Stopař ČERVEN

June 13, 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku měsíce června 2018. Parné letní dny lákají ven, schůzky oddílu již probíhají u naší nové klubovny. Již jsme skončili chodit tam společně, snad již všichni trefí a malé děti patrně přivezete. Podívejte se ale občas na naše internetové stránky, kdyby byla třeba nějaká změna.

 

      Na úvod jedna novinka – naší kamarádce a dlouholeté člence oddílu Adéle N., za svobodna S. se v úterý 22. května 2018 narodila dcera Amálka, kterou možná za pár let přivítáme i mezi tomíkama.

 

      Důležitou zprávou je jistě i to, že všichni naši velcí tomíci (a bývalí tomíci) ukončili úspěšně střední školy maturitou. První maturoval ve středu 16. 5. Radek Š., ve středu 17. 5. Honza T. a Káťa T., ve čtvrtek 17. 5. Kuba F., v pátek 18. 5. Ondra K. Dále v úterý 22. 5. Adam J., ve středu 23. 5. maturovala dokonce s vyznamenáním Káťa V. a ve čtvrtek 24. 5. Tomáš L. Kolotoč maturit zakončil v úterý 29. 5. Matěj F, také úspěšně. Všem gratuluji a budu se těšit s některými na viděnou na táboře. Všem přejeme úspěchy při dalším studiu na vysokých školách.

 

      Ve středu 23. května jsem předal zpět KZM prostory klubovny v Domečku na Husově náměstí. Bylo nám dopočítáno nájemné za první čtvrtletí roku 2018

a cena za spotřebované energie (50%) v ceně skoro 800 korun. Vše jsme již uhradili a prostory definitivně vyklidili. Co nevidět zde začne rekonstrukce…

 

      V neděli 27. května 2018, po dvou víkendovém intenzivním kurzu úspěšně složil zkoušky „zdravotníka zotavovacích akcí dětí a mládeže“ Lukáš H., a tím se stal novým oddílovým zdravotníkem nejen pro letní tábor. Gratuluji!!

 

      Letní tábor 2018 – Minulý týden jsem rozeslal informace a veškeré další písemnosti k táboru elektronicky na email uvedený na přihlášce. Bude třeba je doma vytisknout a nechat potvrdit od dětského lékaře (posudek) či podepsat rodiči (bezinfekčnost). Bude-li vám tisk dělat potíže, řekněte si, vytiskneme vám vše. Prosím o potvrzení, že vám email došel. Děkuji za pochopení. Připomínám, že do konce června bude potřeba uhradit zbytek ceny poukazu. Jak jste se jistě dočetli, na tábor pojedeme autobusem. Myslete na to, komu se dělá nevolno.

Máme nečekaně ještě tak dvě volná místa na letní tábor. Máte-li kamarády, tak jim o nás můžete říci.

 

      Zimní tábor 2019 – ještě nezačalo ani pořádně léto a už píšeme o zimním táboru. Už jste přemýšleli nad zimním táborem? Bude se konat o jarních prázdninách v termínu od soboty 16. 2. do soboty 23. 2. 2019 opět v Rejdicích v Chatě U Lanovky. Dojde bohužel ke zdražení o 400 korun oproti loňsku. Můžete se hlásit telefonicky, sms či emailem. Nově budeme brát děti bez rodičů ve věku 13+, děkuji za pochopení. Do konce měsíce září bude potřeba zaplatit záloha ve výši 1.000 korun za osobu. Hlaste se včas, pokud možno do konce července, kapacita je omezena. Ale též došlo ke snížení kapacity chalupy.

Konečná cena poukazu bude ve Stopaři na konci června. Doprava je vlastní.

 

Tomícký triatlon 2018 – zveme všechny - disciplíny letošního triatlonu proběhnou v okolí klubovny. Plavání v Labi, jízda na kole podle Labe a kolem plavebního kanálu a běh také tamtéž. Už kvůli skvělému zázemí naší nové klubovny se to vyplatí pořádat zde.

 

Hrádek - Na konci června se koná poslední víkendová výprava v klubovém roce 2017/18 na Hrádek Helfenburk u Úštěka. Pojedeme autobusem do Rašovic, odtud je to na Hrádek dva kilometry, takřka po rovině. Tudíž je tato výprava zpřístupněna i mladším členům. Zpátky pojedeme také autobusem z Rašovic. Tam proběhne poslední, šestý hrací den hry KLONDIKE (nezapomeňte si vzít babky). Přesto, že je mnoho políček (claimů) již začerněno (tato naleziště jsou vytěžena), zbývá na prodej ještě 67 polí s 93 rubíny (jeden rubín se vykupuje za 50 babek) a 84 polí se 120 uncemi zlata (jeden valounek/unce zlata se vykupuje za 100 babek). Ceny zůstávají stejné jako ve Sloupu. Jedno políčko claimu se bude prodávat za 50 babek (nebo dražit).

 

Poslední schůzka bude ve čtvrtek 28. června v naší klubovně za mostem. Zde bude vyhodnocení celoroční hry KLONDIKE. Naše hra letošní klubový rok vlastně nahradila docházkovou soutěž. Body sice zapisujeme, ale rozhodujícím ukazatelem pořadí jsou vydělané babky… A bude velká dražba…

 

Dnes, sedmého června slaví své patnácté narozeniny Verča H., naše nová INKOU vyškolená instruktorka. Gratulujeme jí k narozkám a přejeme stálé zdraví, úspěchy ve škole a elán s nadšením při práci s tomíkama.

 

Hořcová výzva 2018 – skončilo něco, co jsme u tomíků ještě nikdy nezažili. To, co rozpoutali tommíčtí vedoucí z Valašského Meziříčí nemá obdoby. Budeme ještě dlouho vzpomínat na společné plnění úkolů, na mnohé veselé historky či příběhy. „Tak jsme do toho dali všichni všechno“, napsal mi Kuba sms v neděli večer, kdy už bylo jisté, že jsme skončili na skvělém čtvrtém místě. Paráda, díky vám všem, kteří jste se přihlásili a plnili úkoly jako diví. Dík patří i všem u vás doma, zejména rodičům, za pochopení a mnohdy i pomoc s plněním úkolů HV.

 

Michal D. se v těchto dnech zotavuje doma po operaci kolena. Bude ještě chvíli trvat, než se zapojí do naší činnosti, ale věřím, že ho na našich akcích brzo uvidíme, byť jen jako pozorovatele. Má na to plné právo. Držíme ti palce, Míšo, ať se ti daří a jsi brzo zase fit. Michal byl s námi poprvé na letním táboře v roce 1988 v Benešově nad Ploučnicí a od „těch dávných dob“ s námi jezdí. Vážím si ho jako kamaráda a je oblíben i mezi všemi tomíky.

 

Mějte se hezky a užívejte si parných letních dnů. Já se raději schovám do stínu.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.


Hroch

Share