Stopař ŘÍJEN 2018

October 04, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku října a vrátím se ještě k začátku září. První sms, která mi v poledne přišla od Michala: „Tak Anička už je mezi námi, vše je v pořádku. Kdybys chtěl vidět fotku, mrkni do rodiny na hangouts.“ To byla ta očekávaná událost dne, co dne, měsíce, možná i roku.  Ve čtvrtek 6. září v 11:40 se narodila Jítě a Michalovi dcera Anička .

„Ahoj, s radostí oznamujeme, že jsme se rozrostli o nového člena rodiny, princeznu Aničku. Narodila se dnes kolem poledne, váží 3,5 kg, měří 51 cm a má modré oči po mamince.“  Měl jsem slzy štěstí v očích. Jsem děda…

 

      Na první oddílové schůzce jsem již tuto novinku mohl sdělit našim tomíkům. Přivítali jsme mezi sebou nové tři malé kamarády: Tomáše H., Zděndu L. a Jáchyma C. Všichni tři mají v oddílu své starší sourozence. Na schůzce se objevili také bratři Honza a Šimon T. i, které již známe z letního tábora. Doufáme, že se všem bude u nás líbit a posílí naše řady nejen na schůzkách, ale také na výpravách do přírody. Na další schůzku přišel další nováček, Martínek T. – Marťas. Jeho sestra Káťa „to dotáhla“ v našem oddílu až na instruktorku – byla členkou od pěti do sedmnácti let.

Mám radost, že na schůzku dorazila většina mladších i starších dětí. Od října začne studium i našim vysokoškolákům. Dvacáté narozeniny (to to letí sakra) oslavil Adam J. (1. září), Radek Š. (12. září) a Káťa V. (18. září). V říjnu oslaví své osmnáctiny Tomá B. (6. října). Budeme mít dalšího plnoletého vedoucího. Začali jsme se s kolegy oddíláky střídat ve vedení schůzek. Patnáctiny oslaví 21. října Šomin – Šimon L.

 

      Výprava lodí do Hřenska se neuskutečnila z důvodu nízkého stavu vody v Labi, ale vyjeli jsme si kousek za hranice na skalní most Bastei. Foto z akce na titulní straně Stopaře, článek si přečtěte na jiném místě tohoto vydání.

 

      Členské příspěvky – pro rok 2018/2019 budou opět 1.000,- korun/rok.

Pro členy starší 18 let jsou členské příspěvky 600 korun.

Částku je možné zaplatit pololetně, I. pololetí do konce října 2018, II. pololetí potom do konce února 2019. Platit možno hotově na schůzkách nebo na náš účet 0102893313/0300 – variabilní symbol = datum narození DDMMRRRR.

Zaplacením členských příspěvků jste řádným členem oddílu, máte předplacený oddílový časopis, Stopař. Máte nárok v roce 2019 na slevu na zimní tábor 300 korun a na slevu na letní tábor 400 korun. Můžete se zúčastnit všech oddílových akcí přednostně před nečleny oddílu. Jste pojištěni v případě úrazu.

 

GDPR (General Data Protection Regulation), což je, jak nám naše tomícké ústředí vysvětluje, obecné nařízení na ochranu osobních údajů, které nabylo platnosti 25. května 2018. Nedochází k žádným velkým změnám. Radí nám:

Je nutné si hlídat, jaká data si o svých členech zjišťujete a jaké údaje uchováváte a hlavně, kdo má k datům přístup. Jak s nimi nakládáte a jak je archivujete.

Jedním z nástrojů, jak dodržet pravidla GDPR, je souhlas se zpracováním osobních údajů, který vám člen oddílu (starší 18 ti let) či u dítěte jeho zákonný zástupce (rodič) dá. Takový souhlas se může podepsat v rámci přihlášky nebo na samostatném formuláři svým podpisem stvrdí člen již zaběhnutý. U nezletilých dává souhlas samozřejmě jeho zákonný zástupce.

Přílohou vydání Stopaře v září byly „nové přihlášky do oddílu“, které si prosím pročtěte, potom podepište a postupně odevzdejte pro založení do oddílových písemností. Přihlášky a souhlasy se nám postupně již vrací od vás podepsané – děkuji všem rodičům za důvěru a pochopení.

 

      Podzimní prázdniny na skautské chatě Seleška v Lužických horách. Opět připomínám, že kapacita objektu je omezena, proto se nezapomeňte včas přihlásit. Očekáváme zde premiéru táborového filmu včetně mimořádného čísla oddílového časopisu Stopař věnovaný právě letnímu táboru.

 

      Zimní tábor 2019 – bude od soboty 16. února do soboty 23. února 2019 na Chatě U Lanovky ve ski areálu Rejdice. Přihlášky jsou již uzavřeny (máme ještě tedy volných opravdu jen pár míst). Do 15. října prosím o zálohu 1.000,- korun za osobu. Děkuji za pochopení.

 

      Jarní víkend v opárenském mlýně (8. – 10. března 2019) – potvrzeno.

 

      Velikonoce ve Sloupu v Čechách (18. – 22. dubna 2019) – potvrzeno.

 

      Rakousko 2019 – chata Stüdlhütte (2.801 m.n.m.) – akce pro (zdatné) juniory našeho oddílu, kterou na květen připravujeme. Pojede se minibusem s panem Jirmanem, jinak všechny věci v batohu na zádech. Vyjíždět se bude patrně ve čtvrtek 16. 5. nebo v pátek 17. 5 a návrat v neděli 17. 5. 2019.

Cena předběžně 1.500 korun (doprava, ubytování). Zkoumáme váš zájem o tuto akci…můžete si „rezervovat“ jedno z 15 místeček.

 

      Víkend na Kubrychtově boudě v Českém krasu (7. – 9. června 2019)

Termín potvrzen a rezervován. Zapište si do kalendáře.

 

Oddílová výzva – podzimní, zimní, jarní – pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Podrobnosti v každém vydání Stopaře. V říjnu se vydáme na výlet do Chomutova, tam moc kilometrů nenasbíráme, Seleška je proto velkou nadějí. Navíc ještě v listopadu vystoupáme na Hazmburk a snad „to zachráníme“ na lovosické Vánočce v prosinci.

      Přeji nám i vám alespoň na Selešku pěkné a slunečné počasí, které sice není v říjnu tak obvyklé, ale někdy se přece jen vyjasní. Pěkný podzim a těším se na setkání nejen na oddílových schůzkách.

 

                                   Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share