Letní kemp Roudnice 2021

August 01, 2021

Kemp Roudnice


V týdnu od 26. do 30. července jsme uspořádali příměstský vzdělávací kemp. Celkem se na tábor přihlásilo 18 dětí a jeho program byl tak nabitý, pestrý a poutavý, že v průběhu týdne zájemců jen přibývalo. 

1

Den první

Pracovní týden je hrozně krátká doba, a tak jsme na nic nečekali. V pondělí jsme si dali sraz na nádraží, a s dětmi, z nichž mnohé jsme zatím neznali, jsme vyrazili na výlet vlakem do Malých Žernosek. Odtud jsme se přívozem dostali na druhou stranu Labe a vyšlápli na Tři kříže, odkud je dechberoucí výhled na Portu Bohemicu - Bránu Čech. 

Po obědě jsme si užívali koupání a jízdy na peddleboardech v naší klubovně. Nechyběly také hry a rukodělná činnost, malování na kamínky. 

2

Den druhý 

Ani v úterý jsme nezaháleli. Sešli jsme se u kašny na náměstí a vydali se pěšky na úpatí hory Říp. Zde jsme si půjčili koloběžky, horu objeli, sjeli dolů a už jsme hnali alejí Praotce Čecha z Vesce do Roudnice. Před zámkem jsme koloběžky vrátili a všichni do jednoho bez zranění jsme zamířili na oběd. 

Odpoledne jsme si dali vědomostní kvíz, zasloužené osvěžení v řece a na závěr dne si každý navlékl krásný náramek pro sebe nebo jako dárek pro někoho blízkého. 

Celý tento den s námi pobýval také štáb České televize, který naše počínání pečlivě dokumentoval. Ve středu večer jsme se tak objevili v jedné z reportáží večerních zpráv. 

3

Den třetí

Ve středu ráno jsme se sešli v klubovně, kde jsme stihli pár her a trochu učení, načež jsme se vypravili na farmu ve Vědomicích, kde jsme absolvovali program Když jsem já sloužil. Děti se seznámily se životem na farmě, obdivovaly a hladily nejen krávy, poníky a králíky, ale třeba také želvu, hada nebo slepičku. Ze smetany si nejdříve vyrobily šlehačku a poté máslo, které ochutnaly s domácím chlebem. Žádné z dětí něco tak dobrého dosud neokusilo! Nakonec si ještě zkusily podojit (umělou) kravičku a vyfotily se s hadem na krku. 

Po obědě jsme se věnovali psaní a odpoledne patřilo koupání a řádění na peddleboardech. V poslední hodince jsme se pak zase usadili ke stolům a vyrobili si vynikající domácí pralinky s mandlovým či brusinkovým středem, polévané čokoládou a sypané třeba kokosem nebo strouhanými oříšky. 

4

Den čtvrtý

Čtvrtý den jsme předem ohlásili sraz na nádraží, abychom stihli jeden z ranních vlaků do Lovosic a dále do Opárna. Odtud naše kroky mířily nejprve na zříceninu hradu, kde se dětem moc líbilo, a následně k asociačnímu mlýnu v Opárenském údolí, kde jsme měli se správcovými domluveno vyžití u Vodních hrátek a kde se dětem líbilo snad ještě víc. 

Po cestě zpátky jsme ještě vydatně nakrmili kozy u Černodolského mlýna a potom už jsme se vydali zpět do Roudnice na oběd a odpolední program. Ten byl věnován troše učení, ale také zábavě na vodě a hraní her na pozemku u naší klubovny. 

5

Den pátý

Poslední den jsme ještě jednou vyrazili na vědomickou farmu, kde si každý účastník kempu vlastnoručně vyrobil čerstvý sýr. Děti zjistily, že za každým kouskem lahodného sýru z obchodu se skrývá moc a moc práce nejen při jeho výrobě, ale i při péči o kravičky, bez kterých by to nebylo možné. 

Po obědě jsme ještě naposledy vypluli na peddleboardech, zaplavali si a dali si vědomostní soutěž. Na úplný závěr kempu byl každý účastník podle svého přání potetován. 

Celý týden byl opravdu pestrý a o tom, jak se povedl, svědčí krásné fotografie i zpětná vazba od účastníků a jejich nadšených rodičů. 


tehpisang

Share