Stopař DUBEN 2018

May 19, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny v aprílovém měsíci roku 2018. V březnu jsme si ještě užili poslední záchvěvy zimy. Už na to nejsme zvyklí v našich končinách…

 

      Na začátku března přišla velmi smutná zpráva z Vysočiny. Ve věku necelých padesáti tří let náhle zemřel náš kamarád, skvělý člověk, pan Jiří Kutiš. Vedl místní pionýrský oddíl a správcoval tamní základně – Chalupě Na Bělici, kde jsme strávili tři nezapomenutelné tábory (2004, 2005, 2006) a dva Silvestry. Byl velkým fandou i našeho oddílu, jezdil s manželkou Janou a dcerou Terezkou za námi na naše tábory i na některé naše oddílové akce (Hrádek či Sloup). Oživil a vlastně vzkřísil místní hospůdku, která byla jeho radostí. Poslední rozloučení proběhlo v kostele v Kališti v sobotu 17. března a na poslední cestě jsme ho doprovodili i já s Vráťou, spolu se spoustou lidí, kteří ho měli rádi. Víska Kaliště, rodiště hudebního skladatele Gustava Mahlera, se nachází deset kilometrů od Humpolce. Chalupa Na Bělici stojí v malebném údolí jen kousek za vesnicí a jistě vždy byla Jirkovou chloubou. Jezdili jsme sem moc rádi. Ale už několik let se marně snažíme „dostat zpátky“, ale mají pořád plno…

 

      Máme pro vás ale také jednu jistě veselejší zprávu. Divili jste se, že jsme akci „Zelený víkend“ v CHKO Český kras přesunuli ze září na duben. Na září ani neplánujeme žádnou víkendovou akci… V září totiž očekáváme narození nového tomíka – teda já ne. Ano, Jíťa čeká miminko. Bude se muset hodně šetřit, obzvlášť, pojede-li vůbec třeba na letní tábor. Buďte na ní prosím hodní, laskaví a ohleduplní. Ale těhotenství není nemoc…jak Jíťa namítá.

 

      Původně jsem plánoval vydání dubnového Stopaře až o týden později, ale je toho více, co vám chceme sdělit. Vím, že jsme teď naplánovali poměrně dost akcí a výletů – můžete si vybírat. Do Českého krasu na Kubrychtovku čekáme účast spíše starších členů oddílu – bude to přece jen náročnější. Naopak Sloup bude pro všechny věkové kategorie, je tam i více míst než v Opárně a pojedeme autobusem, tudíž očekávám, že pojedou i nejmladší členové oddílu. Upozorňuji na včasné přihlášení – objekty nejsou nafukovací. Na jednodenní výlet do Kuksu a do Safari můžete vzít s sebou i rodiče a sourozence. Akci budeme dotovat. Opět se nezapomeňte včas přihlásit.

 

      Letní tábor 2018 – přihlášky jsou rozebrány, kapacita naplněna. Zájemce už budeme zapisovat jen jako náhradníky. Připomínám, že do konce dubna je třeba odevzdat vyplněné přihlášky a do 15. května zaplatit zálohu jeden tisíc korun. Možno se domluvit i jinak. Na požádání vystavím fakturu či jiný doklad pro získání příspěvku od zaměstnavatele. Informace a veškeré písemnosti k táboru vám pošleme elektronicky na email uvedený na přihlášce. Bude třeba je doma vytisknout a nechat potvrdit od dětského lékaře (posudek) či podepsat rodiči (bezinfekčnost). Bude-li vám tisk dělat potíže, řekněte si, vytiskneme vám vše.

      Nová klubovna – zatím je „ticho po pěšině“. Budu to řešit po Velikonocích. V pátek přišel dopis z radnice, že „nová“ klubovna je naše i s pozemkem kolem ní na dobu pěti let od podepsání smlouvy, kterou musí co nejdříve úředníci na majetkovém odboru vyhotovit. Potom začneme se stěhováním a zvelebováním. Ve staré klubovně na Husově náměstí máme možnost zůstat do konce dubna, tak snad vše nakonec klapne. Chtěli bychom u nové klubovny uspořádat společnou akci „pálení čarodějnic“ na konci dubna. Sledujte novinky na našich stránkách.  

 

      Autobus. Domluvili jsme se s tatínkem Haničky ohledně „jejich“ autobusu. Autobus patří společnosti Říp o.p.s. Nejdůležitější je, že má platnou technickou způsobilost a jeho řidiči mají také oprávnění pro jeho řízení a dopravu osob. Vše je tedy v nejlepším pořádku. Máme slíbenou i „zaváděcí“ cenu za dopravu. V květnu nám zajistí dopravu do a ze Sloupu, také na sobotní výlet do Kuksu a na Safari. V červnu nás potom sveze na Hrádek, pardon, do Rašovic (čímž bude tato výprava přístupnější i pro menší děti). Budeme se těšit.

 

      Povídání o velikonoční výpravě do Opárna pro vás napíšu až do květnového vydání Stopaře. Nějak nestíhám. Věřím a doufám, že si v květnovém Stopaři též přečteme postřehy a zprávy z INKU (instruktorského kurzu), kam by měla na konci dubna odjet naše děvčata. Kolik jich nakonec bude, to se ještě uvidí.

 

      Hořcová výzva 2018. Chválím všechny, kteří se nakonec dobrovolně (a taky i nedobrovolně) přihlásili do Hořcové výzvy, kterou vyvolali tomíci z ValMezu, jejichž vedoucí moc dobře známe a jsou to naši kamarádi. Nakonec nás pojede společně ve Výzvě osmnáct, což je jistě slušný počet. Začali jsme hned první den (1. dubna v Opárně). Děkuji i našim velkým kamarádům, kteří se přihlásili též jako „schvalovači“. Z našeho oddílu jsou registrovaní: Hroch, Jíťa, Hoďas, Bíbas, Kubas, Verča, Anetka, Káťa M., Šomin, Stázka V., Marek H., Hanička J., Lucka L., Markétka M., Vašek V., Filip K., Dan H. a Michal M.

Každý bude mít možnost sledovat své získané body „na svém účtu“ a navíc ještě porovnávat s ostatními členy oddílu či v rámci celé Asociace TOM.

 

Členské příspěvky jsou snad dnes již všechny vyřízeny a zaplaceny. Sláva!

Jinak pro pořádek uvádím číslo oddílového účtu: 0102893313/0300.

 

Tak to je všechno, co jsem vám chtěl sdělit na konci měsíce března. Trávíme Velikonoční svátky na základně Asociace TOM v Opárně. Dneska jsme uklidili hromadu dřeva, vysmejčili stropy, chodby a zdi od pavučin, umyli okna, ještě ne všechna teda. Já jsem „utekl“ do práce na noční směnu, ale zítra se již zapojím do běžných činností ve mlýně. Máme skvělý tým vedoucích a všech dospěláků, i instruktorů, kteří vše zastanou a dokážou připravit dětem pěkný program. 

Na zítra nám slibují nám pěkné počasí, tak uvidíme.

V pondělí Velikonoční mě nečekejte, mám zase denní směnu. Přeji nám všem krásné a slunečné jarní dny a těším se na společné chvíle při našich schůzkách nebo výpravách.                               Vratislav HROCH Florián, vedoucí oddílu


Hroch

Share