Stopař Listopad 2021

November 04, 2021

Stopař listopad 2021


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Zdravím vás všechny na začátku prvního zimního měsíce, listopadu. Počasí venku už na konci října bylo dosti chladné, zejména ten ledový vítr. Teď už i my můžeme našemu „koupání“ v Labi říkat „otužování“. Měsíc říjen byl dost nabitý (nebo nabytý) akcemi. Snad si každý nějakou vybral. Bohužel opět nás zasáhl coronavirus a několik dětí bylo v karanténě (což je asi ta „lepší varianta“). Velmi vydařená byla víkendová výprava do Sloupu s účastí našich běžců na tamním přespolním běhu „přes Slavíček“ (což je kopec mezi městysem Sloup v Čechách a vískou Svojkov). My ostatní jsme se účastnili jako „pěšáci“, šli jsme po běžecké trase. Pravda, když jsme se dostali asi po čtvrté na rozcestí Pod Slavíčkem (to znamená, že jsme po čtvrté vystoupali nahoru…), rozhodl jsem, že dále již budeme pokračovat přes Modlivý důl nejkratší cestou do Svojkova.

Další vydařenou akcí byla návštěva Svíčkárny a Čokoládovny firmy Rodas v Šestajovicích u Prahy s návštěvou tamní farmy domácích zvířat. Zajímavá a poučná byla i prohlídka pamětihodností města Kutná Hora. Podzimní prázdniny jsme letos, po dlouhé době, strávili jen s partou našich oddílových vedoucích. Cílem byla tomícká chaloupka v Mezholezech (u Kdyně). Základna je to pěkná, leč pro náš oddíl malá. Využili jsme této akce k „rekognoskaci“ tábořiště pro náš letní tábor pro příští rok – prostě jsme se tam byli podívat a domluvili jsme se se správcem, že nám všechno tam ukáže.

Půlkulatiny oddílu. Připomněli jsme si třicáté páté výročí vzniku našeho turistického oddílu, ke kterému bylo vydáno speciální číslo časopisu Stopař – díky mimořádné dotaci od Města Roudnice nad Labem. V tomto vydání je popsána (téměř) celá třiceti pětiletá historie oddílu, která je doplněna našimi články, které vyšly v Tomíkovi, což je spolkový časopis vydávaný ústředím Asociace TOM. Naleznete zde i pár článků z dalších novin či časopisů. Nejsou tedy zdaleka všechny, ale je jich dost. Budete moci do něj nahlédnout na oddílových schůzkách nejen v klubovně, ale také v tělocvičně, nebo jej získat (za symbolický peníz) na výstavě kronik.

Schůzky v tělocvičně školy – od listopadu budeme mít opět možnost chodit na oddílové schůzky do tělocvičny 2. ZŠ, což je škola na Jingmannově ulici. Epidemiologická situace se však neustále zhoršuje, tak není vůbec jisté, že se to opět všechno ZASE změní – sledujte na internetové stránky.

Letní tábor 2022 bude na základně PS Mír Domažlice v Újezdu (je to asi šest kilometrů od Domažlic). Termín letního tábora bude od 13. 8. do 27. 8. 2022. Ubytování v chatkách po čtyřech. Na základnu se můžete podívat na stránkách www.pionyrdomazlice.cz, najděte si odkaz na táborovou základnu. Bohužel se ani nám nevyhne zdražování. Počítejte s cenou poukazu na letní tábor zhruba o 400 korun vyšší než v předchozích letech.

Prokázání negativního testu na COVID19 – dětské neměnné kolektivy pro školní i mimoškolní volnočasové a rekreační akce pro skupiny více jak 20 lidí nepotřebují žádný test na jednodenní výpravy či oddílové schůzky.

Vánoční turnaj ve stolním tenisu plánovaný na 17. listopad 2021 jsme zrušili. Důvodem je opravdu nepříznivá epidemiologická situace kolem viru COVID19. Určitě bychom nemohli zajistit „neměnný“ kolektiv (jako na schůzky), navíc je to v menší tělocvičně a hrát pinčes s rouškou…to je nemyslitelné.

Místo toho snad konečně dohrajeme „Šílené zámky“ odpoledne v klubovně.

