Stopař ŘÍJEN 2017

November 26, 2017

Stopař ŘÍJEN 2017


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku podzimu, V pátek 22. září ve 2:22 začal astronomický podzim. Ve čtvrtek před tím jsme byli (asi naposledy letos) na schůzce venku. Týden před tím bylo chladno a sychravo. No uvidíme, třeba to babí léto přece jen nakonec dorazí. Tak asi nedorazí…v posledních dnech se naopak objevily zprávy, že tažní ptáci – vlaštovky a špačci již odlétli do teplých krajin, myši se stahují z polí do stodol a na půdy a zvířata už mají zimní srst. Tak nevím – máme se taky chystat na zimu? Teploty mají spadnout k 10°C, což asi není v říjnu nic výjimečného. Sledujte předpovědi počasí a do Sloupu se vybavte řádným oblečením – zimní doplňky (rukavice, čepice).

      Konečně jsem dokončil výběr táborových fotografií a možná, že jste si je již i stáhli do svých počítačů. Soubor má přece jen kolem 5GB, skoro 900 fotek. Je ke stažení na našich oddílových stránkách. Heslo jistě uhodnete již sami – pokud ne, zavolejte nebo napište – rádi vám poradíme. Další výběr si již udělejte sami. Na „hudebním“ DVD video foto jich máme více jak 800 což je až dost (DVD má skoro 55 minut) Je opravdu těžké dělat výběr. Fotky z tábora fotili nejvíce Jíťa s Michalem Pomykaczovi – mají nejhezčí, dále Verča Hodková a Hroch. Na DVD jsou fotky od všech těchto lidiček. Děkuji vám všem za krásné fotky.

      Na podzimní prázdninovou akci ve Sloupu jste se začali přihlašovat již v půlce září, to je dobře. Ve Stopaři je uveden vždy ten „nejzašší“ (poslední) termín pro přihlášení – leč někdy už může být kapacita objektu naplněna a pak jsou přihlášky tím pádem uzavřeny. Žádná chalupa není „nafukovací“.

Vždy je to otázkou pro vědmu, kolik nás vlastně nakonec pojede… A ještě je potřeba svou přihlášku „stvrdit“ 200,- Kč zálohou (vracíme jen v případě náhlého onemocnění – jinak záloha propadá – donést do 12. října).

V pondělí 25. září byla kapacita sloupské základny naplněna – od tohoto dne je již OBSAZENO a dále bereme záznamy jen jako pro náhradníky. Opravdu není možné překračovat kapacitu základny a spát ve stanu už asi nejde.

      Ve Sloupu na podzimních prázdninách proběhne dlouho očekávaná premiéra filmu z letního tábora. Budete-li mít zájem, nahrajeme vám film na vaší vlastní „flešku“ přímo ve Sloupu. ALE…vezměte si „prázdnou“ (nejlépe novou) flešku (musí se na místě přeformátovat, aby šel nahrát větší soubor – loňský film měl skoro 7 GB – formátováním se všechna data smažou). Pro film i video foto vám postačí 16 GB fleška (cena do 300 korun). Děkuji za pochopení.

POZOR – do Sloupu odjíždíme až v 17 hodin z náměstí (sraz u kašny).

      Pokud jste se do Sloupu nedostali, netruchlete, uděláme společné promítání táborového filmu někdy v listopadu v klubovně na Husově náměstí. Sledujte si jen termín. Pravidla pro „flešku“ platí i pro vás. Nahrajeme i vám táborový film včetně fotografií. Není to povinné – pokud nechcete film, flešku nekupujte.

      Přihlášky na hory 2019 jsou již také uzavřeny. Máme ještě tedy několik míst, ale není třeba chalupu „napěchovat“ jako vloni třeba. Připomínám jen platbu zálohy do 15. října 2017 – do konce ledna druhou zálohu – do odjezdu zbytek. Tento rok nebudeme zajišťovat společnou dopravu – sejdeme se na místě. Podrobné informace dostanete v průběhu ledna 2019.

      Členské příspěvky 2017/2018 – činí 1.000,- korun (možno platit pololetně). Platit lze hotově na schůzkách či výpravách nebo převodem na oddílový účet:

0102893313/0300 a jako variabilní symbol uvádějte datum narození dítěte ve tvaru DDMMRRRR, pokud možno do poznámky i důvod platby, ať vím, za co jste platili. Děkuji za pochopení.

Na oddílový účet je možné platit všechny oddílové platby, včetně příspěvků na akce či výlety. Samozřejmě i zálohové platby. Uvádějte vždy určení platby.

      V neděli v ranních hodinách se šťastně vrátila naše oddílová expedice, která uskutečnila přechod Malé Fatry. Deset odvážlivců pod vedením Jíti a Michala P. se vypravilo ve čtvrtek časně ráno vlakem směr Praha a Žilina. Povídání o této vskutku výjimečné akci si pro vás připravila Jíťa. Výpravy se zúčastnili: Kuba F., Káťa V., Emča F., Tomáš B., Lukáš H. a ze „starých psů“ Michal D., Lukáš P. a Aleš P. Mnozí si opravdu „sáhli na dno svých sil“, akce byla náročná, ale podle fotek neztráceli účastníci výpravy smysl pro humor. Měli jste opravdu „exkluzivní“ počasí. Těším se na posezení a vyprávění – třeba ve Sloupu – o této skvělé akci. Máte můj obdiv a uznání (budete souhlasit se mnou, až uvidíte výškové profily trasy).

Taková akce si jistě zaslouží udělat fotoknihu do oddílového archívu.

Foto dole na této stránce – Velký Kriváň 1703 m.n.m.

      Zimní tábor 2019 – přihlášky jsou uzavřeny – kapacita objektu je naplněna.

Další případné zájemce budu evidovat jako náhradníky. Připomínám, že je třeba uhradit zálohu 1.000,- korun za osobu do 15. října 2017 (musíme rovněž uhradit zálohu za Chatu U Lanovky). Děkuji za pochopení.

      Tak snad jsem na nic nezapomněl, přeji nám i vám příjemný podzim.

                                                       Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu

 

 

     

 

Veľký Kriváň

Hroch

Share