Stopař ČERVENEC/SRPEN 2020

August 31, 2020


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Je sobota večer, za pár minut začíná astronomické léto, venku snad dnes odpoledne skončilo období dešťů (pršelo téměř tři dny), zdravím vás všechny téměř na začátku letních prázdnin. Máme za sebou další klubový rok, tentokrát úplně jiný než v minulých letech. Skoro tří měsíční přestávka nejen v činnosti spolků, ale i ve školách, na úřadech či v obchodech. Všechno se vlastně teprve „normalizuje“, sami vidíte, že někteří naši kamarádi zatím ani na schůzky nechodí, ba ani na tábor nepojedou. Nebudeme proto ani vyhodnocovat letošní docházkovou soutěž. Na schůzkách se scházíme stále venku, je to jistě lepší než někde v uzavřených prostorách. Předminulý víkend jsme pro vás připravili „Půlvíkend v klubovně“ s přespáním ve stanu či v týpý nebo jen pod širákem. Jíťa si připravila novou speciální techniku pro rukodělnou činnost – Pouring, což je jakési rozlívání barev na plátno. Údajně se výtvory povedou všem, což byla pravda. Děti si odnesly moc pěkné výtvory. Zapůjčili jsme pro vás čtyři paddleboardy na páteční odpoledne a pak sobotní dopoledne. Díky dotaci z ústředí tomíků si ještě letos dvě taková „žlutá prkna“ pořídíme. Vyzkoušeli jsme si „Magnet fishing“, což je lovení předmětů ze dna Labe pomocí silného magnetu. Celkově moc pěkná a vydařená akce. Podrobněji dnes ve Stopaři.

 

      Letní tábor – hlásím, že máme plně OBSAZENO, nakonec jsme mohli vzít všechny zájemce. Dokonce máme i pár náhradníků, které jsme zatím odmítli. Veškeré informace a také všechny tiskoviny byly rozeslány na vaše emaily v pondělí 15. června, přesto, že jsme ani ještě neměli potvrzenou smlouvu od majitele základny. Ale už je vše v pořádku – smlouva dorazila již v úterý, to bylo 16. června a hned následující den jsme zaplatili i zálohu. Nic se už měnit nebude. Příjezd na základnu máme mít až na osmnáctou hodinu. Věnujte tedy prosím, zvýšenou pozornost zdravotnímu posudku a bezinfekčnosti – letos očekáváme, že případná kontrola z KHES bude obzvláště důkladná.

Bílá trička už nebudeme objednávat hromadně (některé velikosti triček, která dodal výrobce, neseděly, což bylo potom nemilé).

 

      Hořcová výzva 2020 – už je tady chystaná výprava se Standou Preisem, který má přezdívku Permon. Akce proběhne ve Sloupu na začátku října. Termín už jsme vymysleli a rezervovali. Doufám, že se zúčastníte – je to vaše odměna. Sami jste si jí vybrali. Akce je pro účastníky Hořcové výzvy za symbolických 100 korun (nutno zaplatit včas jako zálohu do 24. 9.). Více podrobností potom ve Stopaři v září 2020. V ceně je ubytování, doprava, strava a program.

 

      Celoroční oddílová hra „Šílené zámky“ bude hrána na víkendové výpravě v Janově nad Nisou v září 2020 a definitivně dohrána o podzimních prázdninách ve Sloupu v Čechách v říjnu 2020kde proběhne dražba zajímavých odměn.

Tedy zatím to tak mám v plánu…nebudeme zatím ale předbíhat.

       Dobrý skutek – vyslyšeli jsme prosbu roztockého tomíckého oddílu a na celé prázdniny jim zapůjčili naše týpý včetně liningu. Stanovou plachtu jsem sundal v pondělí dopoledne, naštěstí než začalo pršet. Tyče sundáme patrně ve čtvrtek, až doschnou po období dešťů. Týpý nám roztočtí vrátí koncem srpna.

 

      Nové PADDLEBOARDY – díky materiálové dotaci jsme zakoupili pro náš oddíl dvě nová „prkna“ paddleboardy – typ ADULT board.  Každý za 10.750,- korun, celkem to bylo za 21.500 korun. V ceně každého bylo ještě rozebíratelné pádlo, pumpa a batoh pro dopravu. Na nákup materiálu jsme dostali dotaci od Asociace TOM ve výši 14.000,- korun. Zbytek byly oddílové prostředky.    

 

      Jednodenní zábavné odpoledne v klubovně proběhne někdy v červenci. Pokud budete doma, byli bychom rádi, kdybyste přišli. Jedná se o projekt, který vyhlásilo MŠMT (asi zkušebně) a náš oddíl byl „vybrán“ pro realizaci plánu. Bude to zábavnou formou jakási „škola hrou“. Samozřejmě využijeme některé nové způsoby sportovního vyžití (trampolína, paddleboardy, kanoe, sleck line a podobně). Vše je ZDARMA, bez jakéhokoliv poplatku.

V úvahu připadá pondělí 13. 7. nebo čtvrtek 16. 7. 2020 (bude na internetu).

 

      Sledujte naše internetové stránky – s aktuálními změnami či zprávami o dalších připravovaných akcích či mimořádných výpravách.

 

      Domalovávání vlastních plecháčků na pití si pro vás připravila Jíťa na minulé deštivé schůzce. Měli jste možnost si (zdarma) malbou vyzdobit vlastní plecháček, zrovna třeba na tábor. Malba se musí ještě vypálit kvůli stálosti.

 

      Přejeme vám skvělé prázdniny a těšíme se na setkání ne letním táboře, nejpozději potom na schůzkách v září po prázdninách. Vašim rodičům děkujeme za spolupráci v klubovém roce 2019/2020 a přejeme krásnou letní dovolenou.

 

                   Vratislav Florián, vedoucí oddílu TOM19029 Klubu lesní moudrosti


Hroch

Share