Stopař ČERVENEC - SRPEN 2019

October 02, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na konci měsíce června, kdy končí další klubový rok. Myslím, že vydařený. Máme další popsané tři kroniky plné fotografií z našich akcí. Zítra je poslední školní den, dostanete vysvědčení a potom vám začínají dva měsíce prázdnin. S většinou z vás se setkáme na letním táboře ve Smrčné. Tamní základnu velmi dobře známe, byli jsme ta už třikrát, naposledy v roce 2013. Je to opravdu překrásné místo na břehu řeky Sázavy a nedaleko je pěkný les na naše hry. A po táboře jedou Lukáš s Tomášem ještě na LTŠ (což je letní táborová škola, tentokrát moravská), kterou pořádá Asociace TOM pod vedením vedoucích (Hopa a Youriho) z TOM Zlaté šípy z Valašského Meziříčí. LTŠ se koná na Polaně ve Vsetínských vrších.

      V červnu jsme strávili víkend na Kubrychtově boudě v CHKO Český kras. A opět si zahráli „oblíbenou hru“ na hledání klíčů…více ve článku ve Stopaři.

Navštívili jsme park MIRAKULUM v Milovicích v rámci projektu NM2019 (neorganizovaná mládež), což je opravdu dost pěkné místo, kde se dá strávit celý den. Já musel bohužel do práce na noční směnu, tak jsme odjížděli dříve. 

      Minulý víkend jsme byli s Kubou na jeho první samostatné službě na Hrádku. Jeli jsme jen sami, v pátek tam měl Kuba kamarády a v sobotu jen mě a Michala D. Tako moc príma víkend, takový odpočinkový.

 

      Letní tábor 2019 – všechny tiskoviny jste již obdrželi POUZE elektronicky. Na vás je si vše potřebné vytisknout. Zdravotní posudek platí NOVĚ dva roky, tudíž je zde možnost na požádání vložit k přihlášce posudek z loňska. Nebudu přikládat loňské posudky automaticky. Cena tábora zůstává stejná jako vloni, tedy 4.200,- korun (členové oddílu mají slevu 400 Kč., cena tedy 3.800,- korun). Doplatek do konce června 2019 nebo dle dohody či splatnosti faktury.

Na požádání vystavíme fakturu či jiný doklad pro získání příspěvku od vašeho zaměstnavatele. Stačí zaslat fakturační údaje.

Věnujte prosím náležitou pozornost výrobě táborového obleku – pláštíku, který opravdu dotváří to pravé kouzlo táborové hry.

 

      Zimní tábor 2020 – pro mnohé z vás je jistě předčasné bavit se před létem o zimním táboru, který bude až po novém roce. My máme však již od února 2019 rezervovaný termín pro zimní tábor 2020. Do konce října budou již po nás chtít první zálohu. Promyslete si svou účast a určitě nám dejte vědět. Našim stálým účastníkům držíme místo do konce srpna 2019, potom začneme obsazovat místa podle pořadí došlých přihlášek. Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020.

 

Jarní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Platí od 1. dubna 2019 do 30. června 2019. Byla již uzavřena. Plavidlo jsme splnili, jezdili jsme nejvíce na oddílových schůzkách, jízda na kole se nám splnit nepodařila. Máme ale „TAJNÉ“ informace, že v roce 2020 bude vyhlášen druhý ročník Hořcové výzvy. Vše se ale dozvíme nejspíš až po novém roce. Těšme se.

      Přejeme všem našim členům krásné a dobrodružné prázdniny, všem našim rodičům děkuji za důvěru, se kterou nám svěřujete vaše děti a přeji i vám báječnou dovolenou ať již někde u moře nebo v našich končinách. Děkuji také celému kolektivu vedoucích našeho oddílu za pomoc a spolupráci, bez čehož si již naší činnost nedovedu představit. Všichni naši vedoucí pracují v oddíle bez nároku na jakoukoliv odměnu, s nadšení a elánem.

 

                                                          Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu

 


Hroch

Share