Stopař Únor 2021

February 04, 2021

Stopař únor 2021


  Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny v polovině druhého měsíce nového roku. Situace kolem epidemie se nijak nelepší. Sami vidíte, že se do školy nechodí, všechny mimoškolní aktivity jsou zakázány, takže oddílová činnost je zúžena na on-line schůzky a případně různé další výzvy. Je to smutné, ale co se dá dělat, než věřit, že se situace vylepší. Ani nevíme, zda budeme moci uspořádat zimní tábor na horách. Vidím to ale „černě“, nic se nelepší a o rozvolnění není vůbec slyšet. Budeme rádi, když se budeme moci sejít na dubnových schůzkách… Nechci ale nikde nic zakřiknout, ani předbíhat. Uvidíme, jak se TO bude vyvíjet.

      Vyšel lednový Tomík (časopis Asociace TOM), kde jsme měli také článek, který pro vás přetiskuji včetně úvodníku našeho náčelníka (předsedy), Tomáše Novotného. Článek doplňují vaše fotografie, které jste nám zaslali.

      Situace kolem pandemie se opět nějak přiostřuje. Sledujeme jednání vlády ve sdělovacích prostředcích a šance na nějaké rozvolnění jsou zatím mizivé.

 

      Děkuji všem malým i velkým členům oddílu, kteří nám stále zachovávají přízeň, děkujeme za podporu i vašim rodičům a budeme všichni společně doufat v lepší časy. Jak to tak vypadá, nic jiného nám opravdu nezbývá. Za nás vedoucí mohu slíbit, že uděláme vše pro to, abychom vašim dětem vše vynahradili. Byť by to mělo být až na jaře nebo později. Podal jsem letos na Městský úřad TŘI projekty – tři žádosti o dotaci, takže „nemeleme jen mlejnky“. Podal jsem pro oddíl žádost o dotaci na letní tábor, na volnočasové aktivity celoroční a navíc žádost o dotaci „kulturně historickou“ na vydání publikace k 35. výročí založení turistického oddílu na území města Roudnice nad Labem. Uvidíme, co nám nakonec vyjde.

     

      Oddílová činnost -  funguje stále jen a pouze díky našim mladým vedoucím Tomáši Bíbovi, Lukáši Hodkovi a Kátě Vyčichlové. Děkuji jim za jejich práci.

Na měsíc únor vyhlásila Jíťa Pomykaczová výzvu: „Dáš v únoru dvě stovky?“

Myslí se samozřejmě kilometrů. Tabulku přetiskujeme ve Stopaři. Pro lepší vyplňování by bylo lepší si jí zvětšit. Nebo si nakreslit jinou. Pravidla není potřeba nějak vypisovat. Vše je dost srozumitelné. Na vaše výsledky budu čekat do 5. března 2021 – piště na email, whats app či facebook.

V plánu schůzek a akcí již na březen píšu oddílové schůzky, ale nakonec se ale uvidí, zda bude již činnost spolků a volnočasových aktivit již povolena.

 

      Členské příspěvky 2020/2021 jsou ve výši 1.000 korun na člena do 18 let, vedoucí platí 600 korun. Do konce února 2021 prosím doplatit II. pololetí. Možno zaplatit i na účet oddílu 0102893313/0300. Není to zrovna příjemné psát o příspěvcích na činnost, když žádná vlastně ani není. Některé platby ale nelze odkládat, však to všichni víme – nájemné, energie, registrační poplatky Asociaci TOM. Dnes již mají skoro všichni členské příspěvky pro rok 2021 v pořádku.

 

      Zimní tábor Rejdice 2021 – stále ještě nevíme, zda se akce uskuteční. Zatím tedy nic nedoplácejte a uvidíme v únoru, jak se celá epidemiologická situace bude vyvíjet. Všechny včas obvolám, doufám, že do 20. února.

Termín: 27. 2. 2021 – 6. 3. 2021. Doprava tam i zpět je individuální.

