Stopař Listopad 2020

December 10, 2020

Stopař Listopad 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Je tady definitivní podzim, sychravý, mlhavý, deštivý a smutný. Opět jsme museli pozastavit naší činnost. Zákeřný coronavirus obchází naší republikou, dokonce naším okolím a napadá bez varování. Opět jsou uzavřeny školy, děti se učí z domova „on-line“ přes počítače. Jsou uzavřena divadla, kina, restaurace a většina obchodů. Kdy se situace zlepší, či dokonce vrátí do normálu, je zatím asi v nedohlednu. Museli jsme zrušit všechny připravené víkendové akce, schůzky a všechny naše oddílové aktivity. Díky našim mladým vedoucím se naše činnost nezastavila. Vše „spustila“ Jíťa a potom již byl jen krůček k „on-line“ schůzkám přes internet, které vedou Tomáš B., Lukáš H. a Káťa V. Další aktivity sama vymyslela Verča H. a Emča F. Všichni moji – naši mladí kolegové vedoucí mají můj velký obdiv, velkou pochvalu a poděkování.

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen, kolik se vás zapojilo do všech těch činností – ať už „on-line“ schůzek, či dalších úkolů. Máme spousty fotografií na aplikaci WhatsApp (zde TO sleduji) nebo Facebook (ten nemám). Super.

      Museli jsme zrušit i obě výpravy do Sloupu – první (Hořcová výzva byla odložena na jaro 2021 – budeme vás o termínu informovat) a druhá – podzimní prázdniny, kde měl mít premiéru táborový film. Jíťa se opět vyznamenala, neboť pro vás všechny připravila film ke stažení v den premiéry. Měli jste film potom společně doma shlédnout a posílat vaše postřehy a reakce. Byly úžasné.

My jsme podzimní prázdniny strávili skutečně ve Sloupu a film sledovali (jen pár minut opožděně za vámi). Vše úplně přesně vystihnul Bíbas – doufám, že se nebude zlobit, když jeho zprávu přepíšu doslova: „Nevím, jak to ta Jíťa dělá, že se ta laťka dá vždycky zvýšit. Letos to byl film šedesáti minutovejch bonusů. Párkrát jsem málem spadl ze židle. Krom epesního střihu bych ještě vypíchnul neskutečně trefnej výběr hudby. Pecka, bomba… Absolutně skvělý.“  Já sám bych to lépe neřekl. Tomáš TO řekl úplně přesně a za všechny. Jestli jste ještě film neviděli, nebo nemáte možnost si jej stáhnout, vhoďte do naší schránky

(V Uličkách 2579) flešku v obálce s vaší adresou a já vám film nahraju a vrátím do vaší schránky. Včetně „bonusu“, fotografie z tábora s hudbou jako videofoto.

Viděl jsem táborový film již asi čtyřikrát a je fakt skvělý. Pokaždé si na konci řeknu, že TO všechno, co děláme, má nějaký smysl a mám radost, když vidím, jak si všichni – děti i dospělí ten tábor užívají. Ještě jednou děkuji.

 

      Je to takový divný, psát si o členské příspěvky, když je činnost oddílu jen na „on-line“ schůzkách a akcích, ale doufám, že se vše opět rozjede. Dovoluji si tedy připomenout, že členské příspěvky pro školní rok 2020/2021 jsou opět ve výši 1.000,- korun za dítě do 18 let, pro starší 18 let potom 600 korun na rok. Máte zajištěno předplatné oddílového časopisu Stopař včetně mimořádného, táborového vydání, dále slevu na zimní tábor 300 korun a slevu na letní tábor 400 korun. Za nevyužití slevy nic nevracíme, to je pochopitelné.

Polovinu členských příspěvků prosím do konce roku 2020, zbytek do konce měsíce února 2021. Platit je možno hotově nebo převodem na oddílový účet 0102893313/0300.

 

      Zimní tábor 2021 – kapacita chaty je naplněna, přihlášení, myslete na zaplacení zálohy 1.000,- korun/za osobu, která měla být zaplacena do 15. října 2020. Už jsme zaplatili zálohu na pronájem chalupy v Rejdicích. Pojedeme opět do Rejdic, Chata U Lanovky, ski areál Rejdice, domácí kuchyně, vaříme si sami, chalupu máme sami pro sebe, jen asi 50 metrů od sjezdovky.

Termín: od soboty 27. února 2021 do soboty 6. března 2021.

Cena: 3.200,- korun pro děti do 15 let, starší a dospělí 3.500,- korun (členové oddílu mladší 18 let mají slevu 300 korun z uvedené částky).

V ceně je ubytování (včetně povlečení), energie, rekreační poplatek a strava.

Zálohu spolu s přihláškami prosím do konce října 2020. Nečekaně se uvolnila dvě místa (dvoulůžkový pokoj).

 

      Rád bych ještě zde v úvodníku vyzdvihl aktivity našich mladých vedoucích a instruktorů. Emča F. si pro vás připravila moc pěknou „pokladovou“ hru (opět pomocí „on-line“ indicií). Vše si důkladně připravila, včetně zakopaného pokladu za mostem v místech ohniště na veřejné pláži. Na každého hledače zde čekala malá drobnost, z níž měli všichni hledači obrovskou radost.

