Stopař Prosinec 2020

December 10, 2020

Stopař Prosinec 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Je tady zima, chladno, mlha, inverze, kolikrát není vidět sluníčko ani za celý den. Když jsme 8. října opět museli přerušit, či pozastavit činnost, věřil jsem, že je to opatření na pár týdnů (nejdéle na měsíc). Je prosinec, a myslím, že letošní vánoční besídka ani nebude. Děkuji všem, kteří jste i přes tato opatření zaplatili roční členské příspěvky, a zůstali tomíkům věrní. Z ohlasů na on-line schůzky slyším jen samou chválu. Naši mladí vedoucí (a instruktoři) se opět velmi snaží udržet oddílovou činnost. Pochvalu si zaslouží Tomáš B., Lukáš H., Káťa V., Verča H. i Emča F. Všechny výzvy a soutěže budou na konci roku 2020 vyhodnoceny a nejúspěšnější tomíci budou odměněni. Ve hře je deset nových, krásně barevných, multifunkčních šátků – tunelů na krk. Stejné logo budou mít i nová oddílová trička, která pro vás navrhla a poté taky objednala Jíťa (podle vašich objednávek). Jen doufáme, že budou do konce roku (či do poloviny prosince) hotovy. Cena jednoho trička bude 200 korun. Multifunkční šátky-tunely na prodej ale nebudou. V tisku máme nové zpěvníky, o jejichž vydání se zasloužila opět čtveřice TOLUKAVE (Tomáš, Lukáš, Káťa, Verča). Kalendáře na rok 2021 budou snad taky hotové (kdo si něco objednal, bude si vše moci, po dohodě, vyzvednout alespoň v naší klubovně).

 

      Do listopadového Stopaře se nějakým záhadným způsobem nedostaly moje články ze Střeleckého trojboje, který proběhnul během oddílové schůzky 1. října a potom články z našeho výletu do Plzně, který se uskutečnil v neděli 4. října. Články jsem měl napsány, ale ve Stopaři nebyly…omlouvám se a vše si můžete přečíst dnes. Na konci Stopaře najdete „zajímavé zkratky“, o některých, starších, jste možná neměli ani ponětí, co znamenají, ale určitě je znají třeba vaši rodiče. My jsme se z komixu a použitých zkratek radovali na olomouckém sněmu Asociace TOM letos v lednu. Na titulní straně prosincového Stopaře je koláž z vašich listopadových fotografií, kterou sestavila Verča Hodková, stejně jako prosincovou fotografii na oddílovém kalendáři z on-line schůzek. Děkuji moc!

 

    Letošní, XXIX. ročník Lovosické Vánočky byl letos také zrušen a přesunut na příští rok (na 4. prosince 2021 – zapište si do kalendáře).

My jsme na prosinec 2020 zatím ani žádné akce naplánovali. Rozvolnění začalo na začátku prosince, ale nouzový stav trval až do poloviny prosince. Omezení 10 osob v uzavřené místnosti nám nedovolilo zahájit schůzky v klubovně. On-line schůzky budou tedy až do 10. prosince díky nadšení a ochotě našich mladých vedoucích. Sejdeme se ale – na střídačku – ve čtvrtek 17. prosince v oddílové klubovně, kde si budete moci vyzvednout prosincového Stopaře, náš zpěvník či kalendář a doufám, že budou již hotová i trička. Prostě, kdo si co objednal nebo třeba i vyhrál. Bude zde vyhodnocena podzimní on-line soutěž. Nevím, jestli zde v klubovně bude možno „si posedět“ u teplého čaje a ochutnat vaše cukroví, ale třeba se i vystřídáme. Budeme zde pro vás od 15 do 17 hodin. Určitě se stavte.

 

      Valná hromada spolku Hrádek byla také zrušena a služby pro příští rok byly rozděleny on-line přes obsazovací formulář. Podařilo se nám si naplánovat dvě služby – dvě víkendové akce na Hrádku. Viz roční plán akcí.

 

      Na měsíc leden 2021 jsme již naplánovali schůzky – všechny zatím v naší klubovně – dokud nebudou „otevřeny“ tělocvičny pro volnočasové aktivity. Jistě pokaždé pobudeme chvíli venku a potom se půjdeme „ohřát“ do klubovny. Není obvyklé, aby v našich zeměpisných výškách byla nějak ukrutná zima. Sledujte na našich internetových stránkách aktuální zprávy ohledně schůzek. Jistě vám budou aktuální informace doručeny i na telefon přes aplikaci WhatsApp.

     

      Nejaktivnějších deset dětí, které se zúčastnily podzimní „on-line“ výzvy, tedy schůzek, pokladovky, běžeckých dní a dalších podzimních úkolů získají odměnou právě multifunkční šátek – tunel barvy dle výběru, který není možné koupit za peníze. Připomínám, že za 100 korun si můžete koupit pěkný oddílový zpěvník a za 200 korun oddílový kalendář, platí pro ty, kteří si vše objednali. Adventní soutěž Verči Hodkové vyhodnotíme v lednu, pro nejlepší připravíme také nějakou pěknou odměnu.

 

      Děkuji manželům Ivě a Karlovi M., kteří nám (5. 12.) věnovali skoro „kubík“ palivového dříví pro topení v naší klubovně. Plný vozík za auto naložili a poté vyložili Michal D, Aleš P. a Kuba F. I jim patří moje díky.

Termín a místo letního tábora 2021 je stále v jednání. Nebudu dopředu zatím nic prozrazovat. Jak bude něco jisté, vy se to dozvíte mezi prvními (na našich www stránkách). Doufal jsem, že termín včetně místa budu vědět do konce roku, ale ještě tedy pár dnů zbývá.  Jestli vás navštívili v sobotu čert, Mikuláš a anděl, tak vězte, že to byli naši mladí…Káťa, Emča, Lukáš a Tomáš. Děkuji za skvělou spolupráci našim mladým vedoucím, a též instruktorům, kteří vedou naše on-line schůzky a připravují další program – třeba on- line adventní kalendář.

Vašim rodičům děkujeme za důvěru a spolupráci v roce 2020 a těšíme se na další spolupráci a pomoc v novém roce.

Všem našim členům, kolegům vedoucím a přátelům oddílu přeji příjemné prožití Vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a štěstí. Ať se nám všem daří a ten nový rok je „veselejší“ než byl tento.

 

                                                            Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu

 

 

 

 

 

 

                                              

 


Hroch

Share