Stopař BŘEZEN 2020

March 11, 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku prvního jarního měsíce. Jaro je doslova už za dveřmi. Poslední záchvěv zimy jsme zažili na horách a potom cestou domů. Myslím, že se letošní zimní tábor velmi vydařil, což je jistě zásluhou skladby účastníků – nebyl tam žádný „škarohlíd“ ani „rušící element“ či věčný „šťoural“ (takoví lidé dokážou otrávit nejen vás, ale i celé okolí). Budete-li mít zájem, jistě si přečtěte povídání o horách a popřemýšlejte, zda nevyrazíte za rok s námi. Rezervace přijímáme už letos a počet míst je omezen kapacitou chaty. Přednost mají samozřejmě vždy účastníci předchozího zimního tábora.

      Velmi se vydařila i výprava s tajným cílem. Vše vymyslela a připravila Jíťa Pomykaczová (a nakonec se na Psí zub ani nepodívala). Reportáž zvlášť ani není třeba psát, vše obsahují vaše zevrubné záznamy z výpravy, tam se dočtete vše. Pro lepší ilustraci chaty a okolí jsem pro vás přepsal, co o srubu Psím zubu píší tomíci na svých stránkách. Klíče od srubu se vydávají na ústředí Asociace TOM v Roztokách. Naštěstí byli na srubu před námi nějací kluci, tak jsem domluvil mrtvou schránku. Klíče potom odvezl do Roztok Michal Dytrych, za což mu též moc děkuji. Musí se to udělat, ve svém volnu…jel tam autem…

      Na poslední únorové schůzce jsme v klubovně popřáli Emče F. k jejím osmnáctým narozeninám. Je členkou oddílu prakticky od pěti let. Emča připravila (s babičkou a maminkou) pohoštění, výborná linecká kolečka a chutné chlebíčky, pro přípitek donesla dětské šampáňo. Prostě pěkná oslavička. Dostala od nás tomícký polštářek a fotoknihu s fotkami z posledních třinácti let života v našem oddílu. Některé děti přinesly Emče taky dárek nebo kytičku. Pěkné.

      Připravujeme výpravu do Úštěka, do místního DDM. Pojedeme linkovým autobusem, ale až večer. Dříve to nestihneme. Snad to nijak nevadí.   

      Konečně jsme snad našli truhláře (a snad i truhlárnu), který nám připraví fošny pro naše nové stoly na terasu. Doufám, že si na jarních schůzkách již posedíme u nových stolů.

      Na začátku dubna se pustíme opět do Hořcové výzvy, tak si promyslete, kdo se zúčastní. A kdo se přihlásí, tak ten se musí snažit. Některé úkoly se dělají též průměrem všech přihlášených, tak ať si to navzájem nekazíme.

     

      NOVÁ trička – mikiny – vesty. Konečně dokonce i dorazila „vánoční“ zásilka textilních výrobků. Jsou tedy fakt pěkné. Více zde ve Stopaři.

 

      Oddílové akce. Postupně se přihlašuje na plánované oddílové akce. To je dobře. Přihlášky si zapisujeme a evidujeme. Jen si pohlídejte potom včas zaplatit zálohu. Na letní tábor budou přihlášky k mání od prvního dubna 2020. Červnová víkendová výprava na Leskou není ještě potvrzena (ještě jsem nikam nevolal a nic neobjednával). Pořád se něco děje a mě zatím nevychází ani jeden víkend v červnu volný… Můžeme konec konců vyzkoušet táboření třeba na louce kolem klubovny. Ale nevěšte hlavu, zatím je (snad) času dost.

      INKU 2020 – zatím je nějak „ticho po pěšině“. Zkusím ještě něco zjistit, ale vypadá to, že INKU letos, bohužel, nebude. Jedinou šancí je tedy táborová škola ve Sloupu…tam jsou již na letošní rok přihlášeni Hoďas s Bíbasem.

 

      Na konci Stopaře pro vás konečně přetiskuji článek z nového čísla časopisu Tomík, který vyšel v lednu 2020. Reportáž pojednává o listopadové výpravě do Sloupu v Čechách (takže to berte jako malou vzpomínku). Sliboval jsem tento článek již do únorového vydání, ale už se tam nějak nevešel.

 

      Snad jsem na nic nezapomněl, přeji vám všem krásné jaro.

 

      

                                                                         Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 

 

 

      NOVÁ trička – mikiny – vesty. Konečně dokonce i dorazila „vánoční“ zásilka textilních výrobků. Jsou tedy fakt pěkné, a to jak potisk na tričkách, tak výšivky na vestách a mikinách, případně na bundách.

Sítotisk je co do kvality a trvanlivosti nejkvalitnější technologií pro potisk textilních materiálů. Dle složení a struktury materiálu volíme buď přímý, nebo traferový potisk. V našem případě „přímý potisk“ – prát do teploty 40°C.

Výšivka je svojí trvanlivostí nejkvalitnější technologií pro označení textilních materiálů. Oproti potisku není náchylná na postupné seprání. Při vyšívání na tmavý textil může v okolí výšivky vzniknout viditelný okraj, který zmizí při prvním vyprání.

Objednali jsme kvalitní trika, mikiny i vesty. Samotný textil není až tak drahý, ale potisk či výšivky něco stojí. Celá zásilka byla za 17.590,- korun (což je pro nás opravdu hodně peněz). Bylo tam skoro padesát triček různých velikostí a různých barev (většina podle vašich objednávek). Dále patnáct kusů mikin, vest a fleecových bund, také různých barev a velikostí.

Vyrobení šablon a potisk byl za 3.557,40 korun – bylo částečně rozpočítáno do cen všech triček. Máme několik triček dokonce i navíc. Na jedno tričko to bylo skoro 75 korun navíc. Počítáme 200 korun za malé a 250 za velké tričko.

Vyrobení programu pro výšivky a samotné výšivky stály 3.599,75 korun plus 600,- korun za archivaci programu pro další případné objednávky. Výšivková cena se také rozpočítala do těch patnácti věcí. Přirážka za výšivku jednoho kusu vychází skoro na 240 korun. Určili jsme ceny takto: fleece vesta 500 korun, fleece bunda 600 korun a fleece mikina 700 korun. Polokošile 400 korun.

Prosím, abyste se o své věci přihlásili, abychom vám je mohli donést na schůzku do klubovny nebo do tělocvičny. Nelze s sebou nosit tu velkou krabici pořád. Pokud už o tomícké oblečení nemáte zájem, řekněte nám to taky. Nabídneme je někomu jinému. Máme pár triček „navíc“, ale opravdu jen trička.

Děkuji za pochopení.


Hroch

Share