Stopař ZÁŘÍ 2018

October 04, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku nového školního a tedy i klubového roku 2018/2019 do kterého právě vstupujeme. Doufám, že jste si prázdniny všichni skvěle užili podle svých představ, plánů, a letních měsíců využili k načerpání sil do dalšího období. Podle předpovědí počasí nás čekají ještě slunečné dny.

      Velkou událostí byla oslava 80. narozenin pana Jirky Tatíčka, které oslavil 1. srpna společně se svými nejbližšími a kamarády na tomícké základně ve Sloupu. Věnovali jsme mu oddílové tričko, Velkou knihu o tomících a dvě velké fotoknihy s fotkami z rodinného i tomíckého života.

      Na tomícké základně ve Sloupu proběhlo na přelomu července a srpna (od 29. 7. do 3. 8. 2018) skoro týdenní volejbalové soustředění, které vedl Kuba Florián (pro DDM Trend) a zúčastnilo se ho jedenáct dětí.

      Jitka F. a Jana Š. nabíraly společně síly na řeckém ostrově Kréta, aby se potom mohly čtrnáct dní starat o skoro padesát strávníků na letním táboře v Krounce u Skutče, který byl v srpnu.

      Letní tábor se nám opět vydařil – a troufám si napsat, že byl letos „obzvláště povedený“. Připravila jej programová ředitelka Jitule – Jíťa P., která byla v osmém měsíci těhotenství (opravdu neztloustla tolik, jak si možná někteří mysleli). Vše se vydařilo až na pár nočních „zvracecích“ historek. Asi nějaká podivná choroba obcházela tábor – a nevyhnula se ani zdravotníkovi… Jinak ale bylo vše v pořádku (u lékaře ve městě jsme byli jen jednou). Prohřešky kázeňské nebyly nijak velké a vyřešeny byly většinou domluvou na místě. Nebylo třeba ani zřizovat vězení či jiné podobné zařízení…na Klondiku jinak běžné.

Kdo si dodal flešku, může si již prohlížet fotografie – a je jich přes 1.600. Jejich kapacita je něco přes 6GB (po „zmenšení“, jinak přes 10GB). Ke stažení jsou již na oddílových internetových stránkách pod známým heslem (z Krčkovic…). Kdo neví či si nevzpomíná, napište, heslo vám pošleme na sms či facebook.

Připravte si ještě jednu flešku – na táborový film nebo na fotky s hudbou, budete li chtít. Premiéra proběhne jistě nejpozději na podzimních prázdninách. Jinak po této akci si budete moci vše stáhnout nebo vám vše nahrajeme.

 

      Členské příspěvky – pro rok 2018/2019 budou opět 1.000,- korun/rok.

Pro členy starší 18 let jsou členské příspěvky 600 korun (týká se i Bíbase).

Částku je možné zaplatit pololetně, I. pololetí do konce října 2018, II. pololetí potom do konce února 2019. Platit možno hotově na schůzkách nebo na náš účet 0102893313/0300 – variabilní symbol = datum narození DDMMRRRR.

Zaplacením členských příspěvků jste řádným členem oddílu, máte předplacený oddílový časopis, Stopař. Máte nárok v roce 2019 na slevu na zimní tábor 300 korun a na slevu na letní tábor 400 korun. Můžete se zúčastnit všech oddílových akcí přednostně před nečleny oddílu.

 

     

GDPR (General Data Protection Regulation), což je, jak nám naše tomícké ústředí vysvětluje, obecné nařízení na ochranu osobních údajů, které nabylo platnosti 25. května 2018. Nedochází k žádným velkým změnám. Radí nám:

Je nutné si hlídat, jaká data si o svých členech zjišťujete a jaké údaje uchováváte a hlavně, kdo má k datům přístup. Jak s nimi nakládáte a jak je archivujete.

Jedním z nástrojů, jak dodržet pravidla GDPR, je souhlas se zpracováním osobních údajů, který vám člen oddílu (starší 18 ti let) či u dítěte jeho zákonný zástupce (rodič) dá. Takový souhlas se může podepsat v rámci přihlášky nebo na samostatném formuláři svým podpisem stvrdí člen již zaběhnutý. U nezletilých dává souhlas samozřejmě jeho zákonný zástupce.

Přílohou tohoto vydání Stopaře jsou i „nové přihlášky do oddílu“, které si prosím pročtěte, potom podepište, a během září je opět postupně odevzdejte pro založení do oddílových písemností. Děkuji za pochopení. Není to náš výmysl.

 

      Podzimní prázdniny na skautské chatě Seleška v Lužických horách. Opět připomínám, že kapacita objektu je omezena, proto se nezapomeňte včas přihlásit. Očekáváme zde premiéru táborového filmu včetně mimořádného čísla oddílového časopisu Stopař věnovaný právě letnímu táboru.

 

      Zimní tábor 2019 – bude od soboty 16. února do soboty 23. února 2019 na Chatě U Lanovky ve ski areálu Rejdice. Opět tentokrát nebudeme zajišťovat společnou dopravu (která nás stála hromadu peněz). Samostatně děti bez rodičů budeme brát jen děti lyžaře 13+ , kteří nepotřebují zvlášť připravený program. Promyslete si tedy svou účast na zimním táboře s tomíky. Cena pro děti do 16 let je 3.200,- korun (členové oddílu mají slevu 300 korun), dospěláci 3.500,- korun. V ceně je ubytování, včetně energií, strava, pitný režim (čaj, šťáva) a rekreační poplatky. Lanovka není v ceně poukazu.

Zájemci se prosím přihlaste do konce měsíce září, do 15. října prosím o zálohu 1.000,- korun za osobu.

 

      Rakousko 2019 – chata Stüdlhütte (2.801 m.n.m.) – akce pro (zdatné) juniory našeho oddílu, kterou na květen připravujeme. Pojede se minibusem s panem Jirmanem, jinak všechny věci v batohu na zádech. Vyjíždět se bude patrně v pátek 10. května (nebo ten další pátek) brzy ráno, návrat v neděli večer. Cena předběžně 1.500 korun (doprava, ubytování). Zkoumáme váš zájem o tuto akci…můžete si „rezervovat“ jedno z 15 místeček.

 

Na závěr bych vás chtěl pozvat na další ročník střeleckého trojboje, který bude na pozemku u naší klubovny za mostem u Labe. Jistě bude pěkné počasí, bude zde i táborák, kde si můžete opéct uzeninu (tu si vezměte s sebou).

 

Oddílová výzva – podzimní, zimní, jarní – podrobnosti v příštím Stopaři.

      Přeji nám i vám alespoň nějaké babí léto na celé září a těším se na setkání nejen na oddílových schůzkách.

                           Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share