Stopař Květen 2022

May 24, 2022

Stopař květen 2022


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!


Zdravím vás všechny na začátku května, počasí je konečně jarní, sluníčko už krásně hřeje a láká ven, do přírody. Od dubna jsou již všechny schůzky venku, v naší klubovně u Labe (sraz i ukončení v klubovně). Tedy až na první schůzku venku – to bylo opravdu aprílově. A navíc dost silný vítr. Odložili jsme tedy náš zahajovací táborák. Bude jindy – na poslední schůzce 16. června 2022.

V sobotu 9. dubna se konal v Praze celostátní sněm vedoucích Asociace TOM. Byl v prostorách Benediktinského opatství Praha Emauzy. Sněmovalo se v refektáři (což je společná jídelna mnichů v křesťanských klášterech nebo řeholních domech), dnes slouží jako sněmovní místo či společenská místnost. Na sněmu bylo zvoleno „nové“ předsednictvo Asociace TOM pro další pětileté funkční období v čele s „novým“ předsedou Tomášem Novotným. Probraly se změny a výhody účetního programu ESO, novinky v evidenci oddílů (od 1. 1. 2023 budeme mít za povinnost zřízení datové schránky). Platnost dotačních programů Šablony byla prodloužena do června 2023, což je pro náš oddíl jistě dobrá zpráva. Tomáš Novotný vyhodnotil soutěž, kterou připravilo ústředí ke 30. výročí založení Asociace TOM. Do této soutěže se přihlásilo 180 lidiček, ale na všech 30 otázek odpovědělo 30 soutěžících…což je až záhadně magické.

V první desítce se umístila Káťa V. (dostala výroční asociační mikinu se speciálním potiskem) a ve druhé desítce byla Veronika H. (získala výroční asociační tričko se speciálním potiskem). Největší „bombou“ bylo však druhé místo, na kterém stanul náš Hoďas – Lukáš H. (a to nám ještě řekl předseda Asociace TOM, že o prvním a druhém místě rozhodla poslední otázka, kolik, že schodů vede do předsedovy kanceláře…což Lukáš ani nemohl vědět). Lukáš dostal dvouměsíční potápěčský kurz, který obsahuje jak teoretickou část, tak praktickou část se zapůjčením vybavení. Poukaz si převzal Lukáš osobně na sněmu, kterého se zúčastnil spolu se mnou. Všichni tři si zaslouží od nás velkou gratulaci a poděkování za skvělou reprezentaci našeho oddílu.

Velikonoční výprava na Leskou se velmi vydařila, podrobněji se dočtete ve Stopaři. Jako velmi vydařenou rovněž hodnotím další akci, kterou byla výprava do Malé Hraštice. Jíťa o akci napsala: „Šance na přežití: Brdy. Všichni to zvládli perfektně a s neutuchající dobrou náladou. Noční chlad prověřil i ty nejotrlejší, ale nezlomil nikoho. Krásný víkend!“. Fakt super výprava do míst, kde jsme my vlastně ještě nikdy nebyli…

 Letní tábor 2022 Újezd u Domažlic – záloha 1.000 korun již měla být uhrazena do konce dubna na oddílový účet 0102893313/0300 nebo hotově. Po zaplacení zálohy, nejpozději do konce měsíce května, dostanete na email, jež byl uvedený na přihlášce, všechny potřebné informace a tiskoviny. Doplatek tedy uhraďte, prosím, do konce června 2022 (nebo po domluvě později). Ubytování ve čtyřlůžkových chatičkách. Cena tábora bude 4.500,- korun, pro děti, členy oddílu platí sleva 500 korun, tedy 4.000,- korun. Pro instruktory platí cena 3.000,- korun, pro vedoucí je cena 2.000,- korun. V této ceně je ubytování, doprava autobusem, strava, pitný režim a program. Na požádání vystavím rodičům fakturu pro zaměstnavatele. Termín LT je od 13. 8. do 27. 8. 2022.Na základnu se můžete podívat na stránkách www.pionyrdomazlice.cz.Celotáborová hra se bude jmenovat: „Ve jménu krále“ a zavede nás do drsného a tajemného středověku…Mobilní telefony jsou na táboře nežádoucí. Od letošního roku platí ZÁKAZ mobilních telefonů pro všechny děti do 18 let. Všichni vedoucí mají mobilní telefon, je možné kdykoli nebo v určenou dobu zavolat dítě k telefonu, ale jinak potřeba telefonu není. Vyhlašuji toto opatření VČAS, aby, jste se mohli rozhodnout, zda těch čtrnáct dní dítě bez mobilu na táboře vydrží či ne. Stále si tedy ještě můžete rozmyslet pro účast dítěte na našem letním táboře. Podepsaná a odevzdaná přihláška je pro nás vaším souhlasem s tímto opatřením.

