Stopař KVĚTEN 2018

May 19, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku měsíce května 2018. Vlastně ještě na konci dubna. Chtěl bych stihnout vydat Stopaře v den „pokřtění“ naší nové klubovny. Duben tedy byl velmi bohatý na akce i události. Máme k užívání naší novou klubovnu za mostem u Labe. Probíhá postupně úklid prostor, stěhování nábytku, materiálu a dalšího vybavení. Doufám, že nějaký nábytek odstěhujeme ještě v neděli 29. dubna odpoledne, abychom se TAM mohli v pondělí odpoledne společně sejít. Ještě tam je spousta práce, ale věřím, že se nám tam bude líbit. V pátek 13. dubna, v den odjezdu na Kubrychtovku jsem převzal klíče a fyzicky i prostory klubovny. První společnou oddílovou akcí tam budou „čarodějnice“ a společné plnění úkolů Hořcové výzvy. Ve Stopaři si počtete o této akci až v červnovém vydání. O akci jsme vás informovali na schůzkách, na našich internetových stránkách a na faceboku. Snad se nám vše vydaří.

 

      Oddílové schůzky v klubovně za mostem – hodláme využívat na schůzky pozemek u naší nové klubovny a prostory klubovny vůbec. Je to trochu z ruky, což je pravda. Zpočátku budeme chodit společně TAM i ZPĚT. A jelikož já pracuji na směny, budeme střídat místa i časy schůzek. Věnujte prosím více pozornosti plánu schůzek s místy srazů i místa konání. Uvidíme, jak se nám toto osvědčí a podle toho vše upravíme a doladíme. Byla by velká škoda nevyužívat okolí naší nové klubovny. První schůzka v klubovně je již 10. května, sejdeme se před školou v obvyklý čas, ale konec schůzky je posunut na 17:30, kdy se společně vrátíme ke škole. Děkuji za pochopení.

 

      Letní tábor 2018 – posledním dubnovým dnem skončil termín pro tomíky na odevzdání vyplněné přihlášky na tábor. Kapacita je naplněna. Další zájemce budeme evidovat již jako náhradníky. Do 15. května je třeba zaplatit zálohu jeden tisíc korun. Možno se domluvit i jinak. Na požádání vystavím fakturu či jiný doklad pro získání příspěvku od zaměstnavatele. Během května pošleme informace a veškeré písemnosti k táboru elektronicky na email uvedený na přihlášce. Bude třeba je doma vytisknout a nechat potvrdit od dětského lékaře (posudek) či podepsat rodiči (bezinfekčnost). Bude-li vám tisk dělat potíže, řekněte si, vytiskneme vám vše.

 

      INKU 2018 – v úterý 1. května se naše děvčata Emča F., Káťa M. a Verča H. úspěšně vrátí z tomícké Polany, kde absolvovala instruktorský kurz. Doufám, že si v červnovém Stopaři přečteme jejich postřehy či krátké povídání o této jistě zajímavé akci.

 

      Hořcová výzva 2018 uchvátila snad všechny tomíky. Náš oddíl nezůstal vůbec pozadu a vede si skvěle. Moc chválím všechny účastníky výzvy, kteří aktivně plní úkoly. Jistě všichni sledujete průběžné pořadí. Mnohdy ani my nestačíme potvrzovat vaše splněné úkoly. Věřím, že všichni hrajeme fair play.

      Oddílové akce v květnu a v červnu – chtěl bych vás pozvat na výlet na zámek Kuks a do ZOO Safari ve Dvoře Králové. Přihlášky jsou tedy sice již uzavřeny, ale můžete se ještě přihlásit (nejpozději na čtvrteční schůzce 3. 5.). Přihlášky na víkendovou akci ve Sloupu jsou již uzavřeny, posledním dnem byl čtvrtek 26. dubna (se zálohou 200 korun). Ve Sloupu proběhne pátý hrací den KLONDIKE (nezapomeňte si vzít s sebou babky). Během května se potom přestěhujeme do nové klubovny a „starou“ klubovnu na Husáku předáme KZM.

Na začátku června pořádáme další ročník TT – tomíckého triatlonu, tentokrát všechny disciplíny proběhnou v okolí klubovny. Plavání v Labi, jízda na kole podle Labe a plavebního kanálu a běh také tamtéž. Už kvůli skvělému zázemí naší nové klubovny se to vyplatí pořádat zde.

Na konci června se koná poslední víkendová výprava v klubovém roce 2017/18 na Hrádku Helfenburku u Úštěka. Pojedeme autobusem do Rašovic, odtud je to na Hrádek dva kilometry, takřka po rovině. Tudíž je tato výprava zpřístupněna mladším členům. Zpátky pojedeme také autobusem z Rašovic. Tam proběhne poslední, šestý hrací den hry KLONDIKE (nezapomeňte si vzít babky).

Poslední schůzka bude ve čtvrtek 28. června v naší klubovně za mostem. Zde bude vyhodnocení celoroční hry KLONDIKE. Naše hra letošní klubový rok vlastně nahradila docházkovou soutěž. Body sice zapisujeme, ale rozhodujícím ukazatelem pořadí jsou vydělané babky…

 

      Dotace od Města Roudnice nad Labem – pro rok 2018 nám byla od našich radních schválena dotace ve výši 50 tisíc korun. Jistě bude využita na pokrytí nákladů za nájem klubovny (staré i nové) a tělocvičny na schůzky v zimních měsících. Něco také využijeme na letním táboře či na jiných dotovaných akcích.

 

Tak to je všechno, co jsem vám chtěl sdělit na začátku května. A ať žije 1. máj!

 

Vratislav Florián – HROCH, vedoucí oddílu


Hroch

Share