Pozastavení oddílové činnosti - do odvolání

March 15, 2020


Ahoj malí i velcí kamarádi, milí rodiče!

Ač neradi, museli jsme i my reagovat na současnou situaci kolem koronaviru. Stanovisko předsednictva Asociace TOM jste si možná také přečetli, chtěli jsme normálně pokfračovat v oddílové činnosti, ale zpřísňující pravidla vlády ČR, která byla zveřejněna ve čtvrtek 12. března 2020 mě utvrdila v tom, že bychom se neměli sdružovat ani v tělocvičně ani nikde jinde v "malém" prostoru, kterým úštěcký Dům dětí nepochybně je. Omlouvám se za způsobené komplikace. Zrušil jsem narychlo schůzku i víkendovou akci. Ani já jsem z toho neměl radost - takhle pěkně volný víkend mi vychází jednou za dva měsíce. Musel jsem zrušit objednávku masa ve straškovském řeznictví, zrušit ubytování v Úštěku. Měli jsme s Jíťou připravený opravdu skvělý program - zůstane v utajení "na příště" (byť by to bylo za rok). Zaplacené zálohy vám nechám na příští akci nebo vrátím - stačí vzkázat nebo říct.

Samozřejmě je ohrožená i Velikonoční výprava do Janova nad Nisou...zatím jí nebudeme rušit, ale sledujeme vývoj situace v naší zemi a vůbec není příznivá. Počítejte, že na 99% bude i tato výprava zrušena. Vládní opatření (30 dní) by mělo skončit 12. dubna - a to bychom měli být v Janově. Je to smůla.

Pozastavujeme i oddílovou činnost, co se týká oddílových schůzek. Sledujte naše internetové stránky, kde se dozvíte vždy nejpozději ve středu večer, zda schůzka bude či nikoliv. Pokud bude, tak jedině v klubovně - venku, kde je jistě riziko jistě menší než v tělocvičně.

Letní tábor plánujeme beze změn - gtermín i místo zůstává. Přihlášky budou od 1. dubna na schůzkách. Počet dětí bude ale omezen na 36 (včetně instruktorů). Více ani nohu. Nejde to. Téma se dozvíte v dubnovém vydání Stopaře. Cena se patrně trochu navýší, ale nijak drasticky.

Děkuji za pochopení. Vratislav Florián Hroch, vedoucí oddílu