Stopař DUBEN 2019

April 08, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku aprílového měsíce roku 2019 opět v naší klubovně u Labe. Prostor u klubovny zdobí „nová atrakce“, kterou pro všechny (nejen) oddílové děti vymyslela Jíťa Pomykaczová (nejen) za skvělou účast na první jarní brigádě na pozemku naší klubovny.

      Připomínám doplatit členské příspěvky na druhé pololetí roku 2018/2019 všem, kteří platí příspěvky pololetně. Děkuji za pochopení.

      Oddílové schůzky budou od měsíce dubna již pouze v oddílové klubovně za mostem u Labe. Máme zde prostor na hry venku a v případě nepříznivého počasí proběhne schůzka i v klubovně – můžeme být venku i vevnitř. Vyzývám vás ale pro včasnost docházky na schůzky. Plánuji některé schůzky i mimo klubovnu, kdy společně odejdeme „do bažantnice“ a opravdu nemůžeme čekat na případné opozdilce. To nás potom budete marně hledat…

      Výprava do Opárna se vydařila i přes malou účast členů oddílu. Více si můžete přečíst v našem povídání o této akci na jiném místě Stopaře.       

      Připravujeme Velikonoční výpravu do Sloupu.  Prvního dne výpravy se mohou zúčastnit skoro všichni – rozhledna Jedlová, nahoru pěšky, dolů na koloběžkách. Tentokrát bude velikonoční výprava opravdu na celé Velikonoce (včetně pondělí). Během tohoto prodlouženého víkendu se chystáme navštívit Pekelné doly (doufám, že již budou po zimě otevřeny), kde se nachází pravé motorkářské doupě s hospodou. Navštívíme další sloupské turistické cíle. Připravujeme pro starší děti (14+) dvoudenní výpravu – přechod Lužických hor s nocováním v přírodě, na úžasném místě – u přehrady Naděje uprostřed lesa.

      Poslední dubnový den proběhne opět na pozemku u klubovny táborák, kde si tradičně připomeneme „pálení čarodějnic“. Akce proběhne v úterý odpoledne, takže, jestli máte volno, určitě se zastavte.

      V plánu schůzek a akcí vám přinášíme předběžné termíny všech oddílových akcí do konce klubového roku, tedy do června 2019. Je možné, že se něco může ještě změnit, ale již nyní si můžete termíny akcí i schůzek zapsat do diářů.

 

      Rakousko 2019 – přihlášky jsou uzavřeny. Je nyní třeba uhradit zálohu (ve výši alespoň 1.000,- korun – cena 1.500 zahrnuje pouze dopravu a ubytování).

Platbu je možno uhradit hotově (což by bylo nejlepší – na příjmový doklad) nebo na účet oddílu. Ostatní náklady byly vypsány v plánu cesty (i ve Stopaři), všechny náklady „zaktualizujeme“ a vydáme v příštím vydání Stopaře. Účastníci výpravy je obdrží již dříve v informačním letáku k této akci. V Rakousku nemají „levné turistické chaty“ (skautská základna v Zellhofu byla již obsazena), navíc jsem nenašel (příhodné) kempy s chatičkami či bungalovy, tudíž jsem rozhodl, že ubytování bude ve vlastních stanech (na tři noci je to myslím v pohodě). Předpokládám, že se ubytujeme v kempu v Zell am See (novinka dnes), odkud budeme vyrážet na naše cesty. Kemp je slušně zařízen i vybaven (kuchyňka, sprchy, pitná voda). Jednáme o zapůjčení jejich VELKÝCH stanů.

 

      Letní tábor 2019 – základnou pro letní tábor bude Smrčná (u Světlé nad Sázavou), kde jsme pořádali letní tábor v letech 2011, 2012 a 2013. Termín letního tábora bude od neděle 28. července 2019 do neděle 11. srpna 2019.

Přihlášky pro členy oddílu byly vydány – další místa nabízíme dalším zájemcům a našim kamarádům z minulých táborů. Zálohu 1.000 korun bude třeba uhradit do konce května 2019 nebo dle dohody. Cena tábora zůstává stejná jako vloni, tedy 4.200,- korun (členové oddílu mají slevu 400 korun – cena 3.800,- korun).

Na požádání vystavíme fakturu či jiný doklad pro získání příspěvku od vašeho zaměstnavatele. Stačí zaslat fakturační údaje.

Instruktorská sleva pouze pro instruktory, kteří se účastní víkendových akcí během klubového roku (bude jim sdělena osobně, na některé výpravě oddílu).

 

Zimní výzva pro všechny členy oddílu byla ve dvou způsobech sportování: plavání (v bazénu) a lyžování na běžkách. Cílem bylo uplavat vzdálenost 10 kilometrů. Na běžkách uběhnout vzdálenost 30 kilometrů. Jedinou podmínkou bylo, že se musí zúčastnit VŽDY nejméně dva tomíci z oddílu.

Plavání: podle nahlášených údajů jsme uplavali 6.875 metrů.

Běžky: podle dostupných informací jsme „neběžkovali“ kolem 15 kilometrů.

Zimní výzva se nám tedy splnit NEPODAŘILA. Škoda, no, truchlit nebudeme, ale pokusíme se splnit naší JARNÍ výzvu.

 

Jarní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Platí od 1. dubna 2019. Opět budou dva druhy sportování – jízda na kole a aktivní jízda na kanoi či na člunu (pádlování).

Jízda na kole: 100 kilometrů. Jízda na plavidle: 10 kilometrů. Opět platí pravidlo účasti VŽDY nejméně dvou členů oddílu. Platí do konce června 2019.

 

Přejeme všem pěkné jaro. Jak jste se rozmysleli s „ačokčou“, chtěl by někdo semínka a vyzkoušet si jí doma vypěstovat? Řekněte si na schůzce.

 

                                                          Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Hroch

Share