Jsem ŘÍPOMIL – roční výzva, kde je úkolem každý měsíc alespoň jednou vystoupat na náš Říp. Tam se vyfotit a foto poslat do skupiny „tomíci“ na Wha. Na konci  měsíce března (30. 3.) ještě poslali vrcholové foto Lucka L. a Ela C. s panem L. V dubnu byla na Řípu první Helenka, a ještě s malým…asi bratránkem (nevíme), to bylo 10. 4. Potom Nelča a Nikča (to bylo 14. 4.), Andrea K. s mamkou (17. 4.), dále opět Nela, tentokrát s Anetou B. a dalšími kamarádkami (22. 4.), dále opět Helenka, a s ní Hynek, pak i Hanka (23. 4.). Měsíc duben uzavírá Ela C. (25. 4.), Hroch, teta Jitka a Jíťa s Aničkou a Ninjou (úterý 26. 4.), ve čtvrtek (28. 4.) ještě po oddílové schůzce vystoupali na Říp Lucka a Zdenda L. spolu s Martinem T.. Poslední dubnový den jsme dostali ještě jeden pozdrav z vrcholu Řípu, od Martina B. a jeho rodičů (30. 4.). Nezapomeňte si na schůzce vyzvednout dubnové samolepky do vaší „Řípomilské karty“.Soutěž s

Pracovními výkazy byla po půl ročním „provozu“ UKONČENA. Do soutěže se nezapojilo až tolik dětí, kolik bychom si představovali. V říjnu 2021 se zapojilo 13 dětí, potom už nám TO klesá. Listopad (10), prosinec (8), leden 2022 (6), únor (2) a březen (7). Duben už jsme nevyplňovali. Škoda. Zaznamenali jsme, že děvčata mají celkově větší „výdrž“ než chlapci. Cílovou částkou bylo 1.500 babek (oddílová platidla). Do soutěže jsme nakoupili pro vás „výjimečné“ lahve na pití s tomíckým obalem (a malou sladkost). Nejvíce babek nasbírala Iva M. (2.650), další pořadí: Nela K. (2.400), Aneta B. (2.140), Nikola K. (1.950), Amálka M. (1.890), Ela C. (1.650) a Hanka J. (1.610). Za chlapce na odměnu skoro dosáhl pouze Martin B. (1.345) – odměnu dostal. Ostatní zaznamenali většinou jen jeden či dva měsíce pracovních výkonů, což je na odměnu rozhodně málo. Nikdo nemá ani třetinu požadované sumy na získání odměny. Tak snad příště…

Počasí už se má zase zkazit. Věříme ale, že bude alespoň teplo. Připomínám, že všechny schůzky budou již venku v naší klubovně a končit budeme v červnu již ve čtvrtek 16. 6. poslední schůzkou před prázdninami. Společně ještě potom vyrazíme na Kubrychtovu boudu do Českého krasu. I tato akce je limitována pro určitý počet účastníků, proto se nezapomeňte včas přihlásit. Přihlášky na tuto akci přijímá Hroch. Výprava proběhne poslední červnový víkend.

Po poslední výpravě Šance na přežití“ jsme se rozhodli „odměnit“ všechny nebojácné účastníky této akce tím, že mají do konce roku 2022 jakési přednostní právo zápisu na oddílové akce a výpravy. Jsou tedy automaticky zapsáni jako přihlášení, pokud sami neřeknou jinak.

Děkuji všem za zaslané fotografie do naší skupiny „tomíci“ v aplikaci Whats App. Sledujte TAM i na našich internetových stránkách aktuální informace a též případné změny či doplnění informací k určitým akcím.

Mějte se hezky a zachovejte nám přízeň. Za kolektiv všech vedoucích zdraví


Vratislav Florián Hroch, vedoucí oddílu
Hroch

Share