Stopař PROSINEC 2017

January 15, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny téměř na konci roku 2017, který zase tak rychle utekl.

Máme za sebou další rok činnosti, další rok úspěšné činnosti. Myslím si, že se nám i ten letošní rok vydařil. Jsou to další dvě popsané kroniky plné fotografií. Většina našich dětí je už v kategorii „velcí“ (nad 11 let), na prahu dospělosti dva kluci – skvělí, obětaví a super kamarádi Lukáš Hodek a Tomáš Bíba – příští rok jim bude osmnáct let. Budeme se muset poohlédnout po dalších „píďalách“…

      Už známe termín a místo letního tábora 2018. Bude v termínu od 11. srpna do 25. srpna 2018 na základně Krounka u Skutče na okraji Vysočiny. Odboráři z firmy Skanska se domluvili s pány z Povodí Labe, že budování poldru zde na tomto místě, odloží až na září 2018 a tím nám všem umožní tam ještě uspořádat letní tábory. Tak proč ne. Termín je již závazně potvrzen.

      Konec listopadu jsem si „užíval“ v lázních v Luhačovicích, kam mě vyslal zaměstnavatel. Schůzky vedla Jíťa sama, a jako vždy výborně. Zařídili společně foto (podívejte se na PF v tomto Stopaři) – fotil Adam Ježek. V době, kdy mi ale tuto fotografii poslali do lázní, byla již „ve výrobě“ jiná oddílová PF. Nevadí.

      Víkendového sněmu hrádkařů – 25. 11.  (Spolek Helfenburk) se zúčastnil Vráťa. Vydobyl pro nás dvě víkendové služby, v lednu (tradiční ZIMNICE) a v červnu. To je paráda. V červnu na Hrádku proběhne ukončení hry Klondike. S tím úzce souvisí otázka „na co nám jsou babky?“. Více se o hře dočtete dnes ve Stopaři. Podrobnější pravidla stanovíme v průběhu hry (patrně v lednu).

      Tomícký oddílový kalendář pro rok 2018 je v prodeji. V sobotu (2. 12.) byla Lovosická Vánočka (a poslední foto do kalendáře), v neděli jsem je objednal, a v pátek dorazily hotové kalendáře na naši adresu. Máme jich (zatím) dostatek, takže budete-li mít zájem, přihlaste se, vezměte si kalendář nezávazně domů. Zaplatit můžete až po novém roce. Cena je 150 korun. Budeme je prodávat či vydávat dokud budou v zásobě. Jeho titulní strana je na našich internetových stránkách. Fotky jsou z našich výprav či akcí během roku 2017.

      Ve Stopaři najdete i plán víkendových akcí na rok 2018, jejichž termíny si můžete zapsat do svých kalendářů. Na jednotlivé akce se snažte přihlašovat vždy včas – kapacita základen je omezena a nemůže být překročena. Přihláška je ale závazná až po zaplacení zálohy (většinou 200 korun). Děkuji za pochopení.

      Sobotního „vyklízení šatníků“ se zúčastnili jen „skalní“ členové oddílu. Tedy příště od této akce již upustíme a pořádat jí NEBUDEME. Přece jen nás to stojí spoustu volného času a energie. Donesené věci dopravíme do charity. Díky.

      Na závěr prosincového vydání dvacátého pátého ročníku našeho Stopaře bych chtěl poděkovat všem rodičům našich oddílových dětí a přátelům oddílu za důvěru, pomoc, mnohdy i za pochopení. Přeji vám všem krásné Vánoce, dětem splněná přání pod stromečkem a do nového roku 2018 hlavně hodně zdraví, štěstí, úspěchů ve škole i v osobním životě. Užijte si vánoční prázdniny a oslavte řádně Silvestr. Těšíme se na setkání na schůzkách a akcích v roce 2018.   


Hroch

Share