Stopař Duben 2022

March 31, 2022

Stopař duben 2022


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Zdravím vás všechny na začátku aprílového dubna. Počasí je vskutku jarní, sluníčko už láká ven, do přírody. Od dubna již budou všechny schůzky venku, v naší klubovně u Labe (sraz i ukončení v klubovně). Jarní prázdniny na náš okres letos připadly na poslední možný termín. Strávili jsme překrásný týden na „malých“ horách, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. A sněhu bylo opravdu dost. Na sjezdovkách i na běžeckých stezkách minimálně lidí, slunečné počasí celý týden. Prostě paráda. Nikdo z účastníků nelitoval. V chatě pohoda, domácí kuchyně…vařila teta Jitka a teta Blanka, prostě vynikající strava. Příští rok na náš okres vychází úplně první týden jarních prázdnin. Již nyní si všichni stálí účastníci rezervovali místa na příští rok. Ještě bude ale možnost se přihlásit. Termín hor bude od soboty 4. února 2023 do soboty 11. února 2023. Do konce měsíce září se budou moci hlásit případní zájemci. Záloha se platí do konce měsíce října 2022 (ve výši 1.000,- korun za osobu).

V úterý 2. března na slavnostním shromáždění, které pořádal Český červený kříž v Litoměřicích, dostal Michal Dytrych ZLATOU plaketu Dr. Jánského za dárcovství krve – za čtyřicet bezplatných odběrů krve. Blahopřejeme!

Přihlášky na letní tábor 2022 jsou rozdány. Máme zcela OBSAZENO. Členové oddílu měli přednost. Dále potom „stálí“ táborníci, kteří se zúčastnili v minulých letech. Žádná volná místa nezbyla. Další případné zájemce budeme registrovat již jen jako případné náhradníky. Pokud jste se ještě nepřihlásili, tak se obávám, že máte již smůlu. Zálohu 1.000 korun bude třeba uhradit do konce dubna na oddílový účet 0102893313/0300 nebo hotově. V květnu pak dostanete na email, uvedený na přihlášce všechny potřebné informace a tiskoviny. Letní tábor bude na základně PS Mír Domažlice v Újezdu (je to asi šest kilometrů od Domažlic). Ubytování ve čtyřlůžkových chatičkách. Cena tábora bude 4.500,- korun, pro děti, členy oddílu platí sleva 500 korun, tedy 4.000,- korun. Pro instruktory platí cena 3.000,- korun, pro vedoucí je cena 2.000,- korun. V této ceně je ubytování, doprava autobusem, strava, pitný režim a program.

Termín letního tábora bude od 13. 8. do 27. 8. 2022.

Na základnu se můžete podívat na stránkách www.pionyrdomazlice.cz.

Celotáborová hra se bude jmenovat: „Ve jménu krále“ a zavede nás do drsného a tajemného středověku…

Víme, že mobilní telefony jsou na táboře nežádoucí. Je problém s nabíjením, hlídáním proti poškození či ztrátě, o fotografování či sociálních sítích nemluvě.

V chatičkách je elektrické osvětlení, ale elektrické zásuvky tam, samozřejmě, nejsou. Budeme (budete) více psát pohledy, což dětem jistě nijak neuškodí.

Proto od letošního roku platí ZÁKAZ mobilních telefonů pro všechny děti do 18 let. Samozřejmě, že nebudeme nikoho prohledávat, zda má či nemá mobil, ale pokud jej bude někdo mít, jedná se o hrubé porušení oddílových pravidel.

Všichni vedoucí mají mobilní telefon, je možné kdykoli nebo v určenou dobu zavolat dítě k telefonu, ale jinak potřeba telefonu není. Vyhlašuji toto opatření VČAS, aby, jste se mohli rozhodnout, zda těch čtrnáct dní dítě bez mobilu na táboře vydrží či ne. Můžete se tedy ještě rozmyslet pro účast dítěte na našem letním táboře za těchto podmínek.

