Stopař Březen 2021

March 04, 2021

Stopař březen 2021


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku prvního jarního měsíce. Vidina schůzek je opět v nedohlednu, stejně jako všech ostatních činností, o škole nemluvě. Corona situace vůbec nevypadá dobře, spíše naopak. Poprvé v celé naší historii oddílu byl zrušen zimní tábor (záloha byla všem přihlášeným vrácena), další zrušené oddílové akce už ani nepočítám. Činnost oddílu funguje díky on-line schůzkám, které pořádají naši mladí vedoucí a díky výzvám, které připravuje Jíťa. Těch se účastní i dost dospěláků, nejen bývalých členů oddílu. Děkuji za vaše fotografie, které sdílíte na aplikaci WhatsApp. Většinu vašich fotografií najdete i v naší oddílové kronice. Je to jediný důkaz, že náš oddíl stále žije.

 

Ale chmury pryč, přílohou dnešního Stopaře je PŘIHLÁŠKA na letní tábor. Na ní se dočtete, že celotáborová hra se bude jmenovat „Tábor snů“. Nebude to ani asi “náš – váš vysněný tábor“, ale určitě tam nebudeme pořád jen spát. I když „Tak pět…šest let bych se jen válel a pak by se vidělo.“ Víte, ve které pohádce, zazněla tato věta? Určitě víte. Prosím tuto přihlášku NEKOPÍRUJTE, máme jich dost a chceme mít přehled, kolik jsme jich vlastně vydali. Rozdáváme je nejdříve členům oddílu, potom našim „přespolním“ kamarádům a nakonec pak ostatním zájemcům do vyčerpání kapacity. Přihlášku odevzdejte do konce dubna na schůzkách nebo k nám do schránky (věřím, že v dubnu již schůzky budou). Cena tábora bude rovné 4.500,- korun – ALE – členové oddílu mají slevu 500 korun (zaplatí rovné čtyři tisíce korun). Instruktoři (absolventi INKU) budou mít další slevu 1.000,- korun (zaplatí rovné tři tisíce korun) a vedoucí budou platit 2.000,- korun (jako příspěvek na stravu – ubytování si odpracují). Veškeré další informace dostanete v propozicích na email uvedený na přihlášce. Číslo oddílového účtu pro zálohu je 0102893313/0300.

 

      Oddílová činnost – opět chci vyzdvihnout práci našich mladých vedoucích, kteří organizují on-line schůzky. Je to super, když čtu, jak se na ně těšíte. Věřím, že se v dubnu již všichni setkáme „na živo“ venku u naší klubovny na oddílové schůzce (byť s rouškami či respirátory). Plán schůzek a akcí berte jako takový nástin činnosti – rozhodující bude jistě pandemická situace a vládní omezení.

Na měsíc březen si pro vás připravila Jíťa Pomykaczová novou „jarní“ výzvu plnou zajímavých úkolů, které budou postupně zveřejňovány na aplikaci Whats App nebo na Facebooku (patrně). Tam se hlásí i splnění jednotlivých úkolů. Prvním úkolem byla sněženka a druhým foto pod hodinami. Pro „přespolní“ členy oddílu jistě Jíťa pravidla trochu poopraví, aby i oni mohli úkoly plnit bez porušování vládních zákazů. Mnohdy to jde tedy těžko, ale berme to tak, že je to vše jen „dočasné“. Taky se snažíme vše dodržovat.

 

      Oddílová klubovna – stále stojí na svém místě. Město Roudnice nad Labem nechalo, po dendrologickém průzkumu porazit ten největší BUK, který tam byl. Škoda takového vzrostlého stromu, ale jde o naší bezpečnost, byť to nehrozilo žádným náhlým pádem stromu. O nějaké bukové dříví jsme požádali, ale zatím se všechno dřevo musí uložit na sběrném dvoře, zdokumentovat a vše spočítat, pak se snad uvidí, zda budeme moci nějaké odkoupit. Tak to je.

Požádali jsme o výměnu krbových kamen v klubovně na vlastní náklady. Rada města nám výměnu schválila, dokonce na náklady města. Chceme větší, lepší a hlavně výkonnější kamna, která klubovnu lépe vytopí. Doufám, že se nám vše podaří zařídit a vyřídit v březnu během „nucené přestávky“.

 

      Únorová výzva, kterou Jíťa vyhlásila, se setkala s velkým ohlasem a hlavně zájmem nejen u dětí a vedoucích oddílu, ale i u rodičů našich členů. Děkuji vám všem, kteří jste se zúčastnili a přispěli do celkových výsledků. Naší výzvy se zúčastnili mladí, starší i více starší (tam se řadím už i já). Ne všem se podařilo hranici 200 kilometrů zdolat (ani já jsem hranici nepřekonal). Nakonec ale není vůbec důležité, kdo kolik nachodil či naběhal. Hlavním cílem bylo „neprosedět celý únor na zadku doma“, zvednout se, jít ven, zamakat na své kondici, zlepšit si náladu a vyměňovat si své postřehy a dojmy na skupině „Tomíci“.

Podařilo se. Únorové výzvy se zúčastnilo celkem 19 lidiček, kteří společně nachodili a naběhali neuvěřitelných 4.383,9 kilometru. To máme v průměru 230,73 kilometru na každého účastníka. Což je skvělý výsledek. Samozřejmě máme výsledky i každého z vás, ale to nakonec opravdu není důležitě. Vyhráli jste všichni, kteří jste se zúčastnili. Spolu se Stopařem získáváte i medaili.

 

      Děkuji všem dětem, i jejich rodičům, za všechny fotografie, které dáváte na naší aplikaci Tomíci na WhatsApp. Je to skvělé. Akce „Chyť je všechny!“ pokračuje. Zdolávejte vrcholy Českého Středohoří a posílejte vrcholové fotografie. Přeji vám úspěchy ve škole při on-line výuce a držte se.

      Pokud jste ještě nezačali plnit úkoly březnové výzvy, pak je nejvyšší čas se zapojit. Taky začínám až nyní, nikdy není pozdě. Fotografie sdílejte na aplikaci Whats App, většinu z nich potom najdete na stránkách oddílové kroniky.

 

                                                     Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share