Stopař Leden 2022

January 08, 2022

Stopař leden 2022


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!


Zdravím vás všechny v prvních minutách nového roku 2022. Mám noční směnu v Lovosicích, vlaků jezdí minimálně. Venku pomalu doznívají petardy ze silvestrovských zábavných pyrotechnik. Je pěkné sledovat z vyvýšeného místa, jak na horizontu od Bohušovic nad Ohří přes Litoměřice až do Lovosic zářilo tisíce barevných hvězdiček a rachejtlí. Na začátku nového roku se možná většina z nás zamýšlí či bilancuje, co se nám vloni povedlo, nebo naopak, co se nám nepodařilo. A potom si říkáme, co a jak připravíme v novém roce lépe.

Jistě každý máme spousty (smělých) plánů, někdy třeba i tajných předsevzetí.

Rok 2021 nám zrovna narušil a omezil naše plány. Poprvé v naší historii byl zrušen zimní tábor, což mrzelo asi nejvíce. Zrušili jsme i spoustu připravených víkendových akcí. Do poslední chvíle nebylo ani jisté, zda se vůbec uskuteční letní tábor. Letos snad proběhnou všechny naše akce. V lednu nás čeká další ročník ZIMNICE – zimního přespání na Hrádku (vloni akce byla jen ve velmi omezeném počtu), na únor připravuje víkendovou akci Tomáš B. (zatím ještě není rozhodnuto, zda budeme bydlet v DDM v Úštěku nebo ve mlýně v Opárně) a další zatím na obzoru nejsou.

V roce 2022 budou pokračovat pražské „odpolední“ výlety za stovku. Vloni byly čtyři výlety do Prahy. Výjimkou bude únorový výlet, který bude již 4. 2., a protože jsou to pololetní prázdniny, tak vyjedeme již v dopoledních hodinách.

K pražským výletům „za stovku“, přibudou ještě jednodenní výlety mini busem na přírodní či kulturně – zajímavá místa, rovněž za stovku. V lednu se vypravíme na Boreč a za Kamennými slunci. V únoru to bude Magnetovec, skalní hřib a rozhledna Lucemburkův kopec nad Malečovem. Počet lidiček na tyto akce bude omezen počtem míst v malém autobusu. Bude to (zatím) bez zálohy, ale po předchozím přihlášení (rezervace místa v autobusu).

Tomícký adventní kalendář – moc pěkná akce, která probíhala po celý adventní předvánoční čas. V poslední schránce byly kartičky, za které dostanete drobné odměny. Vyzvednete si je na prvních lednových schůzkách.

My všichni budeme letos opět o ten rok starší. Káťa M. oslavila devatenácté narozeniny, Verče H. bude také devatenáct. Hoďas a Bíbas oslaví dvacáté druhé narozeniny, Káťě V. bude dvacet čtyři…, ale co je nejzajímavější…Michal M. oslaví osmnáctiny…a Aneta s Nelou oslaví sedmnáctiny. U nás dříve narozených není nic zajímavého. Jen ty naše oddílové děti nám stárnou…


Roční vstupenka do ZOO. Koupili jsme pro vás – pro nás „firemní“ roční vstupenku do pražské zoologické zahrady. Koupili jsme dvě, každá je pro čtyři osoby (jedno jestli děti či dospělí). Od ledna vám tyto roční vstupenky nabízíme i vám, našim členům. Díky této vstupence vychází jeden vstup na 104 koruny. Jako malou spoluúčast budeme vybírat za využití vstupenky 50 korun za dítě do 18 let a 100 korun za dospěláka – rodiče. Stačí se domluvit a vstupenky si u nás můžete zapůjčit nebo rezervovat. Využít lze vstupenku jednou denně.

Neváhejte a vstupenku si zamluvte – je pro vás, vaše rodiče a sourozence.


Letní tábor 2022 bude na základně PS Mír Domažlice v Újezdu (je to asi šest kilometrů od Domažlic). Ubytování ve čtyřlůžkových chatičkách.

Termín letního tábora bude od 13. 8. do 27. 8. 2022. Ubytování v chatkách po čtyřech. Na základnu se můžete podívat na stránkách www.pionyrdomazlice.cz, najděte si odkaz na táborovou základnu. Bohužel se ani nám nevyhne postupné zdražování. Počítejte s cenou poukazu na letní tábor zhruba o 400 korun vyšší než v předchozích letech. Přihlášky budeme nabízet od března 2022, nejdříve členům oddílu a potom ostatním zájemcům (nejen „stálým“).


Výkazy práce (a pomocné domácí práce) za uplynulý měsíc odevzdávejte nejpozději na první schůzce v měsíci, na další schůzce obdržíte výplatu. Výkazy vybereme a se Stopařem obdrží děti další Výkaz na nový měsíc. Po vyhodnocení bude dětem vyplacena odměna v „babkách“, což je oddílová měna. Odměna za měsíce listopad a prosinec 2021 bude vyplacena v lednu 2022.


Snad jsem na nic nezapomněl. Začínáme nový rok 2022, čeká mě vyplnit vyúčtování dotace od našeho města, připravit novou žádost o dotaci v letošním roce, plno papírování, ale vyplatí se to. Máme šanci získat i nějaké peníze navíc pro náš letní tábor. Oddílová agenda už zabírá více než jednu skříň ve sklepě… Přeji úspěšný vstup do nového roku všem malým i velkým členům oddílu, také vašim rodičům. Na závěr ještě poprosím nově očkované členy oddílu na covid19 o zaslání certifikátu na oddílový email: tom19029@seznam.cz .

Děkuji za pochopení. Jinak žádná nová opatření týkající se našich aktivit nejsou.


Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddíluHroch

Share