Letní kemp Sloup 2021

July 20, 2021

Kemp Sloup


Pondělí 12.7.

První dopoledne bylo ve znamení seznamovacích her, vybíjené a ringa. Do oběda dorazili všichni přihlášení účastníci, z nichž mnozí už se znali. Děti byly rozděleny do pokojů, vybalily si věci, nachystaly postele a po obědě se pustily do prvních úkolů. Na programu byla matematika. 

Odpoledne jsme vyrazili na Sloupský vyhlídkový okruh. První delší zastávka byla ve skalním divadle, které si všichni mohli prolézt křížem krážem, druhá zastávka pak byla na rozhledně, kam se vydali všichni odvážlivci. Většina účastníků pak nepohrdla zmrzlinovým osvěžením. 

Na vyhlídkovém okruhu jsme pak poznávali rostliny a kochali se krajinou, přičemž jsme si jmenovali vrcholy Lužických hor a sloupské dominanty. 

Sloup1

Úterý 13. 7. 

Dopoledne jsme se vydali na cestu kolem Záhořínské kaple do Modlivého dolu. Věnovali jsme se vyprávění pověstí a vysvětlování různých pojmů, jako například Lourdy, pouť, poustevník apod. 

Odpoledne patřilo krátkému opakování češtiny, každý účastník napsal pohled domů. Poté jsme využili nejteplejšího dne v tomto týdnu a vyrazili jsme na místní koupaliště. 

Večer byl připraven speciální program. V k prasknutí narvaném skalním divadle nám Hroch s Bíbasem vyseděli a uhlídali místa v prémiové čtvrté řadě, odkud děti zhlédli divadelní představení Maxipes Fík. 

Sloup2

Středa 14. 7. 

Dopoledne bylo po nočních bouřkách ještě dosti mokro a chladno, zabavili jsme se tedy v místní herně a zvládli jsme také upéct a nazdobit perníčky, abychom později mohli rozdávat radost místním obyvatelům. 

Po obědě a chvilce opakování matematiky jsme měli domluvenou prohlídku skalního hradu, odkud naše kroky mířili přímo do Samuelovy jeskyně. Opět jsme se věnovali historii, ale i pověstem a pojmům, jako například poustevna nebo optika. 

Sloup3

Čtvrtek 15.7.

Hned po snídani jsme se vydali na cestu do Lindavy, kde jsme měli naplánovanou nejen zajímavou exkurzi, ale také foukání skla. Každý účastník si za asistence pracovníka sklárny vyrobil vlastní originální skleněnou vázu. 

Odpoledne jsme se vydali do ulic Sloupu, aby každý účastník udělal radost alepoň třem lidem. Perníčky, pečlivě nazdobené a zabalené do celofánu s mašličkou, měli děti za úkol rozdat. Každý si tak vyzkoušel oslovit cizí lidi, poznat jejich radost, odmítnutí i potřebu oplatit dárek penězi. S jedním cizím člověkem pak každá skupina provedla krátký rozhovor. 

Následovaly hry na hřišti a trocha matematiky. 

Večer si děti zahrály vědomostní hru Zariskuj, kde nechyběly otázky věnující se fauně a flóře, historii nebo Sloupu a jeho okolí. 

Sloup4

Pátek 16.7. 

Poslední den by věnován troše opakování, hrám a také balení. Vybalili jsme tetovací náčiní a každý účastník si od nás nechal vytetovat dvě až tři tetování podle vlastní chuti. Tetování byla opatřena také barvami a drahokamy. 

Následovalo zhodnocení kempu. K našemu nadšení se dětem kemp líbil a všechny aktivity si moc užily. 

Po obědě za námi přijel zmrzlinář a všichni společně jsme si tak dali sladkou tečku za celým povedeným, zážitky a aktivitami nabušeným týdnem. 

Sloup5

tehpisang

Share