Cena (stejná jako vloni): 3.200 korun pro děti do 15 let, ostatní 3.500 korun.

(členové oddílu do 18 let mají slevu 300 korun). V ceně ubytování a strava.

 

      FUN TOM Svitavy 2021 – (zkráceně fantom) – akce, kterou pořádá oddíl Asociace TOM ze Svitav v termínu od 13. května do 16. května 2021, kde asi jinde – ve Svitavách. Více se dočtete na informačním letáku ve Stopaři. Částku za účastnické poplatky za případné zájemce zaplatíme z oddílových peněz. Sami si hradíte dopravu. Zeptejte se Hoďase a Bíbase – byli na této akci vloni.

     

      INKU 2021 – (instruktorský kurz) proběhne letos na tomícké chatě Polana (Vsetínské vrchy) v termínu od 29. dubna do 2. května 2021. Akci pro mladé instruktory pořádá Asociace TOM. Kurzovné hradíme z oddílových peněz. Přihlásili se Michal Málek, Honza Třešňák, Nela Kotrbová a Aneta Bíbová. Po dohodě s rodiči požádáme příslušnou školu o uvolnění z vyučování (čtvrtek a pátek). Čtveřice mládežníků se vydá samostatně vlakem do Vsetína a potom dále do Velkých Karlovic, odkud budou pokračovat pěšky do hor na chatu Polana. Bude to dobrodružství…

 

      LTŠ 2021 – (letní táborová škola) proběhne letos na tomícké chatě Polana (Vsetínské vrchy). Termín je od 20. srpna do 27. srpna 2021. Akci pro mladé vedoucí pořádá Asociace TOM. Školné hradíme z oddílových peněz. Přihlásila se Veronika Hodková a Kateřina Moravcová. Trochu se nám termín LTŠ kryje s posledním dnem tábora, ale myslím, že nebude problém odjet o ten jeden večer dříve. Navíc budeme na táboře doslova „jen pár“ kilometrů od chaty Polana a děvčata si na tábor vezmou rovnou dvě zavazadla – skvělý nápad VH.

 

      Letní tábor 2021 – Malá Bystřice (Bystřička) bude v termínu, od soboty   7. 8. do soboty 21. 8. 2021. Moc se nerozmýšlejte. Již nyní si zapisujeme pořadí zájemců (a že se místečka pěkně zaplňují…). Že mají přednost členové oddílu, kteří mají řádně zaplacené příspěvky, je samozřejmostí. Potom jsou na řadě ti, kteří se účastnili loňského tábora a potom další případní zájemci.

Přihlášky budeme vydávat pouze od čtvrtka 1. dubna do 30. dubna 2021.

O tématu celotáborové hry bude rozhodnuto do konce měsíce března.

Celou táborovou základnu si můžete prohlédnout na internetových stránkách:

www.synodos.cz (v chatičkách jsou údajně vždy tři postele).

 

      Děkuji všem dětem, i jejich rodičům, za všechny fotografie, které dáváte na naší aplikaci Tomíci na WhatsApp. Je to skvělé, když tak s dětmi navštěvujete krásná místa. Některým fotografií neodolám, nechávám si je vytisknout a zdobí stránky naší kroniky. Akce „Chyť je všechny!“ pokračuje. Zdolávejte vrcholy Českého Středohoří a posílejte vrcholové fotografie.

 

      Přeji vám úspěchy ve škole na začátku druhého pololetí při on-line výuce. Budeme doufat, že další měsíc se již budeme moci sejít venku na oddílových schůzkách v naší klubovně u Labe a poté i na výletech po České republice. Včera nám napadla hromada sněhu, čekají nás „ukrutné“ mrazy, ale nás to nezastaví – jedeme výzvu 200 kilometrů.

      Fotografie dole pořídil Michal Dytrych z návštěvy táborové základny Bystřička, kde bude letošní letní tábor. Odmyslete si sníh – tak ten tam snad opravdu asi nebude…

 

                                                     Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share