Stopař LISTOPAD 2017

November 26, 2017


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku letošní zimy, která se neodbytně hlásí. Na úvod se vám musím omluvit, nejdříve za týdenní „zpoždění“, se kterým tento Stopař vychází – vrátili jsme se v neděli odpoledne ze Sloupu, měl jsem noční, navíc „do toho ta vichřice“, celou noc jsem se nezastavil. Takže jsem nestihnul dopsat všechny články (ale také jsme domlouvali termíny předvánočních akcí). Také se omlouvám za titulní stranu říjnového Stopaře, kde byla fotka z Norska, ale v úvodníku ani řádka, proč tam je. Nějak „se zapomnělo“. Prostě, na začátku září (8. – 13. 9. 2017) jsme podnikli (já se svými syny Vráťou a Kubou, Jirka Tatíček a Radek Štorkán) malou výpravu do západního Norska. Letadlem do Bergenu, kde jsme si půjčili auto a jeli na sever do Geirangeru. Vyjeli si na vyhlídku Dallsniba (1476 m.n.m.), svezli se lodí po Geiranger fjordu, podívali se do městečka Flam a cestou na spousty vyhlídkových míst a vodopádů. Vše nám domluvil a zařídil Vráťa – a bylo to fakt super. Vydal jsem mimořádné číslo našeho časopisu Stopař. Fotoknihu potom až časem…

      V těchto dnech Michal Pomykacz „spouští“ nové internetové stránky našeho oddílu. Jeho návrh jsem viděl, vypadají moc hezky. Budu se snažit je, co nejvíce a včas aktualizovat, abyste na nich našli vždy to, co hledáte. Mrkněte TAM pokaždé před schůzkou, zda není třeba nějaká změna…

      Dále jsem viděl fotografie z výpravy na Malou Fatru. Skvělé, úžasné, stejně to byl ale velmi náročný víkend – opět „klobouk dolů“ před všemi účastníky této výjimečné akce. Ale příroda a vrcholy Malé Fatry nádherné.  Závidím!!

Provedli jsme vyúčtování této akce, vklad každého byl 1.500 korun na dopravu a na „ubytovanie“. Doprava T a Z vlakem společnosti Regio Jet (485), ČD (170). Ubytování a doprava po Slovensku (18 E + cca 4 E = 22 E x 26 = 572). Celkem náklady na jednoho účastníka výpravy asi 1.227 korun, zbylo 273 korun. Jelikož jste tyto peníze již jednou dali (a oželeli), něco jsme vám přidali z oddílových (tajných) fondů a nechali všem udělat na památku fotoknihu z této mimořádné akce. Věřím, že se vám bude líbit. Bylo to překvapení pro vás do Sloupu stejně jako setkání tam, pro všechny účastníky této jistě úžasné akce. Ale vydání fotoknihy se poněkud zpozdilo, a tak jsem si zásilku nechal poslat do Sloupu. Nastala trochu infarktová situace, když následující den moje zásilka nedorazila. Naštěstí v pátek odpoledne fotoknihy dorazily, byly to ale nervy.

      Letošní podzimní prázdniny jsme strávili na tomícké základně ve Sloupu. Bylo to tam jistě super, přesto, že nám počasím moc nepřálo. Navštívili jsme sklárnu „AJETO LINDAVA“ na okraji Lindavy. Viděli jsme výrobu a tavení skla a skleněných výrobků. Měli jsme možnost si sami vyrobit (vyfouknout) skleněnou vázičku.  Zvláštní upozornění: vázička je z foukaného skla, tudíž je křehká a nesmí se dávat umývat do myčky (rychlé střídání teploty vody). Nesmí se ani umývat horkou vodou – hrozí prasknutí. Mýt tedy pouze vlažnou jarovou vodou ručně. Tolik upozornění sklářského mistra, který vázičky s námi dělal.

      Viděli jsme premiéru táborového filmu – úžasný výtvor Michala a Jíti, opět se jim podařilo „vehnat“ mi slzy do očí. Jistě mi dáte všichni za pravdu.

Kdo byl připraven (měl s sebou prázdnou flešku), ten si mohl „táborový film“ odvézt rovnou domů. Budete-li chtít i fotografie (s hudbou), doneste prosím tu flešku ještě jednou, a my vám je k tomu „přismažíme“. To platí pro všechny, kteří ve Sloupu nebyli a mají zájem o táborový film. Stačí dodat flešku a film si spolu s fotkami donesete následující schůzku domů. Nebudeme nic z toho zvlášť vypalovat na DVD. Děkuji za pochopení.

Táborový film je prostě SUPER. A jestli jste ho ještě neviděli, nechte si ho taky nahrát – na flešku (a díky Adamovi by to šlo i na DVD – nějak ho „zmenšil“). Jíťa s Michalem se opět vyznamenali – nevím, kam až můžou „ONU“ laťku posunout…velmi podařené a vydařené dílo. Díky moc, vám oběma!

Škoda, že nevím, co tomu filmu řeknou rodiče…napište nám (třeba jen vzkaz) do diskuze na našich stránkách. Děkuji.

P.S. Nějak jsem popletl hry v táborovém Stopaři, což jsem zjistil až díky filmu. Pokud můžete, přejděte TO s porozuměním a mou omluvou. Konkrétně se jedná o hru „Zeměplošská výzva“. Děkuji za pochopení.

Členské příspěvky – připomínám, že je třeba zaplatit členské příspěvky, které činí 1.000,- korun na školní/klubový rok. Lze platit i pololetně. Akci prodlužuji do 15. listopadu 2017. Většina z vás má tedy již příspěvky uhrazeny. Paráda.

      V tomto Stopaři nenajdete, bohužel, náš (můj) článek napsaný o táboře do spolkového časopisu Tomík. Nějak se tam asi „nevešel“, nebo „neprošel“. To nevím. Prostě v říjnovém Tomíkovi NENÍ, další vyjde až v lednu 2018, a to už nebude letní tábor zrovna aktuální…škoda (té práce).

      Možná jste četli o akci, či sbírce „Pitná voda pro Kusalíno“ (chata KČT na Vsetínsku – Javorníky/Hostýnské vrchy/Vsetínské vrchy). Ve sbírce financí na vybudování hloubkového vrtu jsme přispěli částkou 1.000 korun za náš oddíl.

      Máte-li zájem o fotky z podzimních prázdnin, ze Sloupu, doneste si flešku. Nahraju vám tam fotky z akce včetně prezentačního video souboru s hudbou. Na DVD jej vypalovat nebudu, většinou to pak prý nefunguje…

    Chtěl jsem vás, rodiče, na závěr požádat o kopii kartičky zdravotní pojišťovny

Vašeho dítěte. Není to nijak „termínováno“, měl bych je založené pěkně u sebe pro každý případ (na schůzkách či výpravách). Děkuji za pochopení.

     Snad jsem na nic nezapomněl. Přeji vám pěkný podzim bez sychravých dnů, ale lepší už to asi nebude…                             

                                                                           Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 

 


Hroch

Share