Stopař PROSINEC 2018

January 16, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny téměř na konci roku 2018. Blíží se Vánoce, my máme před sebou poslední schůzku v letošním roce. Opět jsme vydali velký nástěnný kalendář z výprav v průběhu roku. K vidění byl na minulé schůzce nebo bude na našich stránkách. Máme jich velmi omezený počet (ze zkušeností z minulých let, kdy nám několik kalendářů i zbylo). Pokud máte zájem, rychle si kalendář alespoň zamluvte. Tentokrát nám je firma MCL Brno neudělala tak levně, tudíž jej budeme prodávat za 200 korun. Děkuji za pochopení.

V prosinci se nám podařilo několik akcí…na Lovosické Vánočce jsme postavili pět družstev a jedno naše družstvo získalo měšec „zlého správce“, když správně uhodlo částku, která v něm byla. Další vydařenou akcí byla Vánoční dílna, které se zúčastnila většina našich členů. Naši mladí vedoucí a instruktorky pomáhali mladším kamarádům a práce nám šla skvěle od ruky.

Již na podzim jsme zahájili podzimní koupání - otužování v Labi u klubovny, které plynule přešlo k zimnímu koupání – utužování s přípravou na Štědrodenní ponor, kterého se letos opět zúčastníme. Letos se vánoční koupání uskuteční u pomníku pana doktora Ph. Dr. Ladislava Nicka na začátku sportovního kanálu 24. prosince v 10:30 hodin. Labe má v těchto dnech 5-7 °C.

     

      Zimní tábor 2019 – ještě jednou připomínám, že bude od soboty 16. února do soboty 23. února 2019 na Chatě U Lanovky ve ski areálu Rejdice. Druhou zálohu prosím do konce ledna 2019 nebo dle dohody vše až na místě.

 

      Rakousko 2019 – máte-li zájem, určitě se hlaste. Bereme již závazné přihlášky do konce roku 2018 nebo do naplnění kapacity. Zde platí, že kdo dřív přijde, tak ten pojede. Záloha bude patrně do konce února 2019.

 

      Letní tábor 2019 – základnou pro letní tábor bude Smrčná (u Světlé nad Sázavou), kde jsme pořádali letní tábor v letech 2011, 2012 a 2013. Termín letního tábora bude od neděle 28. července 2019 do neděle 11. srpna 2019. Mnozí tento „přelomový“ termín jistě uvítají (přelom červenec/srpen). Zájemci o účast na letní táborové škole (LTŠ) budou mít možnost se konečně zúčastnit.

 

      Letní táborová škola (LTŠ) 2019 – tentokrát „moravská“ se uskuteční na základně Polana (u Vsetína – Vsetínské vrchy) v termínu od 19. do 26. srpna 2019. Přihlášky na odkazu: http://lts.a-tom.cz/letni-taborove-skoly/jak-se-prihlasit

Cena LTŠ je 900 korun – tuto částku bychom zaplatili z oddílových zdrojů, vy si uhradíte dopravu. Podrobnosti na stránkách Asociace TOM.

 

GDPR (General Data Protection Regulation), což je obecné nařízení na ochranu osobních údajů, které nabylo platnosti 25. května 2018. Přílohou vydání Stopaře v září byly „nové přihlášky do oddílu“, které již máme téměř všechny zpátky. Důležité je, že všichni souhlasíte s fotografováním či filmováním vašich/našich dětí a se zveřejněním fotografií či videí pro účely propagace našeho oddílu nebo Asociace TOM a že můžeme naše členy jmenovat na stránkách časopisu Stopař, případně na jiných tiskovinách pro potřeby Asociace TOM. Samozřejmostí je evidence členů s údaji o narození, bydlišti a kontakty na rodiče i děti. My údaje NEBUDEME nikdy poskytovat nikomu jinému. Děkuji všem rodičům za důvěru a pochopení. Doufám, že nás žádná jiná nařízení nepostihnou…

 

Oddílová výzva – podzimní byla splněna. Čeká nás zimní a jarní – pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Zimní výzva je ve dvou způsobech sportování – plavání (v bazénu) a lyžování na běžkách (což sice není v našich podmínkách zrovna jednoduché). Plavání: uplavat vzdálenost 10 kilometrů. Běžky: ujít (uběhnout) vzdálenost 30 kilometrů. Jedinou podmínkou je, že akce se musí zúčastnit VŽDY nejméně dva tomíci z oddílu. Začínáme dnes, to je od 21. prosince 2018 a termín si dáme do konce března 2019.

 

      Přeji nám i vám pohodové a klidné prožití svátků vánočních a do nového roku 2019 hlavně hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve škole (dětem), v práci (vašim rodičům). Vážíme si vaší důvěry, se kterou nám svěřujete své děti a těšíme se na spolupráci a podporu i v následujícím roce. Za kolektiv vedoucích našeho oddílu Klubu lesní moudrosti Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.

 

           Těším se na setkání nejen na oddílových schůzkách.

 

Oddílová podzimní výzva 2018 – 1.000 kilometrů

SPLNĚNA – nasbíráno 1.056 kilometrů!

 

Když Jíťa s Jitkou přišly s akcí podzimní výzva a ujít společně jeden tisíc kilometrů, moc jsem v úspěch nevěřil – tisíc kilometrů je přece jen dost. Jak je ale vidět, nakonec vše dobře dopadlo a díky našemu SPOLEČNÉMU úsilí jsme naší výzvu splnili. Do výzvy jsme započítali tyto akce a výlety: Bastei (28. 9.) v Sasku – 8 km, Chomutov a Most (6. 10.) – 8 km, výlet na Říp (21. 10.), který vymyslela a svolala Verča – 12 km, podzimní prázdniny na Selešce – až 22 km, Házmburk (10. 11.) – 5 km (v reportáži psáno o 6 kilometrech), Lovosická Vánočka (1. 12.) – 9 km. Celkově to je 64 kilometrů, což je jistě hodně.

Jíťa připravila tabulku na našich internetových stránkách, kde jste si mohli po celou dobu sledovat výkony své i svých kamarádů a vlastně i celkové kilometry.

A jak se kdo zasloužil o celkový úspěch oddílu:

100%, tedy 64 kilometry mají JEN Mára (64), Ela (64) a Hanča (64), velmi dobře se umístil i Jáchym (62), Hroch (59), Kačík (57), Áňa (57), Hoďas (56), Bíbas (51), Verčus (49), ŠimonT (36), HonzaT (36), Stázka (36), Běžec (35), Lahvička (31), Markét (30), Málčus (30), MatějH (29), KáťaH (29), Kubas (27), Marťas (21), Vojta (21), Jitka (18), Vodouch (16), KV (13), Aďas (10), TJ (8), Honza H. N. (8), Venda (5). Celkem se do hry zapojilo 29 členů oddílu, což byli skoro všichni. Počítáme pouze řádně registrované tomíky.   


Hroch

Share