Stopař ŘÍJEN 2020

October 04, 2020

Stopař ŘÍJEN 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Je tady definitivní konec léta. Údajně šlo o nejdeštivější a nejchladnější prázdniny za posledních deset let. No, nevím, mě bylo tedy dost teplo. Září bylo celkem bohaté na akce, které jsme si pro vás připravili. Jak jste se účastnili, je, ale věc druhá. Nevadí, asi přispěla i nová vlna korona virové epidemie, která se zvolna vrací mezi nás. Doufáme, že nám nic nezhatí naše plány.

      Vkládám sem ještě jeden odstavec…nějak se nápadně opakuje situace z jara letošního roku. Ze dne na den byly zakázány všechny volno časové aktivity. Mluví se o omezení 10 – 20 osob. Museli bychom zavést na schůzky a naše akce elektronické přihlašování, když ani tak si to neumím představit. Elektronické přihlašování na schůzky zatím zavádět NEBUDEME (počkáme následujících čtrnáct dní). Sledujte zprávy v televizi a hlavně potom na našich internetových stránkách (nebo facebooku). Budeme se snažit o udržení oddílové činnosti, včetně výletů a víkendových akcí.

      Ale hezky popořádku. Již na první schůzce jsme mohli přivítat do našich řad hned tři nové adeptky (děvčata) na nové členky oddílu – Ivušku M., Kačenku P. a Aničku T. Další týden k nim přibyl konečně taky jeden kluk – Martínek B. To je paráda, Vítáme je mezi námi.

      Hned první víkend v září proběhla výprava s tajným cílem. Omlouvám se za časový pres, ve kterém jste museli akci domluvit, nastudovat, zabalit si věci na víkend a vyrazit. Služby vedoucích skupin zajistili Hoďas a Emča, nakonec jeli společně – nechali ale děti pracovat a vymýšlet cestu a jednat s dospěláky při plnění úkolů. Tajného výletu se zúčastnila samá děvčata, což je na jednu stranu super, ale na druhé straně zůstali chlapci trochu zahanbeni. Uvidíme příště. Moje reportáž z této akce je na jiném místě Stopaře. Jinak cílem výletu byl Hrádek.

     Ve čtvrtek 10. září, po schůzce, vyrazila většina vedoucích našeho oddílu, spolu s dalšími přáteli do hlavního města, do Divadla Na Fidlovačce, na komedii Jeptišky. Byla to skvělá komedie a dost jsme se všichni pobavili. Michal získal od jeptišek (hereček) „cestovního Ježíška“, což se mu bude jistě hodit.

      V pátek 11. září jsme byli v JUMP aréně v Ústí nad Labem. Velmi vydařená akce. Věřím, že z účastníků nikdo nelitoval, že se zúčastnil. Více se dočtete na jiném místě v tomto Stopaři.

      V sobotu 12. září si Michal D. „rozbalil“ svůj narozeninový dárek, na kterém se podíleli skoro všichni kolegové vedoucí a Michalovi kamarádi. Byl to tandemový seskok padákem z výšky tří kilometrů. Událo se to nad letištěm v Mladé Boleslavi za asistence instruktora Roberta, který pracuje rovněž jako policista v Praze (ale na policejním prezídiu…). Viděli jsme už video ze seskoku a Michal souhlasil, že jej můžeme pustit na některé tomícké akci. Můžete se těšit, je to fakt pěkný. Michal říkal, že to byl super zážitek.

      Jíťa objednala soupravy pro „indiánskou hru“ LACROSS, které konečně ve čtvrtek 17. září dorazily na naší adresu. Již se snažíme hrát tuto jistě skvělou hru na našich oddílových schůzkách – a zatím to dětem i docela jde. Není to ještě na nějaký větší turnaj, ale chytit a odpálit míček již zvládneme.

 

Členské příspěvky 2020/2021 budou opět ve výši 1.000,- korun na klubový rok (možno platit i pololetně – hotově nebo na oddílový účet 0102893313/0300). Platí pro děti mladší 18 let. Pro vedoucí budou příspěvky 600,- korun. Polovinu prosíme zaplatit do konce roku 2020, zbytek do konce února 2021.

 

Zimní tábor 2021 – kapacita chaty je naplněna, přihlášení myslete na zaplacení zálohy 1.000,- korun/za osobu do 15. října 2020. Neb musíme zaplatit zálohu na pronájem chalupy v Rejdicích. Pojedeme opět do Rejdic, Chata U Lanovky, ski areál Rejdice, domácí kuchyně, vaříme si sami, chalupu máme sami pro sebe, jen asi 50 metrů od sjezdovky.

Termín: od soboty 27. února 2021 do soboty 6. března 2021.

Cena: 3.200,- korun pro děti do 15 let, starší a dospělí 3.500,- korun (členové oddílu mladší 18 let mají slevu 300 korun z uvedené částky).

V ceně je ubytování (včetně povlečení), energie, rekreační poplatek a strava.

Zálohu spolu s přihláškami prosím do konce října 2020. Zatím máme volno.

 

Poslední víkend v září jsme strávili na tomícké chalupě v Janově nad Nisou. Po nečekaných peripetiích nás do Janova vyrazilo jen patnáct – opravdu to zdravé jádro oddílu, jen ti, kteří nevynechají ani jednu nejen víkendovou akci. Pokud nastane nějaké omezení s počtem účastníků osob na volno časových aktivitách, budou mít tyto děti samozřejmě přednost před těmi, kteří se účastní „jen někdy“.

 

Sledujte aktuality na našich stránkách, dobře víme, že s víkendovou akcí ve Sloupu – Hořcová výzva, je to stejně „nahnuté“ jako s podzimními prázdninami, nebo s jednodenními výlety – Plzeň či Čestlice. Doufám, že jsem vás neodradil od účasti na oddílových akcích, ale sami dobře víte, že otázkou času je opětovné uzavření škol a výuka doma na počítačích.

Přeji nám i vám krásný podzim – a snad ne tak chladný a deštivý, jako byl teď zrovna ten poslední víkend, kdy jsme byli v Janově.

 

Vratislav Florián, Hroch, vedoucí oddílu

 

P.S. Aktualita z neděle 4. října 2020 – zatím NEBUDEME zavádět přihlašování na schůzky. Přijďte klidně všichni, budeme stejně venku na pozemku klubovny a v nejbližším okolí. Patrně proběhne hra v okolí bažantnice. Sledujete aktuality, během pondělí či úterý se rozhodne, zda proběhne plánovaná víkendová výprava do Sloupu pro účastníky letošní Hořcové výzvy.

 

Vratislav Florián, Hroch 


Hroch

Share