Promítání filmu z letního tábora 2021 se uskutečnilo v neděli po jarních prázdninách v prostorách kulturního domu Říp. Vše klaplo na jedničku. Hlavní a největší zásluhu na tom má jistě hlavní autorka celého filmu, Jíťa Pomykaczová. Zvláštní (a velké) poděkování patří i panu Luďku Jirmanovi, který celou akci podpořil a umožnil nám promítání v tak reprezentativním prostoru, jakým nový sál KD určitě je. Věnoval nám spoustu svého času, dopoledne film vyzkoušel, pak vše připravil, odpoledne zaskočil v šatně a potom film pustil…

Byla to opravdu BOMBA. Skvěle se bavili malí i velcí diváci, většinou samí aktéři promítaných scén. Výborně sestříhané, bezvadně vybraná hudba. Snad nás nebude OSA stíhat za nějaké porušování vlastnických práv…Občerstvení bylo také nachystáno a s koncem filmu kdekdo zamáčkl i slzu dojetí. Velký potlesk na konci snímku si Jíťa právem zasloužila. Kuba přinesl Jítě krásnou kytici, což ještě umocnilo celkový dojem z povedené akce. Děkujeme všem dětem, rodičům i prarodičům za návštěvu. Akce se zúčastnili (skoro) všichni vedoucí oddílu!!!

Před začátkem filmu byla vyhlášena malá soutěžní otázka: „Kolik bylo na táboře celkem natočeno filmového materiál?“ (ze kterého Jíťa sestříhala tento, skoro hodinový film). Tipovalo celkem 24 lidí (tipy od 255 do 750 minut). Správná odpověď byla 366 minut (ANO, 6 hodin, 5 minut, 48 sekund bylo natočeno filmového materiálu, který Jíťa – jistě několikrát – zhlédla a potom sestříhala).

Nejblíže tipovali: Nelča Kotrbová (380 minut, což je o 14), Jitka Floriánová a Marek Houžka (oba 350, což je o 16). Všichni tři dostali velkou čokoládu.

Děkujeme – krásná práce. Film si můžete i sami stáhnout do svých počítačů.

Jsem ŘÍPOMIL – nová roční výzva. Jde o společnou akci Jíti a Verči, kdy je úkolem každý měsíc alespoň jednou vystoupat na náš Říp. Tam se vyfotit a foto poslat do skupiny „tomíci“ v aplikaci WhatsApp. V měsíci březnu výzvu splnili: Jitka F., Anička a Jíťa P., Hanka, Helenka a Hynek J., Vašek J., Hroch, Michal D., Anrejka K., Elenka a Jáchym C., Verča H. V neděli 27. března hlásí fotografií z vrcholu dobytí Nelča a Niky K. spolu s Anet a Martinem B. Skvělé!

Připomínám - Roční vstupenka do ZOO. Koupili jsme pro vás – pro nás „firemní“ roční vstupenku do pražské zoologické zahrady. Koupili jsme dvě, každá je pro čtyři osoby (jedno jestli děti či dospělí). Od ledna vám tyto roční vstupenky nabízíme i vám, našim členům. Jako malou spoluúčast budeme vybírat za využití vstupenky 50 korun za dítě do 18 let a 100 korun za dospěláka – rodiče. Stačí se domluvit a vstupenky si u nás můžete zapůjčit nebo rezervovat. Využít lze vstupenku jednou denně. Je-li vás více, můžete si půjčit obě vstupenky (tedy platí až pro osm osob). Nemusíte chodit ani k pokladně, ale s permanentkou rovnou ke vstupnímu turniketu.

Neváhejte a vstupenku si zamluvte – je pro vás, vaše rodiče a sourozence.

Jaro už je tady, máme spoustu plánů, těšíme se na pěkné výlety do přírody, ale i do našeho hlavního města. Těšíme se do Malé Hraštice, kde jsme ještě nikdy nebyli. Věřím, že si každý z vás nějakou akci vybere. Teď zrovna po několika krásných, slunečných dnech hlásí ochlazení, tak se na to taky připravte. Jen doufám, že vás chladnější počasí neodradí od sobotního výletu na Čapskou Palici. Děkujeme za vaše zprávy i fotografie, které nám posíláte do skupiny „tomíci“ v aplikaci WhatsApp (mnohé již zdobí stránky naší oddílové kroniky). Sledujte naše aktuální informace a nic vám neuteče. Mějte se hezky. Za kolektiv vedoucích vás zdraví

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu






Hroch

Share