Stopař BŘEZEN 2018

March 14, 2018

Stopař březen 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny ve třetím měsíci roku 2018. Leden uběhl neskutečně rychle. Únor sice nebyl měsíc hladu, asi jsme nikdo nijak nestrádali, ale zase bylo pěkně mrazivo. Už na to nejsme zvyklí v našich zeměpisných šířkách.

      Možná, že důležitou zprávou pro vás bude, že Velikonoční výprava do Opárenského mlýna, bude částečně „pracovní“. Nabídl jsem ústředí, že bychom mohli ve mlýně „něco udělat“ na oplátku za materiálovou dotaci, kterou máme přislíbenu. Žádal jsem o finance na nákup nových dělitelných dřevěných tyčí pro naše týpí. Staré už jsou nekompletní a docela polámané (po více jak 10 letech).

Přibalte si do batohu pracovní oděv a pracovní rukavice – většinou se dělá a nosí dříví do dřevníku. Budeme těmto pracovním činnostem věnovat čtvrtek a pátek. Doufám, že vás to od účasti na výpravě nijak neodradí.

      Dostali jsme velmi zajímavou nabídku. Tatínek Haničky si koupil RETRO autobus Karosa (z roku 1986) a nabízí nám svezení na některých nejen víkendových akcích oddílu. To je úplně úžasné. Určitě se na některé domluvíme.

Ještě musíme domluvit některé právní úkony potřebné a nutné pro obě strany.

      Záměr MÚ o pronájmu prostor bývalé sauny již „visí“ na úřední desce města, a pokud nikdo nevznese námitek, tak by se mohla během měsíce dubna uzavřít smlouva o pronájmu a stěhování klubovny by mohlo začít. To je ale můj názor. Jak rychle se ale „ledy pohnou“, to nikdo neví. Přemýšlejte o názvu naší nové klubovny – vítězný návrh odměníme.

    Členské příspěvky 2017/2018: jen připomínám, že je třeba doplatit členské příspěvky za druhé pololetí roku – platí pro ty, kteří platí pololetně.

Náš účet: 0102893313/0300.

      Zimní tábor 2018: velmi vydařená a úspěšná akce. Více se můžete dočíst ve zvláštním článku tohoto vydání Stopaře.

      Zimní tábor 2019: již nyní připravujeme další zimní tábor. Termín je třeba zamluvit s ročním předstihem. Máme od majitelů chaty několik novinek, které nejsou přívětivé – nicméně musíme je respektovat. Asi nejzávažnější zprávou je celkové zdražení pronájmu objektu. Dělá to padesát korun za osobu a noc, což celkově vychází zdražení o 350 korun za poukaz. Nově se již nebude pronajímat dolní apartmán, což pro nás znamená snížení kapacity objektu. První zálohu také bude nutno uhradit do konce dubna (díky dobrým vztahům my můžeme zaplatit až po prázdninách – do konce září). Dobře si rozmyslete účast na tomto zimním táboře, který je určen pro starší děti (13+), z důvodu hlídání dětí na sjezdovce. Mladší pouze v doprovodu alespoň jednoho z rodičů. Přednost mají členové oddílu. Jelikož se nám letos docela osvědčila vlastní doprava všech účastníků, sejdeme se opět až na parkovišti nad chatou. Promyslete si tedy svou účast na dalším zimním táboře pro příští rok a včas nám dejte vědět. Přihláška je závazná až po zaplacení zálohy minimálně 500 korun (do konce září 1.000 korun).

Termín konání zimního tábora: od 16. února 2019 do 23. února 2019.

      Letní tábor 2018: POZOR. Již během měsíce března začneme s rozdáváním přihlášek na letošní letní tábor. Ještě jednou uvádím, že bude od 11. 8. do 25. 8. 2018 opět na základně OSŽ Skanska KROUNKA u Skutče. Cena tábora zůstává stejná jako v loňském roce: dítě TOM 3.800 korun, dítě „cizí“ 4.200 korun, instruktor 2.900 korun (absolvent INKU 2016 nebo 2018). Vedoucí 1.900 korun.

Zálohu budeme chtít do konce dubna 2018 (minimálně 1.000 korun). Platit lze převodem na oddílový účet nebo hotově (na příjmový doklad). Můžeme vypsat fakturu nebo doklad pro získání příspěvku od zaměstnavatele či jiné organizace. Pro lepší komunikaci si prosím sami připravte text potvrzení, který já vám poté potvrdím na oddílovém hlavičkovém papíru. Děkuji za pochopení.

A nyní zpráva, která vás zajímá asi nejvíc…letošní celotáborová hra se bude jmenovat „Zlatá horečka na Klondiku“.

      Akce 4 + 1 ZDARMA proběhne opět i letošním rokem. Zúčastníte-li se akcí oddílu během víkendů v lednu, březnu, dubnu a květnu, tak máte červnovou výpravu na Hrádek zcela ZDARMA (a ještě s nějakým bonusem). Jelikož byla akce v Českém krasu přesunuta na duben, můžete si dokonce vybrat, kterých ze čtyř akcí se zúčastníte, abyste, měli Hrádek ZDARMA.

      INKU 2018 – se koná v termínu od 4. – 8. května 2018 opět na základně Asociace TOM, POLANA ve Vsetínských vrších. Začátek akce je v 18:00 na místě, ukončení ve 14 hodin (nebo dříve dle odjezdu vlaku). Je určeno pro děti starší 15 let. Pojedete sami vlakem (přestup Praha a Vsetín). Vy, patnáctiletí, si rozmyslete, zda byste měli zájem se kurzu zúčastnit. Kurzovné (400 korun) za vás uhradíme. Lákavá je i možná sleva poukazu na letní tábor, včetně dalších „instruktorských“ výhod. Rozmyslete se, do poloviny března bychom měli odeslat přihlášky. Vy, patnáctiletí, hlaste se na schůzkách!!!

      HOŘCOVÁ VÝZVA – ještě jednou na březnových schůzkách probereme podmínky „Hořcové výzvy“ a potom zájemce zaregistrujeme a přihlásíme. Není to nijak povinné. Většinu úkolů budeme plnit společně na schůzkách či našich výpravách. Některé úkoly budete plnit sami doma – pod dozorem rodičů. Určitě se přihlásíme jako oddíl, ale pro jednotlivce to je jistě skvělá VÝZVA. Další podrobnosti na nejbližší schůzce!!! Už se VÝZVA blíží.

      Přeji pěkný – snad už jarní březen, plný sluníčka a jarního ovzduší a ať nám všem vše vychází podle našich plánů…

     

Vratislav Florián HROCH, vedoucí oddílu


Hroch

Share