Na podzimní prázdniny si připravila Verča H. soubor úkolů a činností, které většinou děláme na podzimních prázdninách společně. Taková „malá prázdninová výzva“. Úkoly: vyrob dýňového strašáka, vypusť draka do nebes, pořiď snímek ve tvém originálním rámečku a neobvyklé štětce (vyrobit štětec jen z přírodnin a něco s ním namalovat). Skvělé úkoly, k plnění jsme se přidali i my všichni dospěláci ve Sloupu. Opět dorazilo plno krásných fotografií. Díky!

 

      Další úžasnou a originální akcí byly první oddílové Běžecké dny, které proběhly ve dnech 25. – 25. 10. 2020 v okolí Roudnice nad Labem. A zde je text této výzvy: Již příští víkend proběhnou první oddílové běžecké dny. Vzhledem k aktuální situaci poběží každý sám a všichni spolu. A třeba se opravdu potkáme. Vzdálenosti: Běh pro radost – 2 km., běh pro zdraví – 5km. Čtvrtmaraton – 10 kilometrů a Půlmaraton – 21 kilometrů.

Kde se běží? V lese, na poli, kolem domu, v obýváku na páse, račte si vybrat.

Kdy se běží? V sobotu nebo v neděli, ráno nebo odpoledne, klidně i v noci.

Jak na to? Přihlašujte se u Jíti. Napište své jméno, věk, vybranou vzdálenost a adresu. Vyběhněte ráno, odpoledne nebo třeba až za tmy. Pořiďte printscreen nějaké aplikace, která zaznamenala váš výkon – třeba Endomondo.

Vyfoťte se a napište pár slov, jaké to bylo. Printscreen, fotku a své dojmy sdílejte na facebooku nebo na whatsapp nebo pošlete na email.

Těšte se, až vám přijde do schránky krásná medaile nebo diplom.

Objednali jsme medaile pro počet přihlášených – krásné, dřevěné, velké. Text byl na medaile vypálený, stuha v barvách trikolory. Nakonec jsme přihlášeným dospělákům poslali „jen“ diplomy a medaile nechali dětem. Snad to všichni pochopí – děkuji. Navíc měl každý možnost dát tip – odhad, kolik kilometrů se naběhá celkem za oba běžecké dny. Vyzdvihuji běžce půlmaratonu (21 km), pana K., Honzu T. mladšího a Jíťu Pomykaczovou s Ninjou (její tříletá border colie, která běžela taky). Jinak si pochvalu zaslouží všichni. Ve Stopaři najdete tabulku s výkony. Příjmení dospěláků jsou začerněna (GDPR). Zde je ještě zpráva organizátorky, Jíti Pomykaczové:

„A máme tady výsledky Běžeckých dnů 2020. Ve dvou dnech naběhalo 27 běžců ve 28 bězích celkem 207 kilometrů (poznámka: Káťa M. běžela první den 2 km a druhý den 5 km). Nejblíže byla Káťa M. s tipem 205, a získává pěkný dáreček. Všichni, kdo vyběhli, si zaslouží velkou pochvalu a také odměnu, která také již brzy přistane do Vašich schránek. Jste jedničky!

Tahle výzva byla hlavně o tom vyběhnout, a nepropadat doma trudnomyslnosti, bojovali jste hlavně sami se sebou, a to je často nejtěžší. Celkové výsledky si můžete prohlédnout v přiloženém dokumentu.

Díky všem za účast a doufám, že příští Běžecké dny už proběhnou prezenčně, v naší klubovně. Jitka Pomykaczová. „

 

Sledujte aktuality na našich stránkách, myslím, že prosincové dny patrně ještě strávíme doma bez možnosti se spolčovat. No, uvidíme. V každém případě vám listopadového Stopaře doručíme do vašich domovních schránek.

Zálohové platby na „podzimní Sloup“ zůstávají v pokladně pro příští akci, byť by měla být až na jaře 2021. Více o akcích v prosincovém Stopaři.

Oddílový kalendář velikosti A3 pro rok 2021 bude vytištěn pouze v omezeném nákladu a jen na objednávku, takže, pokud budete mít zájem, napište SMS Hrochovi (724 110 718). Ústní objednávky neberu v potaz. Cena 200 korun.

Koncem listopadu vyjde podruhé v historii oddílu, Zpěvník písniček, které se hrají na našich akcích. Bude v něm více než padesát písniček a na jeho vydání se podíleli Lukáš H., Tomáš B., Káťa V. a Veronika H. Pro zájemce jej budeme prodávat za „symbolický peníz“ sto korun. K vidění a koupi bude na nejbližší společné schůzce či akci. Objednat si jej můžete již nyní.

     

      Nejaktivnějších deset dětí, které se účastní „on-line“ schůzek, hrají všechny naše výzvy – pokladovku, podzimní výzvu či účast na běžeckých dnech a další případné výzvy – společenské hry a podobně, získají docela pěknou odměnu. Co to bude, je zatím tajné a bude to jistě překvapení. Na stránkách Stopaře najdete též reportáž z letního tábora a LTŠ, které vyšly v posledním Tomíkovi.

 

                                                                Vratislav Florián, Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share