Stopař Duben 2021

April 12, 2021

Stopař duben 2021


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku druhého jarního měsíce, dubna. Už jsme si užili několik překrásných dnů, skoro letních dnů, plných sluníčka. Doufám, že se aprílové počasí už umoudří a po prvních chladných dnech přijde oteplení. Snad konečně dojde i k rozvolnění a my se konečně budeme moci opět scházet. Sledujte zprávy a aktuální informace na našich stránkách či v aplikaci Whats App. Souhlasil jsem s Tomášem, aby všichni vyrazili ven místo čtvrteční on-line schůzky u počítače. Vidina schůzek se přibližuje a po 15. dubnu uvidíme…

Opět jsme rušili víkendovou výpravu do Sloupu pro účastníky loňské Hořcové výzvy. Náhradním termínem bude víkend 17. – 19. září 2021. Tento termín bude snad už konečný a doufám, že se akce uskuteční.

      V březnovém vydání Stopaře jste našli přihlášku na letní tábor. Připomínám, pro zájemce, že je třeba ji vyplnit a odevzdat nejpozději do 30. dubna 2021. Již nyní jsme vyhlásili STOP stav a další zájemce přijímáme jako náhradníky. Může se tedy stát, že jestliže se s odevzdáním přihlášky opozdíte, tak se na tábor nemusíte dostat. Opravdu se nám hlásí další zájemci. Zálohu minimálně 1.000,- korun je třeba uhradit rovněž do konce dubna. Doplatek do konce června 2021.

Cena poukazu na letní tábor pro děti do 16-ti let činí 4.500,- korun (členové oddílu mají slevu 500 korun), cena pro členy oddílu je 4.000,- korun.

Cena poukazu pro instruktory do 18-ti let činí 3.500,- korun (jako členové oddílu mají slevu 500 korun), cena pro členy oddílu je 3.000,- korun.

Cena poukazu na letní tábor pro vedoucí oddílu starší 18-ti let je 2.000,- korun. Platbu je možné provést v hotovosti proti vystavení příjmového dokladu, na fakturu (dodat je třeba fakturační údaje) nebo přímo na účet oddílu. Číslo účtu je 0102893313/0300.  

Podrobnější informace k táboru, včetně všech dokumentů a potřebných dokladů, obdržíte na email uvedený na přihlášce během měsíce května.

Březnová výzva – se Jítě skvěle vyvedla a jistě si rádi tuto výzvu připomenete podrobnějšími články. Vše o březnové výzvě najdete v dnešním Stopaři. Chtěl bych tímto poděkovat všem účastníkům za jejich snažení, ze velké množství poslaných fotografií a za pochvalné zprávy na konci březnové výzvy. Velkou pochvalu a poděkování si Jíťa jistě zaslouží. Doufám, že vám všem také udělala velkou radost odměna, kterou byly tentokrát originální „turistické“ ponožky od firmy Dedoles.

Dubnová výzva – ani jsme si nestačili vydechnout po březnové výzvě a už pro nás měla Jíťa Pomykaczová připravenou výzvu novou – dubnovou. Všichni, kteří se zúčastnili březnové akce, dostali (včas) hrací plán pro dubnovou akci. Pokud máte zájem o hru i vy, ostatní, napište si, nebo zavolejte, a my vám hrací plán doručíme. Není to pro nás žádný problém. Jinak je možné si plán stáhnout a případně vytisknout doma. Podrobná pravidla a další povídání o dubnové výzvě najdete rovněž v dnešním vydání Stopaře.  

 

Aktuální informace – dne 29. března 2021 jsme dostali zprávu, že naše (malá) Emča F., která úspěšně zakončila zdravotnický kurz a tím získala titul ZZA, Zdravotník zotavovacích akcí dětí a mládeže, čímž se stává právoplatným zdravotníkem našeho oddílu (spolu s Lukášem H.). Krásná práce a moc Ti Emčo všichni blahopřejeme.

 

Oddílová činnost je stále omezena pouze na konání on-line schůzek, do kterých jsou zapojeni naši mladí vedoucí včetně Verči H. Je to skvělé, když pak slyším, jaká byla účast a že se schůzka vydařila. Doufám, že pěkných slunných dní bude přibývat a my se už společně setkáme na schůzkách venku na-živo, byť ještě třeba s rouškami či respirátory. Za organizaci on-line schůzek všem našim mladým kolegům moc děkuji. Jinak věřím, že většina (nejen) dětí v oddílu žije dubnovou výzvou (jako tomu bylo v březnu – to byla březnová výzva).

 

Chyť je všechny – akce, která byla z loňského roku prodloužena i do letošního bude ukončena na konci května. Pro vyhodnocení budeme potřebovat vyplněné Lovecké karty, které si nezapomeňte podepsat. Pokud si je budete chtít nechat, bude nám stačit kopie Lovecké karty – stačí doma okopírovat.

 

Interaktivní putování po Roudnici nad Labem – na čtvrtek 1. dubna, během velikonočních prázdnin, byla ve spolupráci s roudnickým infocentrem spuštěna zkušební verze nové interaktivní po našem městě. Tomíci byli jakou-si první testovací skupinou. Měli se dostavit mezi desátou a patnáctou hodinou do zdejšího infocentra, vybaveni „chytrým“ telefonem s nainstalovanou čtečkou QR kódů. Trasa měřila necelé dva kilometry a vedla přes významná místa. Na konci cesty jste se vrátili opět do infocentra, kde na účastníky čekala odměna, kterou byla papírová vystřihovánky roudnické Hlásky. Celý projekt je ve stadiu testování a zkušebního provozu. Myslím si, že je to dobře vymyšlené a pro návštěvníky našeho města atraktivní. Na každém významném místě byl QR kód s dalším cílem. Věřím, že jste si i tuto akci užili. Bylo zrovna i krásné letní počasí. Děkujeme panu Luďku Jirmanovi za možnost si tuto aktivitu vyzkoušet.

 

      Pokud jste ještě nezačali plnit úkoly dubnové výzvy, pak je nejvyšší čas se zapojit. Fotografie sdílejte na aplikaci Whats App, některé z nich potom najdete na stránkách oddílové kroniky. V těchto dnech je venku pravé aprílové počasí, je ale zajímavé, že nejlépe je vždy večer. Jinak větrno, sychravo, sníh se střídá s deštěm a co je nejkrutější – ta hrozná zima. Já už jsem zimní věci uklidil. Mějte se hezky, užívejte si dubnové výzvy a snad se ještě v dubnu (spíše někdy až na konci měsíce) uvidíme na schůzkách. Děkuji všem rodičům, kteří své děti podporují v plnění úkolů dubnové výzvy a za spousty pěkných fotografií.

 

                                                     Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share