Stopař LEDEN 2019

January 16, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

 

      Zdravím vás všechny. Lednový úvodní jsem začal psát na noční směně na Štědrý večer. Téměř nejezdily žádné vlaky, dodělával jsem fotoknihu z letního tábora do našeho archivu. Zjistil jsem, že jsem zapomněl dětem předat na naší vánoční besídce speciální oddílové foto pexeso. Bude tedy přílohou lednového vydání Stopaře. Do každé „tomícké“ rodiny jeden kus.

Na Štědrý den dopoledne jsme byli na „vánočním koupání“ v Labi. Sešlo se tedy poměrně dost lidí, i dost našich známých. Za náš oddíl si v Labi zaplaval Hroch, Michal D. a Káťa M. Je pravda, že jsme chodili „trénovat“ už od října, alespoň dvakrát týdně. Teplota vody v Labi byla necelých pět stupňů… Káťa dostane na první lednové schůzce speciální tomícký plecháček na památku jejího prvního zimního koupání. Z bývalých členů oddílu jsme se v Labi setkali s Lukášem P., Petrem F. a Petrem L.

Potom jsme zašli na „dobročinnou“ rybí polévku, jejíž výdej a sbírku organizuje místní skautské středisko. Polévku uvařil „Lachtan“ (Jarda Tesař) a vydával „Sámo“ (Pavel Chaloupka). Akce probíhá každoročně před Zámeckou restaurací a bylo zde k mání i „betlémské světlo“.

Doufám, že jste si vánoční pohodu všichni užili stejně jako my. Ani mi nevadilo, že jsem šel večer do práce. Nepřetržitý provoz je hold nepřetržitý…  

     

      Na začátku ledna připomínám těm, kteří platí členské příspěvky pololetně, že je třeba doplatit na konci ledna druhé pololetí.

Opět vyrazíme na zimní Hrádek. Zatím žádný sníh nebyl – ty dva dny se nedají snad ani počítat. Doufám, že „nějaká zima“ ještě bude. Dopravu na Hrádek jsme domluvili s panem Jirmanem, což bude jistě pohodlné a přístupné i pro mladší děti. Teplo ve srubu zajistíme, to se nemusí rodiče obávat.

Do programu akcí jsme doplnili závody autíček na vysílačku – na četné dotazy našich malých kamarádů. Tak doufám, že dorazíte v hojném počtu. Možná jste někteří dostali pod stromeček autíčko na vysílačku a bude potřeba jej pořádně projet, na co je tělocvična přímo ideální. A nemáte-li autíčko, můžete závodit za „TOM tým“ s naším červeným vozem. Startovné se neplatí.

      Na únor (kromě hor) připravujeme výpravu do Prahy. Chystáme se navštívit Planetárium s programem POLARIS (ale zatím nemají na stránkách program na únor) a potom Muzeum LEGA, což bude jistě zajímavé. Jedinou stinnou stranou je nemalé vstupné, čímž se dostaneme k ceně 300 korun za akci. Bude to tedy na celý den, tak budeme doufat, že TO bude stát za to. Podle vašeho zájmu potom rozhodneme a případně domluvíme dopravu.

      Oddílové schůzky budou převážně v tělocvičně, kde je dostatečný prostor na naše hry. Střídáme se pravidelně s rukama (Tomášem a Lukášem) ve vedení a přípravě schůzek. Jednou měsíčně proběhne schůzka také v oddílové klubovně. Uzavřeli jsme roční bilanci spotřeby elektřiny a vody v klubovně. Tyto energie platíme zvlášť veslařskému oddílu, s nímž sdílíme hlavní přívod vody a hlavní elektroměr na základě odpočtových měřidel. Faktura na 3.006,- korun. Nájemné za rok 2018 bylo 13.500,- korun (platíme MÚ Roudnice nad Labem).

Dokončuji roční vyúčtování dotací pro městský úřad v Roudnici nad Labem.

      Kalendáře jsme tak nějak rozdali všechny. Děkuji za váš zájem. Od ledna budeme vždy na některé výpravě fotografovat „toto měsíce“ do kalendáře.

      Ve Stopaři skončil seriál o historii našeho oddílu. Budeme otiskovat dále články z Tomíka, časopisu, který vydává Asociace TOM. A také další zajímavé články o všem, co by nás mohlo zajímat. Máte-li TIP, „sem s ním!“

 

      Zimní tábor 2019 – ještě jednou připomínám, že bude od soboty 16. února do soboty 23. února 2019 na Chatě U Lanovky ve ski areálu Rejdice. Druhou zálohu prosím do konce ledna 2019 nebo dle dohody vše až na místě.

 

      Rakousko 2019 – máte-li zájem, určitě se hlaste. Bereme již závazné přihlášky do konce roku 2018 nebo do naplnění kapacity. Zde platí, že kdo dřív přijde, tak ten pojede. Záloha bude patrně do konce března 2019.

 

      Letní tábor 2019 – základnou pro letní tábor bude Smrčná (u Světlé nad Sázavou), kde jsme pořádali letní tábor v letech 2011, 2012 a 2013. Termín letního tábora bude od neděle 28. července 2019 do neděle 11. srpna 2019. Mnozí tento „přelomový“ termín jistě uvítají (přelom červenec/srpen). Zájemci o účast na letní táborové škole (LTŠ) budou mít možnost se konečně zúčastnit.

 

      Letní táborová škola (LTŠ) 2019 – tentokrát „moravská“ se uskuteční na základně Polana (u Vsetína – Vsetínské vrchy) v termínu od 19. do 26. srpna 2019. Přihlášky na odkazu: http://lts.a-tom.cz/letni-taborove-skoly/jak-se-prihlasit

Cena LTŠ je 900 korun – tuto částku bychom zaplatili z oddílových zdrojů, vy si uhradíte dopravu. Podrobnosti na stránkách Asociace TOM.

 

Zimní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku je ve dvou způsobech sportování – plavání (v bazénu) a lyžování na běžkách (což sice není v našich podmínkách zrovna jednoduché). Plavání: uplavat vzdálenost 10 kilometrů. Běžky: ujít (uběhnout) vzdálenost 30 kilometrů. Jedinou podmínkou je, že akce se musí zúčastnit VŽDY nejméně dva tomíci z oddílu. Termín si dáme do konce března 2019. Potom bude vyhlášena JARNÍ výzva.

 

      Děkuji všem, kteří jste nám poslali PF přání, která si rádi vložíme i do naší oddílové kroniky. Také děkujeme za pěkné vánoční dárky, které jsme od vás dostali na naší vánoční besídce. Přeji nám i vám do nového roku 2019 hlavně hodně zdraví, štěstí a úspěchů ve škole (dětem), v práci (vašim rodičům). Vážíme si vaší důvěry, se kterou nám svěřujete své děti. Za kolektiv vedoucích našeho oddílu Klubu lesní moudrosti Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.

 

           Těším se na setkání nejen na oddílových schůzkách.

 


Hroch

Share