Stopař Květen 2021

May 07, 2021

Stopař květen 2021


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!


Zdravím vás všechny na začátku třetího jarního měsíce, května. Aprílové počasí je už snad definitivně pryč a my se můžeme těšit ze sluníčka. Víte, že letošní duben byl nejchladnějším dubnem za posledních osmdesát let? A květen na tom prý nebude o nic líp…to povídali v rádiu. Doufám, že se v květnu již konečně sejdeme na schůzkách v klubovně. S těmi víkendovými akcemi to moc nadějně nevypadá. Další se rozhodne podle vydávání „balíčků“ rozvolňování. Myslím, že budeme rádi za schůzky v klubovně. Sledujte aktuální zprávy na našich www stránkách a také ve skupině v aplikaci WhatsApp.

Děkuji všem členům našeho oddílu, kteří se aktivně účastnili dubnové výzvy a jejich rodičům za pomoc a podporu při plnění jednotlivých úkolů. Všem těm, kterým se podařilo získat třicet bodů a více, náleží odměna, kterou je barevný „pytel – batoh“ na záda s novým logem oddílu (na přezůvky či jiné lehčí věci) v šesti svítivých barvách. Vybírat si je budete moci asi na jedné z prvních květnových schůzek v klubovně. Už jen kvůli tomu se dostavte na schůzky včas. Pokud schůzky ještě nebudou, budete mít možnost si přijít odměnu vybrat do klubovny „přes plot“. Sledujte aktuální zprávy a informace oddílu. Mimořádnou (březnovou) odměnu dostane Anička T., která se dostala od přicmrndávačů dostala do předních pozic

Dotace od Města Roudnice nad Labem – pro letošní rok jsme získali dotaci ve výši 96.000,- korun, která bude využita z části na letní tábor, z části na provoz oddílu (nájem a energie v klubovně, které musíme platit, i když se nescházíme) a na celoroční činnost (která pořádně vlastně letos ani nezačala) – výpravy (toto využijeme, doufám, na podzimních akcích).

Letní tábor 2021 – Malá Bystřice – v březnovém vydání Stopaře jste našli přihlášku na letní tábor, v dubnovém bylo připomenuto její odevzdání do konce měsíce. Přihlášky jsou tedy UZAVŘENY. Pokud jste zapomněli, zapíšeme vás už jen jako náhradníka. STOP stav trvá. Zálohu minimálně 1.000,- korun bylo třeba uhradit rovněž do konce dubna. Doplatek potom do konce června 2021.

Budete-li žádat o vystavení faktury, pošlete včas fakturační údaje.

Podrobnější informace k táboru, včetně všech dokumentů a potřebných dokladů, obdržíte na email uvedený na přihlášce během měsíce května.

Poslední zprávy z ČRDM (Česká rada dětí a mládeže): Letní tábory dostaly zelenou. Podmínky pro rok 2021 budou stejné jako loňské. Povinnost ale bude předložit před odjezdem na tábor test na COVID 19, ne starší než 72 hodin, provedený na oficiálních testovacích místech.

Oddílová činnost je stále omezena pouze na konání on-line schůzek, do kterých jsou zapojeni naši mladí vedoucí, Tomáš B., Káťa V., Lukáš H,. Veronika H. a Emča F. Je to skvělé, když pak slyším, jaká byla účast a že se schůzka vydařila. Doufám, že pěkných slunných dní bude přibývat a my se už společně setkáme na schůzkách venku na-živo, byť ještě třeba s rouškami či respirátory. Za organizaci on-line schůzek našim mladým kolegům moc děkuji.

Chyť je všechny – akce, která byla z loňského roku prodloužena i do letošního, bude ukončena, POZOR – jen do konce října 2021. Pro vyhodnocení budeme potřebovat vyplněné Lovecké karty, které si nezapomeňte podepsat. Pokud si je budete chtít nechat, bude nám stačit kopie Lovecké karty – stačí, když si ji doma okopírujete. Pošlete naskenované na tom19029@seznam.cz kdykoliv budete mít „hotovo“ nebo potom nejpozději osobně na podzimní výpravě v Mezholezích, kde proběhne poslední vyhodnocení. Vyhodnotíme všechny, kteří budou mít „chyceno“ alespoň 40 vrcholů Českého Středohoří nebo 30.000 výškových metrů nad mořem (součet nadmořských výšek navštívených vrcholů). Odměny budeme vydávat průběžně hned po odevzdání a přepočítání Lovecké karty.

