Stopař červen 2022

June 02, 2022

Stopař červen 2022


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Zdravím vás všechny na konci klubového (i školního) roku 2021/2022. Ten půlrok utekl hrozně rychle. Zvládli jsme spoustu akcí a plno krásných výletů.

Jistě radostnou událostí měsíce byla úspěšná zkouška dospělosti, kterou má za sebou Verča H. Moc jí blahopřejeme k ukončení studia maturitou. Za odměnu vyrazila týž den, ve čtvrtek 19. května, do města Svitavy. Naší delegaci vedl Lukáš Hoďas a jela s nimi ještě Anetka B. Ve Svitavách se zúčastnili druhého ročníku festivalu FunTom, což je čtyřdenní festival pro všechny tomíky od 16 let nahoru. Zajímavé workshopy, inspirativní osobnosti, tržiště nápadů, adrenalinová hra, dobré skutky a parádní koncert.

Bohužel jsem v květnu musel zrušit výpravu do Libochovic. Na sobotním výletě o týden dříve bylo „jen“ sedm dětí. Do Libochovic jich bylo přihlášeno jen šest, navíc byl objednán autobus (byť pro cestu zpět) a Chemická laboratoř též stojí nemalý peníz. Ani jsem nečekal, jakou toto mé rozhodnutí vzbudí diskuzi na skupině Tomíci. Najednou by jelo plno dětí, ale ne schůzce se nehlásil nikdo. Na závěr diskuze slíbila Jíťa, že od nového roku bude posílat plán akcí (který je na stránkách Stopaře a „většinou“ i na našich www stránkách) jako newsletter do vašich emailových stránek. Uvidíme, zda toto přinese nějaké lepší výsledky, co se docházky na výletech týká. Jinak na schůzkách byla účast výborná.

Místo nedělního výletu proběhla „tvořivá“ schůzka v klubovně – dorazilo jen šest dětí, bylo krásné slunečné počasí. Vyráběli jsme „šperky“ z pryskyřice a živých květů, lovili jsme magnetem kovové předměty z Labe (magnet fishing), skákali na trampolíně, na pérové tyči a zkoušeli udržet rovnováhu na balančním prkně (wood sharp shape). Děvčata se projela i na paddleboardu. Prostě pěkné dopoledne. Dorazila i většina našich vedoucích.

Na poslední oddílovou schůzku v tomto klubovém roce (16. června) jsme pro naše členy připravili výlet do chemické laboratoře v Libochovicích, a to se speciálním programem a s překvapením. Akce je POUZE pro členy oddílu, kteří mají řádně zaplacené členské příspěvky. I tak je třeba se včas přihlásit. Kapacita laboratoře je rovněž omezena. Své místo mají jisté všechny děti, které se účastní pravidelných schůzek a samozřejmě jezdí i na naše výlety.

Za tento výlet zaplatíte symbolických 100 korun. POZOR na sraz k odjezdu. Jelikož bude ve městě probíhat rozsáhlá uzavírka, pojedeme ze sídliště. Máte možnost si vybrat, kam dorazíte. Půjdeme společně z náměstí.

Schůzka ve čtvrtek 23. června již NEBUDE stejně jako poslední červnový den – 30. června. Někdy zkraje prázdnin vyjde Stopař číslo 7-8/2022, který dostanete na letním táboře nebo si jej budete moci vyzvednout v naší klubovně během prázdnin – zkuste TO, třeba nás tam zastihnete. Po 10. červenci, většinou v odpoledních hodinách (pokud nebudu v práci). Můžete se předem ohlásit či domluvit. Třeba se i projet na paddleboardech.

Letní tábor 2022 Újezd u Domažlic – poslední květnový den jsem odeslal na emailové adresy uvedené na přihláškách všechny informace a tiskoviny pro letní tábor. Do konce června uhraďte prosím zbytek částky poukaz na oddílový účet 0102893313/0300 nebo hotově. Termín LT je od 13. 8. do 27. 8. 2022.

Na základnu se můžete podívat na stránkách www.pionyrdomazlice.cz.

Celotáborová hra se bude jmenovat: „Ve jménu krále“ a zavede nás do drsného a tajemného středověku… Odjezd na tábor plánujeme z náměstí.

Mobilní telefony jsou na táboře nežádoucí. Od letošního roku platí ZÁKAZ mobilních telefonů pro všechny děti do 18 let. Všichni vedoucí mají mobilní telefon, je možné kdykoli nebo v určenou dobu zavolat dítě k telefonu.

V pátek 27. května odpoledne proběhla v naší klubovně porada (téměř) všech vedoucích, kteří se zúčastní letního tábora. Rozdělili jsme děti do šesti týmů, jejichž složení je (zatím) tajné. Porada se protáhla do pozdních večerních hodin ve veselé a příjemné atmosféře. Takové poradě říkáme „bleskovka“.

Jsem ŘÍPOMIL – roční výzva, kde je úkolem každý měsíc alespoň jednou vystoupat na náš Říp. Tam se vyfotit a foto poslat do skupiny „tomíci“ na WAp.

V květnu poslali vrcholové foto tito tomíci: Anet a Martin B. (8. 5.), Ela Cimrová (14. 5.) a H + H + H, což jsou Hanka, Helenka a Hyneček J. (také 14. 5.). Hoďas – Lukáš H. (ten byl na Řípu 15. 5. „pracovně“), Andrea K. (15. 5.), 16 nohou na Řípu hlásí Jíťa, Jitka, Michal D., Anička P. a Ninja se Zizunem (21. 5.), týž den 8 nohou na Řípu hlásí ještě Nelča a Niky K. s jejich Fargem (Bernský salašnický). Navečer ještě došla fotografie „levitujícího“ Martina T. před kapličkou – splněno. Posledním byl Hroch, v neděli 29. května po osmé hodině ranní vystoupal ke kapličce (s Ninjou).

Není tajemstvím, že na září připravujeme dvoudenní výpravu do Krušných hor, která bude (díky projektu Šablony) asi poslední „levnou“ výpravou. Ubytováni je již zamluveno na chatě (tuším) Arnika, trasa domluvena, minibus domluven. Jelikož je počet míst opět omezen, byla účast na výpravě nabídnuta přednostně dětem s vynikající docházkou nejen na schůzkách, ale zejména na výpravách oddílu po celý rok.

Děkuji všem za zasílané fotografie do naší skupiny „tomíci“ v aplikaci Whats App. Sledujte TAM i na našich internetových stránkách aktuální informace a též případné změny či doplnění informací k určitým akcím.

Mějte se hezky a zachovejte nám přízeň. Užijte si prázdniny a hlavně na sebe dávejte pozor, ať se ve zdraví sejdeme na letním táboře. Přejeme krásnou letní dovolenou i vašim rodičům. Za kolektiv všech vedoucích zdraví

Vratislav Florián Hroch, vedoucí oddílu

Hroch

Share