Stopař Leden 2021

January 03, 2021

Stopař leden 2021


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku nového roku 2021, přeji vám i nám všem hlavně pevné zdraví, trochu toho štěstí a také ať se nám i vám vše v novém roce daří. Konec roku 2020 nebyl zrovna nejpřívětivější a ve stejném duchu jedeme dál i na začátku roku 2021. Vládní koronavirové opatření nám zakázalo všechnu spolkovou činnost, žádné schůzky, žádné výpravy, žádné akce. Je to smutné, že se nescházíme. Bylo moc príma setkat se s většinou z vás o poslední prosincový čtvrtek na „předvánoční schůzce“. Děkujeme moc za vánoční dárky i přáníčka. Těžko něco plánovat dále, můžeme jen doufat, že na jaře už bude lépe a že se budeme moci scházet a dohnat většinu naplánovaných akcí.

V lednu žádná schůzka nebyla a ani nemůže být – zatím. Vězte ale, že ve čtvrtek 7. ledna 2021 oslavila své osmnácté narozeniny „naše“ Káťa M., a ani jsme jí nemohli popřát. Udělali to ale za nás kluci a popřáli Kačce na on-line schůzce. Dárek samozřejmě dostane na nejbližší oficiální schůzce, která se bude moci konat – a to v oddílové klubovně.

 

      Oddílová činnost -  funguje jen a pouze díky našim mladým vedoucím a též naší mladé instruktorce. Tomáš Bíba, Lukáš Hodek a Káťa Vyčichlová jsou těmi mladými vedoucími, kteří organizují on-line oddílovou činnost. Hodně toho též připravila a stále připravuje Veronika Hodková. Jejím dílem byla skoro celá podzimní výzva a hlavně tomícký adventní kalendář s dvaceti čtyřmi úkoly. Ten najdete i dnes ve Stopaři. Fakt povedené dílko. Patří jim můj velký dík a obdiv. Děkuji všem, kteří se podílejí na přípravě jakékoliv činnosti v tomto čase.

 

      Členské příspěvky 2020/2021 – je to nemilé psát o příspěvcích, když žádná činnost není, ale i my musíme vědět, s kolika členy můžeme počítat dále pro oddílovou činnost. Děkuji všem, kteří jste oddílové členské příspěvky zaplatili včas (do konce roku 2020, byť i polovinu příspěvků). Navíc máme povinnost zaregistrovat i náš oddíl u mateřské Asociace TOM (a s tím povinnost zaplatit členské příspěvky). Zaregistrovali jsme všechny děti, které byly členy oddílu v loňském roce, a za všechny tedy zaplatili členské příspěvky (i ta ty členy, kteří dosud příspěvky neuhradili – obracím se na vás s prosbou, abyste příspěvky buď doplatili, nebo se z oddílu odhlásili. Děkuji za pochopení). Lednového Stopaře tedy dostanou (třeba i do schránky) všechny děti, které se účastnili loňského klubového roku, ale od února již jen řádní členové.

Týká se i vedoucích oddílu – ti mají ale většinou všichni členské příspěvky řádně uhrazeny. Děkuji všem za spolupráci i pochopení.

Členské příspěvky 2020/2021 jsou ve výši 1.000 korun na člena do 18 let, vedoucí platí 600 korun. Do konce února 2021 prosím doplatit II. pololetí. Možno zaplatit i na účet oddílu 0102893313/0300.

 

 

      Registrace 2021 – registrace oddílu proběhla na začátku měsíce ledna a pro letošní rok jsme zaregistrovali celkem 40 členů oddílu (děti a vedoucí).

Z celkového počtu 40, bylo 22 dětí do 15 let, 7 do 18 let, 5 do 26 let, 3 do 35 let a 3 nad 35 let. Pravidelně, většinou v červenci, provádíme doregistraci členů.

 

      Oddílový měsíční kalendář 2021 – máme ještě několik výtisků našeho kalendáře – pokud máte zájem, včas se přihlaste. Stojí 200 korun.

 

      Zimní tábor Rejdice 2021 – doufáme, že se nakonec tato akce uskuteční a na hory vyjedeme. Zatím tedy nic nedoplácejte a uvidíme v únoru, jak se celá epidemiologická situace bude vyvíjet.

Termín: 27. 2. 2021 – 6. 3. 2021. Doprava tam i zpět je individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava.

     

      INKU 2021 – patrně v květnu, ale kdo ví, jaká bude opět epidemiologická situace, proběhne další ročník INKU, instruktorského kurzu, který pořádá Asociace TOM na tomícké chatě Polana. Můžete si promyslet svou případnou účast – týká se členů starších 15, výjimečně 14 let.

 

      Letní tábor 2021 – celý kolotoč kolem letního tábora popisuji na zvláštní stránce Stopaře. Možná jsme některým z vás překazili prázdninové plány, ale vězte, že jsme dělali vše pro to, abychom znali termín i místo co nejdříve. Ne vždy se ale věc podaří. Omlouvám se všem.

V pondělí 18. ledna se vydal Michal Dytrych do Bystřičky, aby se podíval na táborovou základnu a setkal se tam s jejím majitelem. Ten trval na osobním setkání a prohlídce tábořiště. Termín a místo základny je tedy definitivní.

Děkuji Michalovi, že se vydal na 400 kilometrovou cestu, a svému švagrovi Liborovi, který ho do Bystřičky dovezl autem z Olomouce. Oba tomu věnovali spoustu vlastního času.

 

      Děkuji všem dětem, i jejich rodičům, za všechny fotografie, které dáváte na naší aplikaci Tomíci na WhatsApp. Je to skvělé, když tak s dětmi navštěvujete krásná místa. Některým fotografií neodolám, nechávám si je vytisknout a zdobí stránky naší kroniky. Koukám, že bude čas vyhodnotit soutěž „Chyť je všechny“ o zdolaných kopcích Českého Středohoří. Posílejte dál fotografie. Děkuji.

Těším se už na všechny plánované výpravy do blízkého i vzdáleného okolí společně s vámi všemi. A děkuji za inspiraci…

 

      Přeji nám všem úspěšný vstup do nového roku 2021 a věřím, že se sejdeme co nejdříve nejen na oddílových schůzkách, ale i na dalších akcích, které pro vás připravujeme. Foto na titulní stránce je z vánočního koupání v Labi, které proběhlo u naší klubovny ve středu 23. 12. 2020, koláž z on-line schůzek, kterou vytvořila Verča H.

 

                                                     Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share