Prázdninové kempy 2021 – stejně jako v loňském roce, tak i letos vyhlásila Asociace TOM přípravu letních prázdninových kempů. V loňském roce tato akce nakonec neuskutečnila ze strany MŠMT. Náš oddíl se přihlásil, že připraví dva letní kempy. Jeden pobytový – ve Sloupu v Čechách na tomícké základně, v termínu od pondělí 12. 7. do pátku 16. 7. 2021 a jeden příměstský, v týdnu od pondělí 26. 7. do pátku 30. 7. 2021, kam by děti denně docházely. Jsou to tedy prázdninové vzdělávací kempy, kde se budou děti i (trochu) učit. Což jistě není nijak na škodu – hrát si na školu. Podmínkou MŠMT je, aby tyto kempy byly pro děti zcela ZDARMA. Vše platí pořádající oddíly, kterým se náklady zpětně vrátí v dotacích. Pořádání těchto akcí – kempů ještě není jisté, MŠMT stále ještě nevydalo „poslední slovo“, ale přihlásit se můžete již nyní. Kapacita každého takového kempu je 15 dětí. Vedoucí se mohou zúčastnit jako vedoucí či jako pomocníci – za finanční odměnu. Do Sloupu byste ale museli své děti v pondělí dopravit a v pátek odpoledne si je tam opět vyzvednout. Společná doprava není a ani nebude organizována. Jinak bude zajištěno ubytování, strava, pitný režim, vzdělávací program podle věkové kategorie a skladby dětí.

Podle neověřených zpráv je o tyto prázdninové aktivity velký zájem nejen mezi tomíky, ale i dalšími sportovními oddíly, takže se pravděpodobně na tomíky nedostanou finance pro pořádání prázdninových vzdělávacích kempů. Ještě počkáme na oficiální vyjádření MŠMT, prostřednictvím naší asociace TOM. Již nyní bychom měli „výjezdní sloupský kemp“ takřka zaplněn…

Dubnová výzva 2021 – máme za sebou další skvělou výzvu, kterou si pro nás všechny připravila Jíťa Pomykaczová. Je to obdivuhodné, jaké má nápady. Vše připravuje a stíhá za vedení domácnosti, běžných úkolů, venčení dvou psů a též výchovy malé Aničky, která vyžaduje 100% pozornost nejen při hrách. Jíťa si vždy najde čas, aby vaše výkony pochválila. Do naší dubnové výzvy se zapojila většina dětí z oddílu, jistě za nemalé pomoci svých rodičů. Vážíme si přístupu rodičů k těmto akcím a i jim patří poděkování. Výzvy se zúčastnili i dospěláci, a to nejen z řad vedoucích. Je to pěkné, když ukážeme, že i nám záleží na plnění úkolů a získání co nejvíce bodů. Umíme si taky hrát. Veškeré snažení dětí i dospělých je vidět na desítkách fotografií, které sdílíte na tomícké skupině aplikace WhatsApp, za které vám všem moc děkuji. Už jsem popsal jednu celou kroniku zprávami s fotografiemi z našich výzev. Posílejte dále, ať si můžu dále vybírat. Jen, co obnovíme oddílovou činnost i venku, budete moci do kroniky nahlédnout i během oddílových schůzek. Výsledky dubnové výzvy ve Stopaři.

Květnová výzva – tentokrát už to nebude taková celoměsíční výzva, jako předchozí tři měsíce, protože venku už je hezky a budeme se vracet snad co nejvíc k normálu, ale jsou to víkendové akce. Jíťa si pro vás – nás, připravila další, v pořadí již čtvrtou oddílovou výzvu. Více informací na jiném místě ve Stopaři nebo jste již četli v aplikaci WhatsApp ve skupině „Tomíci“.

Pokud jste ještě nezačali plnit úkoly květnové výzvy, pak je nejvyšší čas se zapojit nebo alespoň začít přemýšlet nad úkoly jednotlivých víkendů.

Fotografie sdílejte na aplikaci Whats App, některé potom najdete na stránkách oddílové kroniky. Mějte se hezky, užívejte si květnové výzvy a snad se ještě v květnu uvidíme na schůzkách. Víkendovou výpravu do Sloupu, která měla být květnu jsem, zrušil. Nebudou dovoleny vícedenní společné volnočasové aktivity spolků a ani sportovců. Děkuji všem rodičům, kteří své děti podporují v plnění úkolů nejen květnové výzvy a za spousty pěkných fotografií.

Ve Stopaři najdete i článek z nejnovějšího Tomíka, doplněný právě o fotografie, které jste nám poslali na WhatsApp.

Podle nejnovějších informací z ústředí Asociace TOM budou v rámci rozvolnění též povoleny venkovní volnočasové aktivity, které se týkají i našeho spolku. Pro Ústecký kraj by toto mělo vstoupit v platnost od pondělí 10. května 2021. Tedy ve čtvrtek 13. května se již (pravděpodobně) sejdeme na oddílové schůzce. ALE

Vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením bude schůzka rozdělena na dvě skupiny. Můžete si vybrat, zda přijdete v čase 15:00 – 16:00 nebo v čase 16:15 – 17:15. Z našich webových stránek a WhatsAppu bude dostupná tabulka, kam bude třeba se před schůzkou zapsat. Oba časy pouze do naplnění kapacity. Prosíme o dochvilnost, aby se skupiny nepotkávaly v klubovně. Přihlašování bude otevřeno vždy do středečních 20:00 hodin. Jedná se o zkušební verzi pro měsíc květen. Kdo nebude přihlášen, tomu nebude umožněna účast na schůzce. Další opatření vyhlásíme podle aktuální situace. Děkuji za pochopení.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share