Stopař ÚNOR 2018

March 14, 2018

Stopař únor 2018


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

 

      Zdravím vás všechny ve druhém měsíci roku 2018. Leden uběhl neskutečně rychle. Naši nejstarší členové již mají po maturitních plesech, a aby se pomalu začali učit na maturitu. Pololetní vysvědčení je za námi, většinou byl ten poločas ve škole úspěšný. Začíná nám i druhá polovina klubového roku 2017/2018.

      Opravil jsem, pozměnil a doplnil jsem plán víkendových akcí pro rok 2018. Na duben tam přibyla výprava na Kubrychtovku. Můžete se alespoň rozmyslet, kam vyrazíte, když se stane třeba, že se někam už „nevejdete“. Do akce 4 + 1 zdarma tedy přibyla výprava navíc, počítá se účast na čtyřech, zdarma by byla červnová výprava na Hrádek. Hlásit se můžete průběžně na schůzkách již nyní. Připomínám, že přihláška je „potvrzená“ po zaplacení zálohy 200 korun.

Všechny akce i uvedené termíny jsou již potvrzeny a nebudou se měnit.

      Blíží se termín našeho „konce“ působení v Domečku, klubovně na Husově náměstí. Prostory „bývalé sauny“ (název „nové“ klubovny si vymyslete sami, odhlasujeme si potom na místě) jsou údajně již připraveny. Nový komín svítí do dálky (již od prosince 2017), krbová kamna jsou už taky na místě. Čekáme, až odsouhlasí radní výši nájemného a podmínky pronájmu objektu (objekt i prostor okolo je v majetku města) a potom se můžeme „nastěhovat“. Doufám, že se naši „velcí“ akce (s krycím názvem „Kulový blesk“) zúčastní a pomůžou…

      Členské příspěvky 2017/2018: nevím, jestli „zabral“ můj příspěvek na toto téma, ale do poloviny ledna měli všichni členové oddílu zaplaceno (byť třeba jen polovinu částky. Máme pro rok 2018 registrováno (zatím) 40 členů oddílu. Z toho je 8 dospělých nad 18 let, 5 dětí starších 15 let a 27 dětí do 15 let.

Náš účet: 0102893313/0300.

      Zimní tábor 2018: vše uzavřeno, všichni mají zaplaceno, což je SUPER. V posledních dnech se nám hlásí další zájemci, bohužel i z našeho oddílu. To mě docela mrzí, ale chata není „nafukovací“. Hlaste se včas. Kdyby někdo třeba náhle onemocněl, zavolejte, náhradníci jsou připraveni vyrazit za vás. A vás by to nestálo ani „storno poplatek“.

      Letní tábor 2018: již v prosincovém Stopaři jste se dočetli, kde a kdy bude letošní letní tábor. Ještě jednou uvádím, že bude od 11. 8. do 25. 8. 2018 opět na základně OSŽ Skanska KROUNKA u Skutče. Cena tábora zůstává stejná jako v loňském roce: dítě TOM 3.800 korun, dítě „cizí“ 4.200 korun, instruktor 2.900 korun (absolvent INKU 2016 nebo 2018). Vedoucí 1.900 korun.

Zálohu budeme chtít do konce dubna 2018 (minimálně 1.000 korun). Platit lze převodem na oddílový účet nebo hotově (na příjmový doklad).

      Akce 4 + 1 ZDARMA proběhne opět i letošním rokem. Zúčastníte-li se akcí oddílu během víkendů v lednu, březnu, dubnu a květnu, tak máte červnovou výpravu na Hrádek zcela ZDARMA (a ještě s nějakým bonusem). Jelikož byla akce v Českém krasu přesunuta na duben, můžete si dokonce vybrat, kterých ze čtyř akcí se zúčastníte, abyste, měli Hrádek ZDARMA.

      INKU 2018 – se koná v termínu od 4. – 8. května 2018 opět na základně Asociace TOM, POLANA ve Vsetínských vrších. Začátek akce je v 18:00 na místě, ukončení ve 14 hodin (nebo dříve dle odjezdu vlaku). Je určeno pro děti starší 15 let. Pojedete sami vlakem (přestup Praha a Vsetín). Vy, patnáctiletí, si rozmyslete, zda byste měli zájem se kurzu zúčastnit. Kurzovné (400 korun) za vás uhradíme. Lákavá je i možná sleva poukazu na letní tábor, včetně dalších „instruktorských“ výhod. Rozmyslete se, do poloviny března bychom měli odeslat přihlášky. Zeptejte se Hoďase a Bíbase – byli TAM „nedávno“. Je to sice už dva roky, ale jistě vám poradí. A ostatní (Adam, Káťa a Kuba) taky.

P. S. Omluvenku do školy na pondělí 7. května po dohodě s vašimi rodiči zajistíme u vedení vaší školy. O body za výpravu do Sloupu nepřijdete. Za účast na INKU vám připíšeme 50 bodů do docházkové soutěže. Na dopravu vám taky přispějeme nějakou částkou.

      „Jak ten čas letí…“. V pondělí 26. února oslaví své osmnácté narozeniny  HOĎAS, Lukáš Hodek. Navrhuji jeho „osmnáctiny“ oslavit na březnové akci v DDM Úštěk (jak bývávalo zvykem…). Podrobnosti oslav zatím tajíme.

      Sezóna maturitních plesů pokračuje…V Ústí nad Labem se konak v pátek 12. ledna maturitní ples Káti Tošnerové, fotky jsme viděli „jen“ na internetu.

V sobotu 3. února jsem se zúčastnil v Litoměřicích maturitního plesu „našich dětí“, Káti Vyčichlové a Adama Ježka. Moc jim to slušelo, byla to fakt úžasná podívaná, potkal jsem tam plno známých lidí a mnoho bývalých tomíků – členů našeho oddílu. Určitě se na horách společně podíváme na fotky a videa z plesů.

      KLONDIKE 2018 – proběhl první hrací den naší hry. Teprve upravujeme naše pravidla, tak, aby hra byla zajímavější a zábavnější. První HD proběhl již na Hrádku. Díky „Kubrychtovce“ bude ještě jeden HD hry navíc. Na vékendové výpravě v Úštěku se bude prodávat „políčko“ claimu za 20 babek, ale zisk za 1 unci zlata bude již 40 babek. Tentokrát bude ale o jednu „sadu“ claimů méně. Začne se dražit a hrát o kartičky claimů. Čeká na vás dalších deset kol druhého hracího dne. Nezapomeňte si však doma své „babky“ (oddílové peníze).

      HOŘCOVÁ VÝZVA – pozorně si pročtěte letáček zde ve Stopaři a potom další informace v odkazu na internetu. Mohla by to být i psina. Dobře si určitě rozmyslete, kdo do toho půjde. Můžeme plno úkolů plnit společně na schůzkách či na výpravách, ale některé určitě můžete plnit sami doma. Určitě se přihlásíme jako oddíl, ale pro jednotlivce to je jistě skvělá VÝZVA.

      Přeji pěkný – bílý únor a ať nám všem vše vychází podle našich plánů…

     

Vratislav Florián Hroch, vedoucí oddílu


Hroch

Share