Stopař KVĚTEN 2020

May 17, 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny v polovině května, kdy se po dvou měsících nečinnosti z důvodu nešíření coronavirové nákazy, kvůli které jsou stále uzavřené školy (až na malé výjimky) a spousta obchodů, o službách nemluvě. Vypadá TO, že se již nákaza nekontrolovaně nešíří, a tak se opatření uvolňují, což už jsme využili při společném plnění úkolů Hořcové výzvy. Nějaké víkendové akce zatím vůbec neplánujeme ani na červen. Zatím opravdu nikdo neví, jak a co bude. Od příštího týdne zahajujeme opět pravidelné čtvrteční schůzky v obvyklém čase v naší klubovně u Labe – venku. Roušky zatím nikdo nezrušil, tudíž na schůzky je třeba docházet v rouškách, ale při společných hrách se rouška nosit nemusí. Nebudeme se zatím scházet uvnitř klubovny – žádné uzavřené prostory. Záleží již jen na rodičích, zda vás na schůzky pustí.

      Máme pro vás objednaný textil – nová trička, vesty a mikiny. Doufám, že jste na tomíky nijak nezanevřeli a že si věci na oddílových schůzkách odeberete a řádně zaplatíte. Děkuji za pochopení. Pro pořádek ještě jednou uvádím ceny za textil: počítáme 200 korun za malé a 250 za velké tričko.

Vyrobení programu pro výšivky a samotné výšivky stály 3.599,75 korun plus 600,- korun za archivaci programu pro další případné objednávky. Výšivková cena se také rozpočítala do těch patnácti věcí. Přirážka za výšivku jednoho kusu vychází skoro na 240 korun. Určili jsme ceny takto: fleece vesta 500 korun, fleece bunda 600 korun a fleece mikina 700 korun. Polokošile 400 korun.

      Hořcová výzva 2020 vrcholí, blíží se k závěru. Zbývá nám jen pár dní. Všechny týmy se snaží zapsat co nejvíce bodů. My máme „skupinu“ díky aplikaci WhatsApp, na které se pobízíme, píšeme si úspěchy, rady, schůzky či výlety ke společnému plnění úkolů. Neúnavná Verča H. neustále něco organizuje, snaží se všem (nejen malým) pomáhat. Má přehled o všech našich členech, kteří hrají Výzvu, a pečlivě si hlídá, jak kdo a co plní. Vyrazila s Jíťou na další „výpravu mimo stezky“, přesto, že to mají obě již splněné. V klubovně nás pobízí k dalšímu plnění chybějících úkolů. Já jich mám splněno rovných sto. Myslím, že víc už nedokážu. Podařilo se mi na pátek (15. května na večer) sjednat schůzku (díky panu Vanclovi, který zná spoustu lidí a dal mi skvělý tip) s amatérským hvězdářem, roudnickým občanem, panem Stanislavem Danišem (lektorem na Karlově univerzitě na matematicko fyzikální fakultě). Byl velmi ochotný (a vše, co potřebujeme pozorovat, si sám předem nastudoval na www stránkách Hořcové výzvy). Doufám, že vše vyjde. Já budu ovšem (zase) v práci, takže se pozorování nezúčastním, což mě velmi mrzí.

Veškerou činnost kolem úkolů také bedlivě sleduje Jitka, také ona nás všechny pobízí k dalšímu plnění. Teď běží „bleskový“ týden, kdy vychází každý den jedna bleskovka – úkol za mimořádný počet bodů. Vedeme si zatím velmi dobře (třetí místo je úžasné), ale pořád se nějak „přetahujeme“ s olomouckými Tury (olomoucký tomícký oddíl Tuři) o druhé místo. Rozhodnou poslední dny výzvy. Výzvě věnujeme červnové číslo Stopaře. Máte-li komiks (a nestydíte se za něj), nebo básničku nebo jinou „tiskovinu“, doneste nebo jinak doručte ke mně. Díky.

Podle našich posledních informací od předsedy ČRDM Aleše Sedláčka, (Česká rada dětí a mládeže) by měly letní tábory letos proběhnout. Budou se na ně jistě vztahovat přísná hygienická či jiná zdravotní omezení, ale že tábor bude, je již skoro jisté. Platí tedy všechny informace, které jsme vydali o platbách zálohy.

