadu věcí ještě ve vozejku za autem. Nedovedu si vůbec ani představit, jak bychom ty hromady potřebného materiálu na tábor bez dodávky dostali. Dodávku řídil pan Michal D. a občas k tomu pustil Aleše P. Jinak autobus i dodávka byly za skvělou cenu, díky tomu jsme i dost ušetřili. Všichni rodiče ve formuláři GDPR podepsali, že souhlasí s užitím finančního přebytku z akcí pořádaných oddílem pro potřeby oddílu – na hlavní činnost oddílu (jedná se o částku necelých 280,- korun na dítě, což vás, myslím, jistě nevytrhne, ale nám to pomůže). Děkujeme.

Doufám, že dnes, kdy vychází tento Stopař, jsou již táborové fotografie na „nějakém úložišti“, ze kterého si je jistě hravě stáhnete. Odkaz vám zašle na požádání Jíťa. Odkaz prosím nijak nešiřte ani nikomu nesdělujte – fotografie jsou určené POUZE pro účastníky letního tábora. Jinak vám samozřejmě můžeme všechny fotky nahrát na vaší flešku, kterou si donesete. Jinak počítejte, že těch fotek je skoro 1.500 ve velikosti skoro 5 GB.

 

Burza oblečení a jiných předmětů nalezených či zapomenutých na LT. Už se nám ozvalo několik maminek, že jejich dítě přivezlo cizí oblečení či jiné cizí předměty. My jsme posbírali ve stanech po vašem odchodu spousty bot a jiných svršků. Můžete tyto věci donést na oddílovou schůzku, kde bude probíhat během celého měsíce září jakási burza, kde si můžete tyto věci zpět odebrat. Akce potrvá do konce září. V prvním týdnu v říjnu zbylé věci odneseme do charity nebo do sběrného kontejneru na šatstvo. Děkuji za pochopení.

 

      Zimní tábor 2020 – letní prázdniny jsou pryč a je třeba se rozmyslet, zda se zúčastníte o jarních prázdninách 2020 zimního tábora. Opět to bude Chata U Lanovky ve ski areálu Rejdice, dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje. Sociální zařízení vždy na patře. Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020. Doprava bude individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava. POZOR: bez rodičů je možná účast dětí pouze starších 13 let.

Přihlášky do konce září 2019, záloha 1.000,- korun/osoba do 15. října 2019.

 

      Členské příspěvky 2019/2020 – budou i letos ve stejné výši jako v letech minulých. Tedy 1.000 korun českých pro každého člena do 18 let. Možno platit pololetně. Pro vedoucí činí členské příspěvky 600,- korun českých. V ceně je předplatné časopisu Stopař, sleva na zimní tábor 300 korun, sleva na letní tábor 400 korun a úrazové pojištění na všech tomíckých akcích. Příspěvky můžete platit hotově na schůzkách nebo na náš oddílový účet 0102893313/0300. Jako variabilní symbol napište rodné číslo dítěte nebo datum narození DDMMRRRR.

 

      Bodování schůzek v novém klubovém roce – budeme začínat opět od nuly. Za účast na oddílové schůzce připíšeme 5 bodů a za účast na výpravě 10 bodů za každý, byť necelý den výpravy. Tentokrát ale budu strhávat body za pozdní příchody. V minulém roce to byla bída. Sešli jsme se až tak po 15-20 minutách. Za každých 5 minut pozdního příchodu strhnu hříšníkovi 1 bod. Na výpravách asi nic. Kdo přijde pozdě, ten prostě nejede. Začínáme ve čtvrtek 5. září 2019.

 

      Celoroční oddílová (desková) hra – Zámky šíleného krále Ludvíka. Možná, že jste na táboře „nakoukli“ do krabice s touto hrou, které vlastně už ale říkáme „Šílené zámky“. Účelem hry je vybudovat si svůj zámek, pokud možno s co největším počtem místností. A na budování zámku jsou potřeba peníze. Ty je možné si vydělat na schůzkách či výpravách nebo jiných akcích oddílu.

Hrací dny proběhnou na vícedenních výpravách – první již ve Sloupu během podzimních prázdnin. Vytvoříte si družstva – rody, které budou celý klubový rok neměnné (proto si dobře rozmyslete složení družstva). Vše si probereme na prvních schůzkách v září. Družstva budou platit od října.

Oddílovou měnou pro tuto hru budou „šílené frenky“ – zkratka ŠF (bankovky vydané v nominální hodnotě  1.000,- / 5.000,- / 10.000,- / 100.000,- ŠF).

Za účast na schůzce dostanete VŽDY 1.000,- ŠF, dále za účast na výpravě či akci mimo schůzku VŽDY 2.000,- ŠF za každý den výpravy, byť třeba den jen poloviční. Bankovky budou vzadu orazítkované proti padělání.

Za postavený zámek získáte určitý počet bodů, který se následně opět převede na oddílovou měnu. Není třeba vysvětlovat, že vyhrává družstvo s nejvyšším výdělkem. Jestli si dáte peníze dohromady nebo si je vždy rozdělíte, nechám již jen na vás. Každé družstvo povede instruktor nebo jeho zástupce.

 

      Rozloučení s prázdninami aneb indiánské léto v klubovně – na návrh Jíti jsme společně připravili poslední srpnové odpoledne setkání se soutěžemi v naší klubovně. Letos jsme získali od asociace TOM peníze na nákup nových tyčí, kolíků a dalších doplňků (našití poutek) k našemu týpý. V pátek dopoledne jsme se sešli v klubovně a týpý postavili. Stavěli Michal D., Aleš P., Kuba F., Jíťa P., Hroch a Lukáš H..

Na sobotu domluvila Jíťa s Michalem (D.) zapůjčení dvou padleboardů, což se ukázalo jako skvělý nápad. Jízdu na nich si vyzkoušel snad opravdu každý. Při jedné takové „cvičné“ jízdě jsme přišli o jedno pádlo…no, něco nás to stálo. Další zábavnou atrakcí bylo vrhání nožů do dřevěné palety nebo střelba lukem a šípy do slaměné terčovnice s terčem. V týpý se mohl každý pomalovat barvami na obličej. K využití zde byla i naše velká trampolína. Bylo krásné počasí, takže jsme většinu času trávili vlastně ve vodě. Na závěr jsme rozdělali oheň pro opečení buřtíků. Děkuji vám všem, kteří jste na naší akci dorazili, a věřím, že se vám zábavné odpoledne líbilo. Dík patří i organizátorům, kolegům vedoucím.

 

      Letní tábor 2020 – již dnes máme domluvený a potvrzený termín pro letní tábor na příští rok. Bude to opět Smrčná (u Světlé nad Sázavou) v termínu od neděle 26. července do neděle 9. srpna 2020.

 

      Pro první vydání Stopaře v novém klubovém i školním roce 2019/2020 jsem toho napsal až dost. Přeji nám všem krásné a slunné září – babí léto a věřím, že budeme dobře vycházet s dětmi, i s vámi, milí rodiče. Měsíc září věnujeme také našim nováčkům – případným zájemcům o členství v našem oddílu. Volejte kdykoliv, rádi zodpovíme vaše dotazy. Mějte se hezky.

 

                                                                         Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share