Stopař Říjen 2021

November 03, 2021

Stopř říjen 2021


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Zdravím vás všechny na začátku měsíce října klubového roku 2021/2022. Právě v těchto dnech si připomínáme 35. výročí založení našeho turistického oddílu. Měsíc říjen je poměrně nabitý akcemi, tudíž malá oslava našeho výročí proběhne v klubovně během listopadu. Vystavíme zde i ty nejstarší oddílové kroniky a připravujeme vydání mimořádného vydání časopisu Stopař, ve kterém bude popsána celá historie oddílu včetně seznamu členů a našich článků, které byly otištěny nejen v Tomíkovi. Věřím, že vše vyjde a výroční almanach vyjde.

Prokázání negativního testu na COVID19 – v pondělí 27. září bylo vládou schváleno „další“ rozvolnění. Platí pro školní akce a dětské neměnné kolektivy pro školní i mimoškolní volnočasové a rekreační akce pro skupiny více jak 20 lidí. Tak na schůzky a jednodenní akce NENÍ potřeba žádný test ani čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Na vícedenní akce (při účastí více jak 20 osob) je stále potřeba TEST na Covid19, stačí antigenní, provedený v testovacím centru nebo přímo na místě před vedoucím. Vím, že to budou další komplikace nebo výdaje, ale taková jsou platná pravidla. Děkuji za pochopení.

Jarní prázdniny 2022 – možná už taky víte, že „letošní“ jarní prázdniny budou ještě později…a sice až třetí březnový týden. Nikdo nám nezaručí, že ještě bude na horách sníh, ale přesto se na hory vypravíme. Nabízíme týdenní pobyt i vám. Termín: od soboty 12. 3. 20200 do soboty 19. 3. 2022

Místo: Chata U Lanovky, ski areál Rejdice, Jizerské hory.

Doprava: vlastní. Ubytování: ve dvou až čtyřlůžkových pokojích. Strava: ano.

Děti bez rodičů: 13 + (tedy starší 13 let), jinak možný pobyt s rodiči.

Cena: 3.200,- korun (děti do 15 let), 3.500,- korun (ostatní starší 15 let).

Členové oddílu (do 18 let) mají slevu 300- korun, v ceně je ubytování, strava, pitný režim a rekreační poplatek obci Kořenov.

Přihlášky do konce měsíce října se zálohou 1.000,- korun za osobu.

Členské příspěvky 2021/2022 budou opět ve stejné výši jako v předchozích letech. Pro děti a instruktory budou ve výši 1.000 korun. Vedoucí budou platit příspěvky ve výši 600 korun. Možno platit i pololetně, první pololetí do 31. 10. 2021 a druhé pololetí do 28. 2. 2022. Upřednostňujeme platbu na účet oddílu:

0102893313/0300. Možno platit i hotově proti vystavení příjmovému dokladu.

Členové oddílu mají zajištěno předplatné Stopaře a slevy na zimní a letní tábory, přednostní účast na oddílové akce a úrazové pojištění na oddílových akcích.

Chyť je všechny – akce, která bude ukončena, platí do konce října 2021. Pro vyhodnocení budeme potřebovat vyplněné Lovecké karty, které si nezapomeňte podepsat. Pokud si je budete chtít nechat, bude nám stačit kopie Lovecké karty, stačí, když si ji doma okopírujete. Pošlete naskenované na oddílový email tom19029@seznam.cz kdykoliv budete mít „hotovo“. Vyhodnotíme všechny, kteří budou mít „chyceno“ alespoň 40 vrcholů Českého Středohoří nebo 30.000 výškových metrů nad mořem (součet nadmořských výšek navštívených vrcholů). Odměny budeme vydávat průběžně hned po odevzdání a přepočítání Lovecké karty. Nejpozději na první listopadové schůzce.

Zálohy z roku 2020, byly vráceny nebo využity na následující nebo právě uskutečněné akce. Myslím, že v tuto chvíli již nemáme žádné „resty“. Zálohy vybrané na „říjnový“ Sloup jsou evidovány. Pokud si někdo myslíte, že je tomu jinak, prosím za upozornění. Děkuji za pochopení.

Výkazy práce (a pomocné domácí práce), byly rozdány dětem (zkušebně) již v září. Zapisujte tam dětem známky (i ty špatné), pomoc doma, třídění odpadů, přečtené knížky a podobně. Většinou poslední schůzku v měsíci (nebo pak první schůzku v měsíci) Výkazy vybereme a se Stopařem obdrží děti další Výkaz na nový měsíc. Po vyhodnocení bude dětem vyplacena odměna v „babkách“, což je oddílová měna. Za nastřádané babky bude možno si na konci klubového roku „koupit“ odměnu.

Brigáda na chalupě Asociace TOM „Opárenský mlýn“. Vyslanci našeho oddílu, silní muži, se zúčastnili ve dvou dnech řezání a štípání dříví v Opárně. První den (15. 9.) nás pracovalo pět: Hroch, Michal Dytrych, Michal Pomykacz, Kuba Florián a Lukáš Hodek. Doslova jsme odrovnali motorovou pilu. Nechali jsme udělat servis a nabroušení řetězu pro druhý pracovní den (27. 9.). To jsme přijeli čtyři: Hroch, Michal Dytrych, Michal Pomykacz a Tomáš Bíba. Všichni jsme pracovali „pro dobrý pocit“, za dopravu a za stravu (což představoval fakt chutný oběd v Černodolském mlýně). Děkuji všem chlapcům za pomoc a skvěle odvedenou práci. V Opárenském mlýně bude v zimě dost dřeva na topení.

Nová kamna do klubovny, která nám byla Radou města schválena, stále ještě nemáme. Vše je ale, údajně, na dobré cestě. Asi už začala výroba objednaných kamen. Věřím, že než uděláme v klubovně nějakou akci (Haloween), budou už nová kamna na svém místě a plně funkční.

Fotografie z letního tábora jsou ke stažení na vyžádání odkazu, který vám ochotně zašle Jíťa, nebo ostatní vedoucí (si myslím). Na táborovém filmu se pracuje, mimořádné vydání Stopaře k letnímu táboru dostanete nejspíš na konci měsíce října. Snad jsem na nic nezapomněl. Doufám, že si z nabízených akcí některé vyberete a zúčastníte se. O výletech pro rodiče a děti můžete informovat a pozvat na ně i své kamarády. Přihlášky přijímáme do naplnění kapacity autobusu (Šestajovice a Kutná Hora). I pro ně platí nabízená cena 100 korun. Tak pěkný říjen nám všem.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share