Jarní prázdniny 2022 – možná už taky víte, že „letošní“ jarní prázdniny budou ještě později…a sice až třetí březnový týden. Nikdo nám nezaručí, že ještě bude na horách sníh, ale přesto se na hory vypravíme. Nabízíme týdenní pobyt i vám. Termín: od soboty 12. 3. 20200 do soboty 19. 3. 2022

Místo: Chata U Lanovky, ski areál Rejdice, Jizerské hory.

Doprava: vlastní. Ubytování: ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Strava: ano.

Děti bez rodičů: 13 + (tedy starší 13 let), jinak možný pobyt s rodiči.

Cena: 3.200,- korun (děti do 15 let), 3.500,- korun (ostatní starší 15 let).

Členové oddílu (do 18 let) mají slevu 300- korun, v ceně je ubytování, strava, pitný režim a rekreační poplatek obci Kořenov. Platba na účet oddílu.

Přihlášky prodlouženy do 20. listopadu se zálohou 1.000,- korun za osobu.

Členské příspěvky 2021/2022 budou opět ve stejné výši jako v předchozích letech. Pro děti a instruktory budou ve výši 1.000 korun. Vedoucí budou platit příspěvky ve výši 600 korun. Možno platit i pololetně, první pololetí byste již měli mít uhrazeno (do 31. 10. 2021) a druhé pololetí do 28. 2. 2022. Upřednostňujeme platbu na účet oddílu:

0102893313/0300. Možno platit i hotově proti vystavení příjmovému dokladu.

Členové oddílu mají zajištěno předplatné Stopaře a slevy na zimní a letní tábory, přednostní účast na oddílové akce a úrazové pojištění na oddílových akcích.

Chyť je všechny – akce byla ukončena, odevzdejte, co nejdříve své Lovecké karty, které si nezapomeňte podepsat. Pokud si je budete chtít nechat, bude nám stačit kopie Lovecké karty, stačí, když si ji doma okopírujete. Vyhodnotíme všechny, kteří budou mít „chyceno“ alespoň 30 vrcholů Českého Středohoří nebo 20.000 výškových metrů nad mořem (součet nadmořských výšek navštívených vrcholů). Odměny budeme vydávat na schůzkách oddílu.

Výkazy práce (a pomocné domácí práce) za uplynulý měsíc odevzdávejte nejpozději na první schůzce v měsíci, na další schůzce obdržíte výplatu. Výkazy vybereme a se Stopařem obdrží děti další Výkaz na nový měsíc. Po vyhodnocení bude dětem vyplacena odměna v „babkách“, což je oddílová měna.

Zálohové platby na výlety a jiné jednodenní či vícedenní akce jsou většinou NEVRATNÉ. Jedinou výjimkou jsou zdravotní důvody – nemoc, nachlazení či karanténa. Počítáme opravdu s každým človíčkem a místečkem.

Aplikace WhatsApp na mobilních telefonech. Doufám, že se již také povedlo, aby byli všichni rodiče našich oddílových dětí ve skupině „Tomíci“, kde bývají nejaktuálnější informace a dokonce i fotografie z výletů či akcí. Pokud ještě někteří nejste ve skupině „Tomíci“, napište sms Jítě (607 164 857).

Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana – představení Vyšetřování ztráty třídní knihy. Jítě se opravdu po letech podařilo zajistit vstupenky na toto představení. Je určeno především pro starší členy oddílu (spíše instruktory či vedoucí), ale můžete vzít i své rodiče – do vyčerpání vstupenek. Pojedeme minibusem. Cena akce: pro členy oddílu 400 korun, pro nečleny 500 korun (v ceně je vstupenka včetně dopravy). Uskuteční se v úterý 30. listopadu 2021.

Malá vánoční povídka aneb Jak jsem se ztratil, je název skvělého představení Divadla V Dlouhé v Praze. Hraje se výhradně v období vánočních svátků. Celé je doprovázeno „živě“ písničkami ze sedmdesátých let (které vaši rodiče jistě znají). Sehnat vstupenky je téměř nadlidský výkon. Já sám jsem již představení viděl snad šestkrát (a jedu znovu). Jíťa sehnala několik vstupenek (vždy vedle sebe po čtyřech) a tímto vám je nabízíme. Představení se koná 26. prosince od 17 hodin (tedy ideální čas i pro děti). Rozmýšlejte se rychle, neboť vstupenek je opravdu jen málo. Doprava do Prahy je po vlastní ose.

Tak pěkný listopad                                                                 . Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share