Stopař LEDEN 2018

January 15, 2018

Stopař leden 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku roku 2018. Novoroční přípitek jsme si dali spolu s nejbližšími rodinnými příslušníky a s kamarády na tomícké základně ve mlýně v Opárně. Byla zde pohoda a úžasný klid, jaký nikde jinde není…

V sobotu (30. prosince) zde napadl poprašek sněhu, trochu i mrzlo, takže hned vypadal mlýn pohádkově. Zkoušeli jsme vystoupat na Milešovku, ale cesta byla tak namrzlá a zledovatělá, že jsme výstup kilometr před cílem vzdali. V neděli ale přišel teplý vítr a jarní klima, tak ze všeho sněhu zbyly jen hromady bláta… 

      Po poslední schůzce v roce 2017 proběhla ještě v prostorách DDM Trend naše „oddílová“ vánoční dílna, kde jste si mohli vyrobit (a hned zabalit) mejdlíčka, perníčky nebo ozdobné věnečky. Na poslední schůzce jste dostali náš časopis Stopař s plánem akcí ne celé první pololetí roku 2018 (některé akce budeme sice teprve domlouvat, ale většina termínů je již rezervována). Zájemci si též odnesli náš nástěnný kalendář pro letošní rok – nezapomeňte na 150 korun. Jinak máme ještě několik kalendářů (kdo si to třeba rozmyslel…).

Děkuji všem, kteří nám poslali rodinné PF k novému roku – vždy mě to potěší a vlepíme si je do naší kroniky.

Děkujeme i za dárky, též potěší. Vážíme si vaší přízně.

Na oddílové vánoční besídce jsme připravili pro každého (kdo se této schůzky zúčastnil) maličkost s tomíckou tématikou z oddílových zásob pod náš vánoční stromeček (letos tedy jen váza s větvičkami). Uvařili jsme si ale čaj a ochutnali vaše výborné vánoční cukrovíčko.

      Vánoční koupání v Labi: proběhlo na Štědrý den dopoledne, a jelikož jsme byli s Michalem Dytrychem oba v práci, tak „tomícké barvy“ zastupovali pouze Lukáš P. a Petr F. I tak tam bylo prý letos málo lidí…

      Členské příspěvky 2017/2018: bohužel se našlo několik lidiček, kteří ještě stále NEMAJÍ zaplaceny členské příspěvky ani na I. pololetí. Připomínám, že do konce února žádáme doplatit II. pololetí. Tyto „hříšníky“ jsem na začátku ledna NEZAREGISTROVAL mezi tomíky. Nevztahují se na ně tedy tomícké výhody: časopis Stopař, úrazové pojištění, snížení ceny letního, případně zimního tábora. Nelze urgovat či připomínat do nekonečna, a je mi to i samotnému nepříjemné někoho upomínat. Děkuji za pochopení. Náš účet: 0102893313/0300.

      Zimní tábor 2018: připomínám, že do konce ledna je třeba doplatit poukazy na hory – cena pro dítě TOM 2.400 korun, dítě „cizí“ 2.800 korun, vedoucí nad 18 let 2.500 korun, dospělák 3.000 korun. Pokud jste zaplatili zálohu, tak si jí od ceny poukazu odečtěte. Platit můžete hotově nebo na oddílový účet. Můžeme též vystavit fakturu. Oddílový účet: 0102893313/0300.

      Letní tábor 2018: již v prosincovém Stopaři jste se dočetli, kde a kdy bude letošní letní tábor. Ještě jednou uvádím, že bude od 11. 8. do 25. 8. 2018 opět na základně OSŽ Skanska KROUNKA u Skutče. Cena tábora zůstává stejná jako v loňském roce: dítě TOM 3.800 korun, dítě „cizí“ 4.200 korun, instruktor 2.900 korun (absolvent INKU 2016 nebo 2018). Vedoucí 1.900 korun.

Zálohu budeme chtít do konce dubna 2018 (minimálně 1.000 korun). Platit lze převodem na oddílový účet nebo hotově (na příjmový doklad).

      Akce 4 + 1 ZDARMA proběhne opět i letošním rokem. Zúčastníte-li se akcí oddílu během víkendů v lednu, březnu, dubnu a květnu, tak máte červnovou výpravu na Hrádek zcela ZDARMA (a ještě s nějakým bonusem).

      Letos vychází již dvacátý šestý ročník Stopaře.

Ještě letos si budete na stránkách Stopaře číst o historii našeho oddílu. Letos se dostaneme až do roku 2015, což je historie vskutku „nedávná“.

      INKU 2018 – letos by se měl uskutečnit instruktorský kurz pro děti starší 15 let. Bývá na začátku měsíce května. Vy, patnáctiletí, si rozmyslete, zda byste měli zájem se kurzu zúčastnit. Kurzovné za vás uhradíme. Lákavá je i možná sleva poukazu na letní tábor, včetně dalších „instruktorských“ výhod.

      „Jak ten čas letí…“. V neděli 7. ledna oslavila své patnácté narozeniny naše kamarádka, členka oddílu, Káťa M. Poprvé jsme jí potkali na letním táboře v Krčkovicích, v srpnu 2014 a od té doby je členkou našeho oddílu. Snaží se nevynechat žádnou schůzku ani víkendovou akci, o letním táboře nemluvě. Vše dokazuje přes čtyři sta fotografií z období roků 2014 - 2017, které jsem pro Káťu vybral, a které si společně prohlédneme na dnešní schůzce a též popřejeme mnoho zdraví, štěstí, úspěchy ve škole i v osobním životě. Káťa je milá, ochotná vždy něco udělat pro ostatní, velmi kamarádská a stále veselá.

      Sezóna maturitních plesů – byla zahájena v sobotu 6. ledna v Litoměřicích a maturantskými šerpami zde byli dekorováni tomíci Kuba F., Matěj F. a Radek Š. Potkali jsme zde i mnoho dalších kamarádů z řad našich členů, kamarádů a bývalých členů oddílu. Obzvláště potěší, když se k nám hlásí…

Ples byl úžasný, můžete se podívat na „you tube“ i na půlnoční překvapení.

Další „sledovaný“ maturitní ples bude v Litoměřicích v sobotu 3. února, kde uvidíme Káťu V. a Adama J. (já je teda uvidím určitě, páč už mám vstupenku a pozvání na ples v kapse…).

Přeji pěkný leden a ať nám všem vše vychází podle našich plánů…

    

                                                          Vratislav Florián Hroch – vedoucí oddílu


Hroch

Share