Stopař ŘÍJEN 2019

October 02, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku října, po definitivním nástupu podzimu, kdy počasí je už opravdu sychravé, listí padá ze stromů a brzy se stmívá. Již na konci září jsme zahájili zimní sezónu otužování v Labi. Účastní se (zatím) Káťa M., Michal D. a Hroch…přidáte se taky? Chodíme (tedy snažíme se chodit) alespoň dvakrát týdně. Vyvrcholením potom bude vánoční koupání.

Ve Stopaři se tentokrát dočtete o účasti našich členů na budapešťském půl maratónu či o výstupu na nejvyšší horu Slovinska, na Triglav.

Od října začneme opět chodit do tělocvičny. Myslete na to, že jsou potřeba přezůvky se světlou podrážkou – nedělající černé pruhy na parketách.

Ve vedení schůzek se budeme opět střídat s kolegy oddíláky a s Jíťou.

Podzimní prázdniny strávíme ve Sloupu – je tam zatím nějaký problém na chalupě s kanalizací, ale věřím, že vše dobře dopadne. Kapacita základny je naplněna, další přihlášky již nepřijímáme.

 

      Oddílový časopis Stopař můžete psát i VY. Stačí, když dodáte vždy do konce kalendářního měsíce svůj článek či jiný příspěvek, byť i třeba doplněný fotografií. Svůj příspěvek můžete předat na schůzce či poslat na oddílový email tom19029@seznam.cz. V tomto vydání Stopaře si přečtěte článek od Hoďase a Bíbase z LTŠ. Další článek je od Verči H. o fotokurzu, který pořádala Asociace TOM a kterého se Veronika zúčastnila.

 

      Burza zapomenutých či nalezených věcí na táboře skončila. Všechno oblečení, které nám „zbylo“, stejně jako zapomenuté svršky v klubovně (které marně nabízíme už více jak půl roku) byly odevzdány do charitativních boxů.

 

      Členské příspěvky 2019/2020 jsou ve výši 1.000 korun na člena do 18 let, vedoucí platí 600 korun. Možno platit pololetně. Děkuji všem, kteří jste včas zaplatili. Možno zaplatit i na účet oddílu 0102893313/0300, variabilní symbol napište datum narození ve formátu DDMMRRR.

 

      Podzimní prázdniny ve Sloupu – kapacita objektu již naplněna, další zájemce již budu evidovat pouze jako náhradníky. Nezapomeňte na zaplacení zálohy 200 korun, jinak je vaše rezervace neplatná. Zálohu prosím nejpozději do čtvrtka 10. října 2019. Doplatek nám stačí v den odjezdu u autobusu.

 

      Zimní tábor Rejdice 2020 – je již také obsazen. Další zájemce již jen jako náhradníci. Zálohu ve výši 1.000 korun je třeba uhradit nejpozději do 15. října 2019 hotově nebo na účet oddílu. Doplatek do konce ledna 2020.

Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020. Doprava bude individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava.

     

      Celoroční oddílová (desková) hra – Zámky šíleného krále Ludvíka, které vlastně už ale říkáme „Šílené zámky“. Účelem hry je vybudovat si svůj zámek, pokud možno s co největším počtem místností. A na budování zámku jsou potřeba peníze. Ty je možné si vydělat na schůzkách či výpravách nebo jiných akcích oddílu. Noste peníze na schůzky i akce, ať vám můžeme vyplácet vždy odměny i na schůzkách či akcích bankovky vyšších nominálních hodnot.

Hrací dny proběhnou na vícedenních výpravách – první již ve Sloupu.

Oddílovou měnou pro tuto hru jsou „šílené franky“ – zkratka ŠF (bankovky vydané v nominální hodnotě  1.000,- / 5.000,- / 10.000,- / 100.000,- ŠF).

Za účast na schůzce dostanete VŽDY 1.000,- ŠF, dále za účast na výpravě či akci mimo schůzku VŽDY 2.000,- ŠF za každý den výpravy, byť třeba den jen poloviční. Bankovky budou vzadu orazítkované proti padělání.

Za soutěže družstev na schůzkách získáte také většinou „nějakou tu prémii“.

Za postavený zámek získáte určitý počet bodů, který se následně opět převede na oddílovou měnu. Není třeba vysvětlovat, že vyhrává družstvo s nejvyšším výdělkem. Jestli si dáte peníze dohromady nebo si je vždy rozdělíte, nechám již jen na vás. Každé družstvo povede instruktor nebo jeho zástupce.

 

      Letní tábor 2020 – již dnes máme domluvený a potvrzený termín pro letní tábor na příští rok. Bude to opět Smrčná (u Světlé nad Sázavou) v termínu od neděle 26. července do neděle 9. srpna 2020. Zapište si do diáře 2020.

 

      Doufám, že jsem napsal vše, co bylo potřeba. Měsíc říjen je také měsícem vyúčtování dotací. Meteorologové slibují pravé podzimní počasí, nic jiného jsme v říjnu asi nečekali. Připomeňte dětem, že od příští schůzky budeme již chodit do tělocvičny, tak přezůvky s sebou. Měsíc září jsme věnovali našim nováčkům – případným zájemcům o členství v našem oddílu, takže snad se již rozmysleli a můžeme s nimi počítat jako s našimi novými členy. Sledujte naše internetové stránky – budu se snažit je pravidelně aktualizovat. Budete – li mít nějaké dotazy, tak volejte kdykoliv, rádi vše zodpovíme. Mějte se hezky.

 

                                                                         Vratislav Florián, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share