Pravidla pro TAJNÝ výlet na víkend 5. - 6. září 2020

September 03, 2020


Pravidla pro výlet s tajným cílem na víkend od soboty 5. září do neděle 6. září 2020

 

Není určeno místo srazu, dopravní prostředek ani cíl cesty – vše je na vás či na vašich instruktorech. Můžete si vytvořit „cestovní“ skupinu pod vaším vedením nebo pod vedením instruktora. Takovou skupinu musí doprovázet dospělý vedoucí – jeden z nás. Koho oslovíte, záleží na vás. Měli byste ale oslovit někoho z mladších vedoucích (Hoďas, Bíbas, Emča nebo Káťa – nevím, kdo bude mít volno či čas na tuto akci – ale některý jistě).

1)    Domluvte se s kamarády, kdo by vůbec jel, potom oslovte instruktora nebo někoho staršího z vaší skupiny a nakonec vedoucího. Podaří-li se vám toto, máte na půl vyhráno.

2)    Cíl cesty – první stanoviště, kde se dozvíte další podrobnosti o cíli vaší cesty: musíte se dostat do železniční stanice na trati Lovosice – Česká Lípa, kde se pravidelně křižují vlaky opačných směrů. V této stanici se také odehrál Bíbasův příběh z hrůzostrašné povídky „o vlaku, na jehož konci byl zařazen bílý vagón s černými kříži a uprostřed tohoto vagónu byla rakev…“. Tak právě sem se musíte dostat v sobotu do 13 hodin. Výpravčímu se představíte a požádáte ho o obálku s dalšími pokyny.

3)    Vyberte si spojení do této stanice. Je jedno, zda to bude vlak či bus. Na cestu vám bude stačit sto korun (i s rezervou). Podívejte se do jízdních řádů, jak se tam vůbec dostanete.

4)    Výprava bude přes noc – někde, nevíte ani kde se bude spát. Napovím, že to bude v suchu (kdyby náhodou v sobotu pršelo). Musíte si vzít s sebou karimatku a spacák. Náhradní osobní prádlo se bude taky hodit. Oblečení stačí jedno – ty dva dny v něm přečkáte.

5)    Na výpravě musíte taky něco jíst. Vezměte si jídlo na necelé dva dny. Též pití. K pitné vodě se přece jen dostanete – dobří lidé žijí všude a jistě vám na požádání několik litrů pitné vody „natankují“. V sobotu večer dorazíte jistě na místo, kde bude možné rozdělat i oheň.

6)    Vezměte si pořádné, ale pohodlné boty na turistiku. Půjdete daleko, ale kolik kilometrů je vlastně daleko? Nezapomeňte na pláštěnku a oblečení do přírody dle aktuální předpovědi počasí. A žádné igelity – všechny věci pěkně v batohu na záda.

Na přípravu této výpravy máte extrémně málo času – záleží na vašem rychlém rozhodnutí – domluvy a souhlas rodičů – a vše si domluvit se svými kamarády, byť pomocí sociálních sítí. A podaří-li se vám to, pak věřte, že zažijete spousty legrace a nasbíráte plno zážitků.

Na cestu nesmíte vyrazit bez vedoucího – člověka staršího 18 ti let. (výjimkou jsou starší děti 15+ plus děti pověřené vedením družstva na letním táboře). Mějte ve skupině alespoň dva mobilní telefony a nahlaste Hrochovi kolik vás je ve vaší skupině, kdo jí vede a kam a čím pokračujete – stačí poslat zprávu.

Instruktoři (z LT) a starší děti 15+ mohou vyrazit i samy – nahlaste se ale Hrochovi, že jste "na trase či na cestě".