Stopař DUBEN 2024

April 04, 2024

Stopař duben


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!
Zdravím vás všechny na začátku aprílového měsíce. Při naší poslední schůzce v tělocvičně probíhal zrovna ve škole Den otevřených dveří, přičemž byly zrušeny všechny aktivity ve velké tělocvičně, což nám ale nikdo neoznámil. Omlouvám se, ale opravdu jsme to nevěděli. Naštěstí bylo venku hezky a přesunuli jsme se všichni společně do klubovny. Děkuji všem za pochopení.
Od měsíce dubna již budou všechny oddílové schůzky v naší klubovně u Labe. Sraz i ukončení vždy v klubovně. Děti mohou počkat „na vyzvednutí“ v klubovně. Není třeba sedět na zídce před klubovnou...jako někde “na žebrotě“.
Na konci března jsme pořídili do klubovny nové kousky nábytku do kuchyňky, která se nachází – kdyby to náhodou někdo nevěděl – kolem dřezu. Jedná se o dvě skříňky se šuplíky a dvě skříňky na nádobí, případně zásoby potravin. Chovejte se, prosím, k novému nábytku šetrně a ohleduplně, aby nám dlouho vydržel.
Na první jarní den – po schůzce, ve čtvrtek 21. března, proběhlo první letošní jarní koupání v Labi – spíše první jarní ponor. Labe mělo něco málo pod deset stupňů a bylo „TO fakt ledový“. Do vody vlezli: Hroch, Michal D., Káťa M., Elča C., Hanička J. a naše Anička P. (moc se chtěla otužovat).
Před pár dny jsme se vrátili z velké velikonoční výpravy z okolí Karlových Varů, kde jsme bydleli na skautské základně Přístav Orion v Tašovicích. Byla to opravdu další velmi vydařená akce – navštívili jsme další, námi ještě neobjevená místa Česka, užili si trochu té rukodělné činnosti, zahráli si několik her, poseděli s kytarou nebo si jen povídali (a to nejen u hry „Mluv se mnou“). Výpravu připravila a zorganizovala Jíťa s Michalem D., což se jim povedlo na výbornou. Vše vyšlo, též počasí bylo vskutku aprílové – ale bylo teplo. My, ostatní vedoucí jsme se snažili pomáhat, kde se dalo. A bez vaší účasti dětí by to ani nebylo ono. Bude velmi těžké vybrat pár fotografií do oddílové kroniky…
Na konec dubna připravuji zábavné odpoledne – setkání v klubovně, kde bude možné zapojit se do několika, nejen sportovních disciplín. Přijďte si popovídat s námi do klubovny, posedět si u táboráku a nahlédnout do oddílových kronik z poslední doby – rádi se pochlubíme naší činností. Víte-li o někom, kdo by mohl mít zájem chodit mezi tomíky, pozvěte jej taky.
Pořádání „čarodějnic“ jsem nakonec vypustil – aby TOHO zase nebylo tolik. Asi určitě budeme poslední dubnové odpoledne v klubovně, ale organizovat nic tentokrát nebudeme. Budete-li mít cestu kolem, můžete přijít na návštěvu.
Na začátku května pojedeme na víkendovou výpravu do Bakova nad Jizerou, kde jsme zajistili ubytování ve volnočasovém areálu – ve čtyřlůžkových chatičkách. Počet míst je opět omezen – včas se přihlaste. Máme na sobotu připravenou pěknou okružní trasu v okolí – žádnou „rubačku“. Důležitá informace – nepotřebujeme spacáky ani deky pod sebe – lůžkoviny jsou na místě.
Poslední víkendová výprava v klubovém roce 2023/2024 proběhne na začátku června. Pojedeme tentokrát na úplný sever Česka, do městečka Hejnice, kde budeme přebývat na tamní skautské základně. Počet míst opět omezen.
Letní tábor 2024 – bude na základně ČTU (České tábornické unie) nedaleko města Lanškrouna, na základně Vosí údolí v termínu od 3. srpna do 17. srpna 2024. Cena tábora zůstává stejná jako v loňském roce. Přihlášky jsou volně ke stažení na skupině Tomíci na WhatsApp, je třeba si přihlášku vytisknout, vyplnit a podepsat rodičem, po té odevzdat. Záloha je 1.000 korun, zaplacena měla být do konce března, nebo po domluvě později. Celková cena tábora zůstává stejná jako v loňském roce.
Pro dítě je 6.000 korun, členové oddílu mají slevu 500 korun, tedy cena je 5.500 Kč.
Pro instruktory je cena 5.000 korun, s oddílovou slevou je cena tedy 4.500 Kč.
Pro vedoucí je cena 2.500 korun. Oddílová sleva je jíž započítána.
Přihlášky přijímáme do 15. dubna 2024.

Příměstský tábor 2024 – Bude opět v klubovně, v týdnu od pondělí 15. července do pátku 19. července. Denně od 8:00 (možno po domluvě od 7:30) do 16 hodin. Určitě některý den vyrazíme do zábavního parku Mirakulum a některý den na výlet do nedalekého okolí. Jinak budeme v klubovně. V ceně je program, oběd, svačina, pitný režim a výlety. Kapacita je opět omezena. Máme ještě pár volných míst.
Cena příměstského tábora je 1.800 korun (z toho záloha 1.000 korun do 30. 5.)
Užívejte si krásné jarní dny a zachovejte nám svou přízeň.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu

Hroch

Share