 

      Letní tábor 2020 – SMRČNÁ – proběhne normálně, v řádném termínu.  Přihlášky na letní tábor – jejich vydávání bylo zastaveno, volná místa již nabízíme ostatním zájemcům. Budou-li ještě volná místa, můžete se ještě taky přihlásit. Přihlášky jsou POUZE v elektronické verzi, jen u Jíti Pomykaczové. Zašlete jí email nebo sms zprávu, a ona vám zašle na vámi určený email přihlášku. Tu si musíte sami vytisknout, vyplnit a podepsat, to je snad nejdůležitější. Potom přihlášku doručit na adresu oddílu nebo odevzdat na oddílové schůzce. Členové oddílu měli čas do konce dubna 2020. Mnozí si o přihlášku napsali, ale to bylo všechno. Prodlužuji termín pro odevzdání takto vyplněné přihlášky do konce května. Chápu mimořádnost situace, která nyní je nejen v České republice, proto termín prodlužuji. Neotálejte…taky byste se nemuseli na tábor pak už dostat.

Záloha na letní tábor – ve výši 1.000,- korun na osobu bude třeba uhradit do konce května 2020 (tím je stvrzena přihláška). Pokud budete potřebovat vystavit fakturu či jiný doklad pro zaměstnavatele, napište či pošlete fakturační údaje na email: tom19029@seznam.cz a já fakturu vystavím. Zbytek částky je potřeba zaplatit do konce června 2020 nebo podle dohody.

Pokyny a další informace k letnímu táboru – dostanete na email, který bude uveden na přihlášce v průběhu měsíce května (nebo června), až budeme vědět, zda všechna opatření nařízená Vládou ČR byla definitivně uvolněna a letní tábory budou povoleny a po zaplacení zálohy. Dostanete touto cestou i posudek a bezinfekčnost (obojí bude třeba si opět vytisknout a zařídit jejich vyplnění).

Pokud se letní tábor neuskuteční (z důvodu vyšší moci), bude vám celá záloha vrácena na váš účet, případně uhrazenou částku vrátíme vašemu zaměstnavateli.

Cena letního tábora je 4.400,- korun (členové oddílu mají slevu 400,- korun, za tábor zaplatí tedy 4.000,- korun). Instruktoři (pouze absolventi INKU budou mít další slevu 1.100,- korun – za tábor zaplatí tedy 2.900,- korun. Očekáváme od nich ale spoustu práce. Další instruktoři budou osloveni později osobně či dopisem (emailem). Vedoucí oddílu zaplatí na letní tábor „symbolicky“ 1.500,- korun (jako v minulých letech – je to příspěvek na stravu, ubytování je zdarma).

 

Dotace od Městského úřadu v Roudnici nad Labem. Letos jsme dostali balík peněz – slušnou sumu. Celkem jedno sto čtyři tisíce korun, z této částky je tedy určeno 74.000,- korun na činnost a provoz oddílu a 30.000,- na letní tábor. Jsme za dotaci velmi rádi. Je to skoro o polovinu více než jsme dostali vloni. Děkujeme našim radním a věřím, že peníze účelně využijeme.

 

Materiálová dotace od Asociace TOM. Získali jsme rovně mimořádnou dotaci na koupi vodáckého vybavení – konkrétně paddleboardu s příslušenstvím. Dostali jsme částku 14.000,- korun s podmínkou, že tato suma představuje 70% celkových nákladů. Jen, co skončí Hořcová výzva, budu kontaktovat výrobce těchto produktů a věřím, že jej ještě letos na Labi u klubovny využijeme.

 

Čestné CORONA prohlášení -  na doporučení Asociace TOM je přílohou tohoto Stopaře prohlášení, jakási „bezinfekčnost“ ke CORONA viru. Prosím, přečtěte si jej, podepište a odevzdejte na nejbližší oddílové schůzce. Měli bychom je mít od všech členů, než zahájíme oddílovou činnost. Děkuji za pochopení. Prohlášení bude rovněž na našich stránkách „ke stažení“, takže si je můžete stáhnout, vytisknout, podepsat a ne schůzce odevzdat.

Děkuji za pochopení.

 

Držte se, učte se, ale nezapomínejte chodit občas i ven do přírody. Držím nám všem palce, ať se vydaří závěr Hořcové výzva a těším se na oddílové akce. Již příští týden se sejdeme na oddílové schůzce.

 

Vratislav Florián, vedoucí oddílu TOM19029 Klubu lesní moudrosti


Hroch

Share