Stopař ČERVEN 2019

October 02, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku června, posledního měsíce klubového roku 2018/2019. Opět ta polovina roku 2019 utekla neuvěřitelně rychle. Obzvláště jo to vidět na našich nejmladších – pozoruji to hlavně u své vnučky Aničky.

Kuba F. a Káťa V. mají téměř za sebou druhý semestr vysoké školy, možná někde s „odřenýma ušima“, ale „postupují dále“, což je podstatné.

V květnu – přesně v úterý 28. května 2019 složil úspěšně „zkoušku dospělosti“ Lukáš H. – všichni jsme mu gratulovali (1, 2, 2, 3). Skvěle odmaturovali i naši bývalí tomíci, Tereza M. (1, 1, 1, 1,), Jindra V. (1, 2, 2, 3) a Adam Č.

      Na červen už máme „jen“ Kubrychtovku, potom Mirakulum park a bude konec měsíce. Zato květen byl na akce bohatý…završili jsme naše „čertovské“ putování návštěvou hradu Houska a nakoukli do pekla pod ním. Někde mají pohyblivý betlém, tady měli dřevěné pohyblivé peklo. Obdivovali jsme skalní útvar Pokličky, který jistě patří mezi nejnavštěvovanějším místem Kokořínska.

      Velmi úspěšná byla výprava do Rakouska. Zvládli jsme všechny cíle dle připraveného itineráře. Ubytování ve stanech nám zařídila a skvělou cenu za ubytování domluvila Jíťa Pomykaczová – moc děkujeme. Možná bylo v noci někomu chladno, ale jinak super kemp – doporučuji. Skvělé zázemí. Pohodoví správci. Stany vybavené ledničkou, nádobím, plynovým sporákem, přímotopem a postelemi (s pohodlnými molitanovými madracemi). Vystoupali jsme nad Krimmelské vodopády, navštívili největší ledovou jeskyni v Evropě, lanovkou vyjeli na Krippenstein (2.100 m.n.m.) a ve sněhu za ledového větru jsme došli na vyhlídku Five Fingers – Pět prstů s jedinečným výhledem na město Hallstatt a celé Hallštattské jezero. Cesta sněhem byla opravdu adrenalinovým zážitkem.

      Myslím, že se nám náramně vydařil i „Hrochův sportovně-tábornický víceboj“, na který Jíťa objednala perfektní ceny – funkční barevná trička, na kterých bylo logo letošního „Hejbni kostrou“ a „tabulové“ hrnečky, na které se dá psát křídou. Krásně barevné diplomy a startovní karty jsou již samozřejmostí. Jíťa opět ukázala, že má skvělé nápady i organizační talent - celý víceboj vlastně zorganizovala a vymyslela. Poděkování si zaslouží ale celý kolektiv vedoucích a našich instruktorů, kteří se podíleli na přípravě jednotlivých stanovišť.

      Moc pěkná akce proběhla pak v neděli na roudnickém plavebním kanále. Po počátečních (trochu) zmatcích jsme si vzali „náš oddílový“ raft, pádla i vesty. Skauti nám zapůjčili helmy (taky máme svoje – u mě v garáži), nějaké vesty, ale hlavně instruktora, který má zkušenosti s touto „divokou vodou“. Náš dík patří Sámovi – Pavlu Chaloupkovi, náčelníkovi roudnických skautů, který celou akci na vorovce připravil a řídil (pro náš oddíl i pro skauty). Jistě podobnou akci na divoké vodě ještě zopakujeme.  

      Bohužel jsme museli zrušit připravovanou výpravu za včelařem. V úterý se mi telefonicky omluvil, že nebude doma, tudíž nám nemůže připravit exkurzi. Snad se nám podaří se domluvit na „někdy příště“.

      Zítra vyrážíme do Českého krasu na Kubrychtovu boudu. Je to krásné místo přímo v centru CHKO. Na sobotu připravuji výlet vlakem do Berouna a pěšky potom zpátky přes Tetín, podle času se zajdeme podívat do lomu Na Chlumu se stejnojmennou jeskyní. V neděli bychom se zašli podívat do lomu Alkazar, kde je i lezecký park. Oběd v sobotu i v neděli v restauraci v Srbsku.

 

      Letní tábor 2019 – přihlášky měly být odevzdány do konce dubna, celkem máme všechny přihlášky zpátky. Horší je to již s jejich vyplněním. Přihlášku by si měl vyplnit každý sám a každý by jí měl i podepsat, nakonec potom už jen podpis rodičů, jako zákonných zástupců. Budeme vám je vracet pro doplnění. Věřte, že je důležitý podpis i popis vlastností či fobií. Záloha měla být zaplacena do konce května. Zpytujte svědomí, kdo toto ještě nesplnil. Dávám hříšníkům čas do poloviny června. Malé zpoždění mají ale i Táborové pokyny a informace, které dostanete ještě tento týden na emailovou adresu uvedenou na přihlášce. Všechny tiskoviny obdržíte POUZE elektronicky. Na vás bude si vše potřebné vytisknout. Zdravotní posudek platí NOVĚ dva roky, tudíž je zde možnost na požádání vložit k přihlášce posudek z loňska. Nebudu přikládat loňské posudky automaticky. Cena tábora zůstává stejná jako vloni, tedy 4.200,- korun (členové oddílu mají slevu 400 Kč., cena tedy 3.800,- korun). Doplatek do konce června 2019 nebo dle dohody či splatnosti faktury.

Na požádání vystavíme fakturu či jiný doklad pro získání příspěvku od vašeho zaměstnavatele. Stačí zaslat fakturační údaje.

Instruktorská sleva pouze pro instruktory, kteří se účastní víkendových akcí během klubového roku (byla jim sdělena osobně).

 

      Zimní tábor 2020 – pro mnohé z vás je jistě předčasné bavit se před létem o zimním táboře, který bude až po novém roce. My máme však již od února 2019 rezervovaný termín pro zimní tábor 2020. Do konce října budou již po nás chtít první zálohu. Promyslete si svou účast a určitě nám dejte vědět. Našim stálým účastníkům držíme místo do konce srpna 2019, potom začneme obsazovat místa podle pořadí došlých přihlášek. Termín: 22. 2. 2020 – 29. 2. 2020.

 

Jarní výzva pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku. Platí od 1. dubna 2019 do 30. června 2019. Opět jsou dva druhy sportování – jízda na kole a aktivní jízda na kanoi či na člunu (pádlování).

Jízda na kole: 100 kilometrů. Jízda na plavidle: 10 kilometrů. Opět platí pravidlo účasti VŽDY nejméně dvou členů oddílu. Prosím o odevzdání podepsaných lístků s „ujetými“ kilometry. Uzavřeme v posledním červnovém týdnu.

 

Přejeme všem slunný a teplý červen.

 

                                                          Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu

 Hroch

Share