Stopař PROSINEC 2019

January 14, 2020


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny v prosinci, jen pár dní před Štědrým dnem. To je až neuvěřitelné, jak ten rok zase rychle utekl. Když se ohlédneme, vidíme za námi opět řadu skvělých a vydařených akcí. Největší byl jistě letní tábor. Věřím, že většina z vás viděla táborový film a dáte nám za pravdu. Už máme v oddílové knihovně i fotoknihu z tábora. Připravili jsme pro vás spousty víkendových akcí, ale i jednodenních výletů. Takže bylo z čeho vybírat. Vedení oddílu přebírají moji mladší kolegové, já zajišťuji dokumentaci a provozní věci. Jíťa, ač na rodičovské dovolené, má spousty skvělých nápadů a většinou se jí daří je realizovat. Nápomocni jsou určitě i Tomáš s Lukášem, bez jejichž pomoci bychom nemohli zajistit ani schůzky. Nejen na víkendových akcích můžete potkat i Michala D., vrátil se k nám zpátky Aleš P. a na Milešovce byl viděn Jiřík V. Pinčes si přišel zahrát, a vyhrát Honza M., taktéž bývalý dlouholetý tomík.  Na hory jezdí pravidelně Lukáš P. Mám radost, když se potkám se „starými“ (nikoliv věkem) kolegy na našich akcích.

      Já jsem se teď čtrnáct dní „rekreoval“ na kondičním ozdravném pobytu v Lázních Jeseník, kam mě poslal můj zaměstnavatel. Vybral jsem si tento termín, protože se v oddílu „nic neděje“ (zdánlivě – přišel jsem o Vánočku a dvě schůzky). Vše zastali ale moji kolegové. Patří jim můj dík. V Jeseníkách a okolí jsem navštívil Lesní bar v Horní Lipové (taková lesní restaurace bez obsluhy, sám se člověk obslouží a zaplatí do plechové pokladny – funguje to), rozhlednu Zlatý Chlum (zimní přestávka, takže…zavřeno), Čertovy kameny, Křížovou horu (s restaurací, kde výborně vaří), spousty zdejších pramenů a vrcholem, tedy nejzajímavějším cílem byla Stezka v oblacích na Dolní Moravě. Fakt zážitek, otevřeno celoročně (240 korun vstupné), v zimě minimálně lidí, skoro nikdo. Okolní sjezdovky již byly zasněžovány, krása, doporučuji všem jako cíl výletu.

      Během mého „nicnedělání“ připravili ještě Tomáš Bíba, Lukáš Hodek a Ema Fišerová (čert, Mikuláš a anděl) skvělou Mikulášskou schůzku (5. prosince), kde rozdávali dětem mlsůtky a co si kdo zasloužil…brambory i uhlí. Vše si sami vymysleli, připravili a zrealizovali. Moc pěkné, to se vám povedlo. To jsem teda koukal, když mi na telefon dorazila fotografie z Mikulášské schůzky. Pro vás fotku otiskujeme i zde ve Stopaři.

      Na závěr roku jsem opět připravil oddílový měsíční kalendář s fotkami za celý rok 2019. Nějakým nedopatřením mám skoro u všech fotek letopočet 2018, ale vězte, že všechny akce a tudíž i fotky jsou z letošních výprav. Chtěl jsem to nějak přepsat nebo přelepit, ale to by nebylo hezké, tak to prosím jen přejděte. Děkuji za pochopení. Volných kalendářů mám 20, takže, pokud máte zájem, budou k mání za 200 korun na schůzkách (po předchozím objednání).

Na oddílovou PF2020 jsem použil společnou fotografii z letního tábora po porážce draka Šmaka. PF je přílohou tohoto Stopaře stejně jako 70% hořká mini čokoláda z Jeseníků. Budete-li mít zájem o kalendář, včas se přihlaste.

      Oddílový časopis Stopař můžete psát i VY. Stačí, když dodáte vždy do konce kalendářního měsíce svůj článek či jiný příspěvek, byť i třeba doplněný fotografií. Svůj příspěvek můžete předat na schůzce či poslat na oddílový email tom19029@seznam.cz.

 

      Členské příspěvky 2019/2020 jsou ve výši 1.000 korun na člena do 18 let, vedoucí platí 600 korun. Jsou tady jedinci – hříšníci, kteří stále nemají zaplaceny členské příspěvky.  Děkuji všem, kteří jste včas zaplatili. Možno zaplatit i na účet oddílu 0102893313/0300, variabilní symbol napište datum narození ve formátu DDMMRRR. Doplatek prosím do konce února 2020.

 

      Zimní tábor Rejdice 2020 – doplatek do konce ledna 2020. Informace jsem odeslal všem přihlášeným elektronicky – ozvěte se, pokud se k vám nedostaly.

Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020. Doprava bude individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava.

     

      INKU 2020 – příští rok, patrně v květnu, proběhne další ročník INKU, instruktorského kurzu, který pořádá Asociace TOM na tomícké chatě Polana. Promyslete si svou účast, vy, instruktoři. Týká se Michala M., Jindřišky Š. a Káti H.. S tímto kurzem máte zajištěné instruktorské místo na letním táboře 2020 a další postup v oddíle.

 

      Děkuji všem rodičům našich dětí za podporu a důvěru, se kterou nám svěřujete vaše děti. Přeji za celý náš kolektiv vedoucích oddílu krásné Vánoce, do nového roku 2020 hlavně hodně zdraví, štěstí, úspěchů ve školách, pohodu v zaměstnání a klidnou atmosféru u vás doma nejen o vánočních svátcích.

Těšíme se na další skvělé výpravy a akce našeho oddílu, které připravujeme pro vaše děti.

 

                                                                         Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share