Stopař DUBEN 2020

April 05, 2020

IMG_20200405_0003.jpg


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny. Opravdu jsme nikdo nečekali, co nás tady postihne. Již pro nás není „coronavirus“ cizím slovem. Je tady, a je tady dost blízko. Už skoro měsíc ani nechodíte do školy, možná ani ven. A když, tak jedině s rouškou přes ústa i nos. V březnu jsme měli jednu jedinou schůzku v tělocvičně. Další už nebyla. Museli jsme poslechnout nařízení vlády ČR a doporučení naší Asociace TOM o pozastavení oddílových činností. Omlouvám se, že to vše bylo narychlo, tak nečekaně. Vlastně z minuty na minutu. Prohlášení vydala Vláda ČR zrovna ve čtvrtek po patnácté hodině. Zrušili jsme tedy i jarní víkendovou výpravu do DDM v Úštěku – dost jsem se tam těšil. Měli jsme připravený opravdu skvělý program. Prozrazovat nic ale nebudu – jistě na TO dojde…nejspíš tedy za rok.

Přestali jste chodit do školy, učíte se doma. My v práci sloužíme také „zvláštní“ turnus (tak, abychom se při střídání potkávali, co nejméně). Navíc noční směny sloužím pouze v jednom – jeden výpravčí na věži na celé Lovosice, což je taky dost náročné. Snažíme se chodit do klubovny, samozřejmě jen „jako rodina“. Kuba natřel sloupy a zábradlí na verandě, posekali jsme trávu, pohrabali listí, postavili nový malý dřevníček…prostě údržba (jarní brigáda byla také zrušena). Duben nám nepřinesl zrovna povzbudivé zprávy…snad jen to, že hlavní letní prázdniny by měly být normálně…ale s jakým omezením, to nikdo neví.

Duben je také bez schůzek a oddílových činností. Byla též zrušena Velikonoční výprava do Janova nad Nisou. Tam jsme ještě nebyli, proto mě to mrzí obzvlášť. Rezervoval jsem alespoň termín v září: od pátku 25. 9. do pondělí 28. 9. 2020, kdy bude prodloužený víkend. To už nám snad vyjde.

Na květen máme rezervovaný prodloužený víkend ve Sloupu. Nevím ale zatím, jak to nakonec dopadne. V plánu akcí jsem jej zatím nechal, uvidíme, jak bude probíhat „uvolňování“ opatření kolem coronavirové pandemie. V plánu schůzek a akcí na měsíc květen je sloupská výprava zanesena, tak uvidíme. Moc šancí jí ale nedávám (když se má jít do školy údajně někdy v polovině května). na začátku prvního jarního měsíce. Jaro je doslova už za dveřmi. Poslední záchvěv zimy jsme zažili na horách a potom cestou domů.

 

      Na začátku dubna byla odstartována Hořcová výzva 2020, poměrně dost se vás přihlásilo. Sledujeme, jak plníte úkoly a jak nám body přibývají. Hlavním oddílovým šéfem (a schvalovačem) je Lukáš H., který vše řídí a koordinuje. Jeho pravou rukou je jistě Verča H., která neúnavně vybízí a volá k plnění dalších a dalších úkolů. To je paráda. Hrajeme s Jitkou taky (ta pobízí mě). Teď mám několik volných dní, tak uvidíte, jak jsem se do plnění úkolů vložil.

Všichni členové oddílu, kteří hrají „výzvu“ mají ode mě velkou pochvalu a už teď vymýšlím pro vás nějakou odměnu. Jste šikulové a šikulky. Díky.

     

      NOVÁ trička – mikiny – vesty. Máme vše doma, kdo měl věci objednané, vše dostane, jen, co začneme znovu s oddílovou činností.

      INKU 2020 letos NEBUDE. A to nejen kvůli coronavirovému omezení. Prostě letos neměli čas ani lektoři. Příští rok ale prý určitě bude, tak se můžete těšit. Instruktory pro letošní letní tábor již máme z větší části vybrané. Nemusí jít vždy o člena oddílu staršího patnácti let. Tudíž né všichni patnáctiletí musí být instruktory. Nechte se překvapit.

 

      Letní tábor 2020 – SMRČNÁ – doufáme, že letní tábory proběhnou tedy normálně, v řádně rezervovaných lokalitách a termínech. Budeme vše sledovat. Přihlášky na letní tábor – jsou zatím POUZE v elektronické verzi na požádání u Jíti Pomykaczové. Zašlete jí email nebo sms zprávu, a ona vám zašle na vámi určený email přihlášku. Tu si musíte sami vytisknout, vyplnit a podepsat, to je snad nejdůležitější. Potom přihlášku poslat poštou na adresu oddílu nebo jen vhodit do schránky (buď V Uličkách nebo Třebízského). Opravdu musíme jen takto zatím postupovat. Členové oddílu mají čas do konce dubna 2020, potom nabídneme volná místa jiným zájemcům. Neotálejte…taky byste se nemuseli na tábor pak už dostat.

Záloha na letní tábor – ve výši 1.000,- korun na osobu bude třeba uhradit do konce května 2020 (tím je stvrzena přihláška). Pokud budete potřebovat vystavit fakturu či jiný doklad pro zaměstnavatele, napište či pošlete fakturační údaje na email: tom19029@seznam.cz a já fakturu vystavím. Zbytek částky je potřeba zaplatit do konce června 2020.

Pokyny a další informace k letnímu táboru – dostanete na email, který bude uveden na přihlášce v průběhu měsíce května (nebo června), až budeme vědět, zda všechna opatření nařízená Vládou ČR byla uvolněna a letní tábory budou povoleny. Dostanete touto cestou i posudek a bezinfekčnost (obojí bude třeba si opět vytisknout a zařídit jejich vyplnění).

Pokud se letní tábor neuskuteční (z důvodu vyšší moci), bude vám celá záloha vrácena na váš účet, případně uhrazenou částku vrátíme vašemu zaměstnavateli.

Cena letního tábora je 4.400,- korun (členové oddílu mají slevu 400,- korun, za tábor zaplatí tedy 4.000,- korun). Instruktoři (pouze absolventi INKU budou mít další slevu 1.100,- korun – za tábor zaplatí tedy 2.900,- korun. Očekáváme od nich ale spoustu práce. Další instruktoři budou osloveni později osobně či dopisem (emailem). Vedoucí oddílu zaplatí na letní tábor „symbolicky“ 1.500,- korun (jako v minulých letech – je to příspěvek na stravu, ubytování je zdarma).

 

Toto číslo Stopaře počítám, že dostanete patrně současně s květnovým číslem, proto se nedivte, prosím, že některé zprávy budete číst podruhé. Čekají nás skoro letní dny, škoda, že jsme je nemohli strávit v Janově. Přeji vám všem krásné Velikonoce (byť se asi ani nedostavím na pomlázku – „nouzový stav“ potrvá do konce měsíce dubna).

 

Držte se, učte se, ale nezapomínejte chodit občas i ven do přírody. Držím nám všem palce, ať se daří plnit úkoly Hořcové výzva a těším se na oddílové akce.

 

Vratislav Florián, vedoucí oddílu TOM19029 Klubu lesní moudrosti


Hroch

Share