Stopař BŘEZEN 2019

March 07, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku třetího měsíce roku 2019, ten leden i únor utekly jako voda. Z naší Aničky se těšíme již půl roku. Byla s námi na horách, spolu s dalšími dětmi i našimi kamarády. Letošní zimní tábor hodnotím jako velmi úspěšný a vydařený. Takové počasí jsme snad ještě na horách neměli. Tak modré nebe bývá jen na pohlednicích z Alp. Sněhu na lyžování bylo také dost, prostě nádhera. Zatímco my jsme se rekreovali a užívali si, někteří byli pověřeni důležitými úkoly… Jinak již máme termín pro zimní tábor na rok 2020.

      V minulém Stopaři jste si možná všimli fotografie „velkých“ tomíků, kde měl maturitní šerpu Lukáš H. a bývalá členka Tereza M. Letos je čeká zkouška dospělosti – maturita. V pátek 11. ledna proběhl jejich maturitní ples. Lukáš sepsal „úvodní řeč“, a moc se mu povedla. Jejich maturitního plesu se zúčastnila i spousta jejich kamarádů, nejen z řad tomíků.

      Požádal jsem Lukáše H., zda by byl ochoten zajet v sobotu 23. února do Ústí nad Labem (se dvěma velkými krabicemi – kompletní oddílové účetnictví za roky 2017 a 2018) na kontrolu našeho hospodaření a hlavně vedení potřebné účetní dokumentace. Kontrolu prováděla revizní komise Asociace TOM. Lukáš si zaslouží velký dík. Ochotně vše obstaral. „Mlaďas, byl příjemnej s dobrým vystupováním“, tak jej pochválil do mejlu Tomek H. se kterým jsem potom konzultoval nejasnosti kolem vedení účetnictví. Ale obstáli jsme, což je hlavní.

      Doufám, že ti, kteří platí členské příspěvky pololetně, mají již „daně“ na druhé pololetí zaplaceny. Pokud nikoliv, prosím urychleně napravte. Děkuji.

Oddílové schůzky budou v březnu ještě převážně v tělocvičně, kde je dostatečný prostor na naše hry.

      Zítra se vydáváme do Opárna, do mlýna na tomíckou základnu. Je tam ještě nějaké místo volné. Jestli se přece jen rozhodnete jet, zavolejte nebo napište ve čtvrtek večer. Připravujeme Velikonoční výpravu do Sloupu. Tentokrát opravdu na celé Velikonoce (včetně pondělí). Během tohoto prodlouženého víkendu se chystáme navštívit Pekelné doly (doufám, že již budou po zimě otevřeny), kde se nachází pravé motorkářské doupě s hospodou. Připravujeme pro starší děti (14+) dvoudenní výpravu – přechod Lužických hor s nocováním v přírodě. Podrobnosti budou v dubnovém vydání Stopaře.

 

      Rakousko 2019 – máme ještě dvě místečka volná. Ještě stále si dopisujeme se zahraničními partnery kolem ubytování. Doufám, že vše vyřešíme do konce března, abychom mohli „rozjet“ přípravy. Skautská základna Zellhof je bohužel na náš termín již obsazena. Zálohu 1.000 korun prosím do konce dubna 2019.

 

      Letní tábor 2019 – základnou pro letní tábor bude Smrčná (u Světlé nad Sázavou), kde jsme pořádali letní tábor v letech 2011, 2012 a 2013. Termín letního tábora bude od neděle 28. července 2019 do neděle 11. srpna 2019. Mnozí tento „přelomový“ termín jistě uvítají (přelom červenec/srpen).

Přihlášky přednostně pro členy oddílu jsou k mání od 5. března, a budeme je vydávat do konce března. Potom volná místa nabídneme ostatním zájemcům. Zálohu 1.000 korun bude třeba uhradit do konce května 2019 nebo dle dohody.

 

      Letní táborová škola (LTŠ) 2019 – tentokrát „moravská“ se uskuteční na základně Polana (u Vsetína – Vsetínské vrchy) v termínu od 19. do 26. srpna 2019. Přihlášky na odkazu: http://lts.a-tom.cz/letni-taborove-skoly/jak-se-prihlasit

Cena LTŠ je 900 korun – tuto částku bychom zaplatili z oddílových zdrojů, vy si uhradíte dopravu. Podrobnosti na stránkách Asociace TOM.

 

Zimní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku je ve dvou způsobech sportování – plavání (v bazénu) a lyžování na běžkách (už není tak aktuální). Plavání: uplavat vzdálenost 10 kilometrů. Jedinou podmínkou je, že se musí zúčastnit VŽDY nejméně dva tomíci z oddílu. Platí do konce března 2019.

 

Jarní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Opět budou dva druhy sportování – jízda na kole a aktivní jízda na kanoi či na člunu (pádlování).

Jízda na kole: 100 kilometrů. Jízda na plavidle: 10 kilometrů. Opět platí pravidlo účasti VŽDY nejméně dvou členů oddílu. Platí do konce června 2019.

 

Přejeme všem pěkné jaro. Budete-li mít čas, zajeďte se podívat do Dobříně na sněženkové „koberce“, je to fakt nádherná podívaná.

                                                          Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.

 


Hroch

Share