Stopař ÚNOR 2019

February 04, 2019


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny na začátku druhého měsíce roku 2019, ten leden utekl jako voda. Připomínám těm, kteří platí členské příspěvky pololetně, že je třeba doplatit do konce února druhé pololetí.

      Na druhou únorovou sobotu připravujeme výpravu do Prahy. Chystáme se navštívit Planetárium s programem POLARIS (program začíná v Planetáriu v 11 hodin) a potom Muzeum LEGA, což bude jistě zajímavé. Jedinou stinnou stranou je nemalé vstupné, čímž se dostaneme k ceně 300 korun za akci. Bude to tedy na celý den, tak budeme doufat, že TO bude stát za to. Pojedeme vlakem.

      Oddílové schůzky budou převážně v tělocvičně, kde je dostatečný prostor na naše hry. Střídáme se pravidelně s klukama (Tomášem a Lukášem) ve vedení a přípravě schůzek, jednu schůzku vedla i Verča H. (připravila si fakt moc pěknou hru, kterou společně vylepšíme i na tábor).

 

      Zimní tábor 2019 – ještě jednou připomínám, že bude od soboty 16. února do soboty 23. února 2019 na Chatě U Lanovky ve ski areálu Rejdice. Zbytek ceny poukazu prosím již uhradit HOTOVĚ na místě.

 

      Rakousko 2019 – máme ještě tři místečka volná. Rozhodujeme se nyní kde domluvit ubytování. Zálohu 1.000 korun prosím do konce března 2019.

 

      Letní tábor 2019 – základnou pro letní tábor bude Smrčná (u Světlé nad Sázavou), kde jsme pořádali letní tábor v letech 2011, 2012 a 2013. Termín letního tábora bude od neděle 28. července 2019 do neděle 11. srpna 2019. Mnozí tento „přelomový“ termín jistě uvítají (přelom červenec/srpen).

Přihlášky budou k mání v dubnu, záloha 1.000 korun do konce května 2019.

 

      Letní táborová škola (LTŠ) 2019 – tentokrát „moravská“ se uskuteční na základně Polana (u Vsetína – Vsetínské vrchy) v termínu od 19. do 26. srpna 2019. Přihlášky na odkazu: http://lts.a-tom.cz/letni-taborove-skoly/jak-se-prihlasit

Cena LTŠ je 900 korun – tuto částku bychom zaplatili z oddílových zdrojů, vy si uhradíte dopravu. Podrobnosti na stránkách Asociace TOM.

 

Zimní výzva PLATÍ pro všechny členy oddílu bez rozdílu věku je ve dvou způsobech sportování – plavání (v bazénu) a lyžování na běžkách (což sice není v našich podmínkách zrovna jednoduché). Plavání: uplavat vzdálenost 10 kilometrů. Běžky: ujít (uběhnout) vzdálenost 30 kilometrů. Jedinou podmínkou je, že akce se musí zúčastnit VŽDY nejméně dva tomíci z oddílu. Termín si dáme do konce března 2019. Potom bude vyhlášena JARNÍ výzva.

 

V březnu vyjedeme na víkend do Opárna. Promyslete si svou účast a včas se na výpravu přihlaste. Znáte, jak to v Opárně vypadá. Je zde vlastně osmnáct míst ve dvou vytápěných místnostech. V praxi to vychází na deset děvčat a osm chlapců. Opravdu nemůžeme brát více lidiček – děkuji za pochopení.

Pro rok 2019 jsme podali celkem tři projekty – tři žádosti o dotaci pro náš oddíl. První žádost je na celoroční činnost – provoz oddílu, druhá žádost je na dotaci na letní tábor a třetí na naší zahraniční expedici do Rakouska. Uvidíme, jak se k našim projektům vyjádří naši páni radní. Celkem žádáme o 95 tisíc korun.

 

Přejeme všem pěkné jarní – zimní prázdniny. Pojedete-li na hory, dávejte na sebe pozor. Užijte si zimních radovánek a sportů. Mějte se skvěle.

Vratislav Florián – Hroch, vedoucí oddílu.

 

Celoroční soutěž v časopisu Stopař

 

Každý měsíc se na titulní straně Stopaře objeví stará (historická) fotografie nějaké stavby v Roudnici nad Labem.

Vaším úkolem bude do 14 dní (tedy dva týdny po vydání Stopaře) odevzdat na lístečku nebo (nově) elektronicky na email tom19029@seznam.cz název stavby, k čemu dnes objekt slouží a odkud byl snímek pořízen (kde asi stál fotograf). Za každou správnou odpověď můžete získat jeden bod, tedy každý měsíc můžete získat až tři body do soutěže „Historická Roudnice“. Lísteček s odpověďmi vždy podepište. Soutěž uzavřeme v lednu 2020.

Na první otázku naší soutěže dorazily odpovědi od Káti M., Veroniky H., Vaška V., Hanči J., Elenky a Jáchyma C.

Většinou jste poznali, že na fotografii bývalé sokolovny je dnes roudnická základní umělecká škola (liduška). A fotograf stál nejspíš někde na Rvačově.

Do prvního kola se zapojilo šest dětí (tedy dvě instruktorky a čtyři děti), což není zrovna mnoho. Co druhé kolo „Historické Roudnice“?

Na dolní fotografii vidíte objekt bývalé sokolovny – dnes Základní umělecké školy DNES.

 


Hroch

Share