Stopař LEDEN 2020

January 14, 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku nového roku 2020, přeji vám i nám všem hlavně pevné zdraví, trochu toho štěstí a také ať se nám i vám vše v novém roce daří. Před pár dny oslavila své patnácté narozeniny Káťa H., možná naše nová instruktorka. Naše vysokoškoláky čeká zkouškové období, Tomáš B. má před sebou maturitu, Emča F. oslavu svých osmnáctých narozenin… Michal D. a Aleš P. se právě včera vrátili z týdenního instruktorského kurzu snowboardingu, kam jsme je vyslali (byli v Peci pod Sněžkou) takže, budete-li mít na horách zájem, můžete se leccos přiučit. Pro oddíl jsme zakoupili pěkný snowboard „z druhé ruky“, leč velmi kvalitní a pěkný. Poohlédneme se ještě po botách, nějaké „univerzální“ velikosti. Dobrou přilbu a pouzdro na prkno jsme dostali jako bonus. Věřím, že vše na horách vyzkoušíte.

      Úvodník píši během své denní směny 1. ledna 2020, tedy úplně první den nového roku. Silvestrovské volno jsme strávili společně s rodinou a svými nejbližšími na sloupské tomícké základně (zastavil se tam i náčelník Asociace TOM, Tomáš Novotný, milá návštěva). Počasí bylo pravé zimní, mrazivé, zejména na výletě v Práchni u Kamenického Šenova na přírodním výtvoru Varhany. Jakmile tedy vyjde Stopař, budou již některé tyto zprávy neaktuální.

      Na poslední schůzce v prosinci jsme nevyplatili účast, proto vše napravíme již během první lednové schůzky. Děkuji všem za vaše rodinné PF a za dárky, které jsme od vás dostali. Jíťa pro nás připravila na vánoční besídce pěkné svíčkové skořápkové lodičky, takže si každý pustil po Labi svou lodičku se svíčkou. Bylo to velmi působivé a pěkné.

      Největší dárek nám připravil pan Míla Cimr. Předal nám pěkné nové bytelné železné nohy k našim novým stolům. Starý, velký dlouhý stůl z terasy si vzali veslaři, neboť byl jejich. Pan Cimr nakoupil materiál a zajistil výrobu, včetně celkového pozinkování novým nohou. Na nás je teď sehnat a nakoupit fošny (opracované), potom je natřít a stoly (budou dva skoro třímetrové – ten starý měl skoro šest metrů) vlastně dodělat. Máte-li TIP na výhodnou koupi, ale hlavně solidní a kvalitní pilu, kde by nám fošny nařezali, dejte nám, prosím, vědět. Vše zaplatíme, natřeme si je sami. Určitě bude rozhodující cena. Začátek roku je pro nás vždy finančně náročnější. Děkuji vám za pochopení i nápady.

      Vánočního koupání v Labi, na Štědrý den dopoledne, které pořádají místní horolezci, se zúčastnilo letos dost lidí a to nejen přihlížejících, ale i koupajících. Tomíci nezůstali pozadu, do Labe se ponořili: Hroch, Michal Dytrych, Aleš Porde, Lukáš Porde, Petr Fridrich, ale i Káťa Moravcová, která s námi celý podzim poctivě trénovala ve studených labských vlnách. Labe mělo kolem 5°C.

 

      Oddílový měsíční kalendář 2020 – máme ještě několik výtisků našeho kalendáře – pokud máte zájem, včas se přihlaste. Stojí 200 korun.

 

      Členské příspěvky 2019/2020 jsou ve výši 1.000 korun na člena do 18 let, vedoucí platí 600 korun. Do konce února 2020 prosím doplatit II. pololetí. Možno zaplatit i na účet oddílu 0102893313/0300.

 

      Zimní tábor Rejdice 2020 – doplatek do konce ledna 2020. Informace jsem odeslal všem přihlášeným elektronicky, pokud nemáte, ozvěte se.

Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020. Doprava bude individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava.

     

      INKU 2020 – patrně v květnu, proběhne další ročník INKU, instruktorského kurzu, který pořádá Asociace TOM na tomícké chatě Polana. Promyslete si svou účast, vy, instruktoři. Týká se Michala M., Jindřišky Š. a Káti H. S tímto kurzem máte zajištěné instruktorské místo na letním táboře 2020 a další případný postup v oddílu.

 

      Registrace 2020 – letos jsme registrovali 42 členů oddílu. Z celkového počtu bylo 27 dětí do 15 let, 5 do 18 let, 4 do 26 let, 3 do 35 let a 3 nad 35 let. Pravidelně, většinou v červnu provádíme doregistraci nových členů.

 

      Přeji nám všem úspěšný vstup do nového roku 2020 a věřím, že se sejdeme nejen na oddílových schůzkách (choďte včas), ale i na dalších akcích, které pro vás připravujeme. Foto dole je z vánočního koupání v Labi. Najdete nás tam? Jsme tam všichni…tomíci.

 

                                                                         Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share